Dominacija muskaraca nad zenama u politici i njeni koreni

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Odakle poticu koreni predrasuda da su zene losije u polititci u odnosu na muskarce?
Zar zene nisu po prirodi finije i mnogo manje agresivne od pomenutih takmaca muskog roda? U prirodi zene nije da ispoljava svoju agresivnost cak i onda kad je poseduje, dok muskarci to cine i onda kad su krhki i u snazi i pameti.
Cak i ta agresivnost kod zena izrazava se na mnogo konvencionalniji nacin nego kod muskaraca.
Na kraju krajeva, zenama i kulturna pravila zabranju ispoljavanje agresivnosti.
Zene su mnogo manje sklone nasilju i po prirodi stvari jer su slabije, dok muskarci cesto agresiju upotrebljavaju kao sredstvo da kontrolisu svoje okruzenje i donekle i potcinjavanje.

Iz kog razloga zene osecaju nelagodu, cak i kad im se dodeli neko vazno mesto u politici (i svagde drugde, ali, na politici je akcenat)?
Da li iz svesti da su manje cenjene (skoro uvek manje placene) da moraju uloziti dupli trud da bi se odrzale i bile podrzane?


Konflikti s kojima se srecu zene u politici, cesto se odraze na mentalno zdravlje zene, na njeno samopuzdanje, jer, to je jedini nacin da ga nekako i negde utope, dok ce muskarac politicar za tako nesto iskoristi casu piva ili nekog zestokog ****, ili i "ponesto" drugo!

Zato zene radije postaju pomagaci umesto predvodnika, rade iza kulisa umesto na pozornici, sluze za zamenike ili potpredsednike .

Sve ovo je narocito izrazeno, kao sto rekoh - u politici, koja je najveci biznis otkad je veka i sveta. Muskarci cine sve da obeshrabre zene.
Ako se nadje i koja malo samopouzdanija (ili malo vise) dobice eptitet mushkarace ili zle, a ima i gorih.

Procitala sam negde da u SAD postoje kursevi koji uce zene kako da sakrije svoje liderske ambicije i sigurnost, i da u javnosti vise placu, mucaju...sve da bi "omeksale svoj imidz".

Ali ih, zato, uzimaju u politiku i kao kamuflazu iza koje se kriju ekstremni i militantni politicari.
Nekoliko primera: Kondoliza Rajs, Meri Cejni..i nekih jos koje su aktuelne ili su do skora bile, a u dalekoj proslosti ima takodje dosta primera, od svete Tereze do Jovanke Orleanke.....

Ili, sto je jos gore, cesto se i izaberu na neko vazno mesto, ali samo zato da se ne bi mesale u svoj posao. Ponekad su samo ikebane, ali, ima i onih (one su u manjini) koje su itekako korumpirane, primitivne ili bezobrazne. Tu ima dosta primera i na nasoj politickoj sceni, ali nije u tome poenta.

Ne znam ko rece, ali upamtih :Igraj kao muskarac, pobedi kao zena", i uspeh je zagarantovan. Ne znam koliko je to tacno, ali zvuci "obecavajuce"!
 
EVO:
IMG_8989.jpg

Tako dominiraju zene u politici !
 
*BILJA*:
Odakle poticu koreni predrasuda da su zene losije u polititci u odnosu na muskarce?
Zar zene nisu po prirodi finije i mnogo manje agresivne od pomenutih takmaca muskog roda? U prirodi zene nije da ispoljava svoju agresivnost cak i onda kad je poseduje, dok muskarci to cine i onda kad su krhki i u snazi i pameti.
Cak i ta agresivnost kod zena izrazava se na mnogo konvencionalniji nacin nego kod muskaraca.
Na kraju krajeva, zenama i kulturna pravila zabranju ispoljavanje agresivnosti.
Zene su mnogo manje sklone nasilju i po prirodi stvari jer su slabije, dok muskarci cesto agresiju upotrebljavaju kao sredstvo da kontrolisu svoje okruzenje i donekle i potcinjavanje.

радоваћете да чујеш да ће ове године на војну академију бити уписано 40 жена, за све родове укључујући ловачку авијацију. Подржавам и сматрам да жена може да постане све што може мушкарац.

