Nestale NTFS permisije nakon instalacije a zatim i brisanja programa (Lock my folder)

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Imala sam omogucene NTFS dozvole obzirom da mi je Simple File Sharing iskljucen. Medjutim, instalirala sam programcic Lock My Folder koji omogucava zakljucavanje fajlova, foldera, diskova... u zelji da ga isprobam. Primetila sam da su mi je nestao prozor Security na folderima. Nakon ukidanja svih promena ovog programa i deinstalacije istog kroz Add/Remove Programs ovaj prozor se nije vratio. Ni Restore point mi nije pomogao. Predpostavljam da mozda treba da cackam u Registriju. Molim iskusnije za pomoc jer mi na toj masini zaista trebaju ove permisije da bi ostvarila kontrolu pristupa jer mi ovaj Lock folder ne vrsi posao.
 
Verujem da je softver kako bi mogao da "odradi" svj posao, tj. preuzme kontrolu nad pristupom morao da ukloni ono sto sam Windows po tom pitanju radi. To verovatno znaci da se oslanja na kontrolu pristupa zahvaljujuci NTFS-u, obzirom da ti nije pomogao ni System restore... reklo bi se da vuce neke repove po sistemu... Savet bi bio da pogledas u lokalnim polisama sta moze da se uradi.
Inace, za ubuduce... ovakve stvari se zavrsavaju sasvim elegantsno i sa onim sto nusi sam OS.
Iskren da budem, nemam iskustva sa takvim softverima jer sve sto mi je trebalo... kao sto rekoh... zavrsavam iz Windowsa.
 
Oke, ja ne razumem sta bi ona mogla da uradi u lokalnim polisama u ovom primeru, u stvari mislim da znam, ali ne stima mi to na sta mislim da jeste u ovome primeru. Nikodime mozes li mi objasniti sta treba gledati u polisama, ne pratim te bash najbolje, i mene zanima zbog toga.

Predlog: Da li si probala sa opcijom da uzmesh ownership toga foldera.
Primer: Uloguj se kao Administrator, security ... (dalje znash), zatim opcija advance, owner, pogedaj setovanja kako su namestena.
 
Dejane, problem je u tome sto nigde (na ni jednom folderu) vise nemam karticu Security