Међутим, све жене кој есу икада биле на положајима моћи, одрицале су се женствености и попримале мушке карактеристике, од Катарине Велике која је псовала, јахла коње (и подоста племића) до маргарет Тачер, Сиринаво Бандаранаике, мадлин олбрајт, Карле Дел Понте.
Али када неко мрзи неку особу што је на неком месту он аје више мрзи што је женско. кога више мрзимо, Клинтона, Солану или Олбрајтову и Дел Понте?

Друго, из искуства знам да су жене управо оне које врше полну дискриминацију према женама. Жена која је на управљачком месту никаа неће одабрати жену за заменика, у 90% случајева увек бира мушкарца чак иако има мање квалификације, а увек свака шефица више кињи жена на послу од мушкараца.
 
Iron Lord:
Sve to košta!
:mrgreen:

p.s. skraćenice stranog porekla moraju da se pišu latiničnim slovima iako pišemo ćirilicom.

Не. Само међународне мерне јединице се пишу како је написано, све друго се пише на језику домаћина.
А И БДСМ се изговара исто и на Српском и део је Српског језика.

Врати тему на Политику, јер је реч о политици а не о женама посебно
 
Alekasandar2:
Не. Само међународне мерне јединице се пишу како је написано, све друго се пише на језику домаћина.
А И БДСМ се изговара исто и на Српском и део је Српског језика.

Врати тему на Политику, јер је реч о политици а не о женама посебно

Vidid vidi...
Ti sve nesto o politici, a ovamo o BDSM-u. Vrlo cudno ?!!?
Znachi, neka BiljaNa promeni temu u BDSM !
 
vanesssa56:
Vidid vidi...
Ti sve nesto o politici, a ovamo o BDSM-u. Vrlo cudno ?!!?
Znachi, neka BiljaNa promeni temu u BDSM !

Можда сам конзервативац, али се разумем у свашта... знам шта да избегавам.
А теби би препоручио МДОМ, можда промениш мишљење.
:lol:
 
*BILJA*:
Odakle poticu koreni predrasuda da su zene losije u polititci u odnosu na muskarce?
Zar zene nisu po prirodi finije i mnogo manje agresivne od pomenutih takmaca muskog roda? U prirodi zene nije da ispoljava svoju agresivnost cak i onda kad je poseduje, dok muskarci to cine i onda kad su krhki i u snazi i pameti.
Cak i ta agresivnost kod zena izrazava se na mnogo konvencionalniji nacin nego kod muskaraca.
Na kraju krajeva, zenama i kulturna pravila zabranju ispoljavanje agresivnosti.
Zene su mnogo manje sklone nasilju i po prirodi stvari jer su slabije, dok muskarci cesto agresiju upotrebljavaju kao sredstvo da kontrolisu svoje okruzenje i donekle i potcinjavanje.

JA BAS MISLIM DA SMO MI ZENE RADIKALNIJE I DA VLADAMO DA BI SE STALNO VODILI RATOVI, DA BI SE STALNO SPLETKARILO I DA BI SE STALNO SMISLJALE ZAVERE!
 
sevilja:
*BILJA*:
Odakle poticu koreni predrasuda da su zene losije u polititci u odnosu na muskarce?
Zar zene nisu po prirodi finije i mnogo manje agresivne od pomenutih takmaca muskog roda? U prirodi zene nije da ispoljava svoju agresivnost cak i onda kad je poseduje, dok muskarci to cine i onda kad su krhki i u snazi i pameti.
Cak i ta agresivnost kod zena izrazava se na mnogo konvencionalniji nacin nego kod muskaraca.
Na kraju krajeva, zenama i kulturna pravila zabranju ispoljavanje agresivnosti.
Zene su mnogo manje sklone nasilju i po prirodi stvari jer su slabije, dok muskarci cesto agresiju upotrebljavaju kao sredstvo da kontrolisu svoje okruzenje i donekle i potcinjavanje.

JA BAS MISLIM DA SMO MI ZENE RADIKALNIJE I DA VLADAMO DA BI SE STALNO VODILI RATOVI, DA BI SE STALNO SPLETKARILO I DA BI SE STALNO SMISLJALE ZAVERE!
Eto iskrenog odgovora !
BRAVO !
 
to sto se neko ne istice na javnoj sceni ne znaci da je manje mocan i uticajan. zene imaju uticaja na donosenje odluka na svim nivoima...samo ne vole sve da se trpaju u prvi red. dominacija muskaraca je samo privid, realnost je sasvim drugacija. da li je gorica gajevic imala vise uticaja od mire markovic? ko je bio uticajniji od jovanke broz u jugoslaviji?
ko veruje da je segolen rojal uticajnija od bernardete sirak koja se nikada nije bavila politikom? ili da je bilo koji drugi politicar francuske mocniji od nje?
 
Alekasandar2:
радоваћете да чујеш да ће ове године на војну академију бити уписано 40 жена, за све родове укључујући ловачку авијацију. Подржавам и сматрам да жена може да постане све што може мушкарац.

Међутим, све жене кој есу икада биле на положајима моћи, одрицале су се женствености и попримале мушке карактеристике, од Катарине Велике која је псовала, јахла коње (и подоста племића) до маргарет Тачер, Сиринаво Бандаранаике, мадлин олбрајт, Карле Дел Понте.
Али када неко мрзи неку особу што је на неком месту он аје више мрзи што је женско. кога више мрзимо, Клинтона, Солану или Олбрајтову и Дел Понте?

Друго, из искуства знам да су жене управо оне које врше полну дискриминацију према женама. Жена која је на управљачком месту никаа неће одабрати жену за заменика, у 90% случајева увек бира мушкарца чак иако има мање квалификације, а увек свака шефица више кињи жена на послу од мушкараца.

E, a zasto je psovanje ili jahanje iskljucivo muska stvar?

Mislim, odricanje od zenstvenosti... bljak! Ako je zenstveno biti slaba, jadna i pasivna (seksualno i uopste)... ko se toga ne bi odrekao?

Psovanje je prosto i kod muskaraca i kod zena - iako oba pola ponekad osecaju potrebu da opsuju! A jahanje konja (ili plemica) je sasvim prirodna stvar...

ps. Citala sam neki razgovor sa Karlom del Ponte, njen otac nije hteo da joj dozvoli da se skoluje... Fuj. Zamisli da ga je poslusala i da je ostala tamo gde se rodila da muze krave ceo zivot... Sta je bolje za NJU (govorim o lichnom ostvarenju, oslobodjenju i uspehu) - da ceo zivot bude -zenstvena - sluzavka, ili izuzetno uspesna zena kojoj ce neki balvan od muskog soviniste - koji i sam ima trbusinu, celu i prosirene vene - da prebaci nedostatak zenstvenosti?
 
sevilja:
Veliko je pitanje i sta je za koga uspeh?
Objektivno, zene cak politika i uopste javne f-je manje interesuju nego muskarca.Postoje one koje streme toj vrsti uspeha, ali velika vecina ce se opredeliti za toplo porodicno gnezdo.Priroda!

Da mi je znati gde vi nalazite ove mudrosti :lol:
Otkud znaš da je priroda? Priroda je uredila da žene rađaju decu ali NIJE uredila da je ženi mesto pored šporeta! Politikom treba da se bave ljudi koji imaju određene osobine i sposobnosti bilo da su oni muškarci ili žene. Pa pre necelog veka nije bilo prirodno da žene glasaju ili idu u školu, a one što su nosile pantalone su izazivale skandal - valjda je bilo PRIRODNIJE da budu utegnute u korset :lol:
 
sevilja:
Ja s nekim??? A da to nisi ti??
Ju, ju Juliane!
Znas da si samo ti u mom srcu!
Ma znam pile... Nego sam se uplasio. Dok se ja nakanim da te izvedem na ples i veceru uz svece, ima da dodje neki intelektualac i da te pokupi. Mnogo sam neodlucan... A ruku na srce, zadala si mi visoke kriterijume. Dva svetska jezika! 'Ej, dva!!! Pa i maternjim se frljam...
A o tangu da i ne govorim.
I ne slusaj ovu muvalo. Ona ti je najveci feminista na Forumu. 'Bes mi sve ako nisam znao da ce se ona prva da se primi, cim vidi temu. Samo sto je perfidna, ne upada u oci kao ove ostale sto skacu na grbacu i cupaju za kosu.
Ona hoce da te odvoji od sporeta i spreci da zivis u skladnoj zajednici kako je odvajkada bilo... Da zivis s mackama.
 

Back
Top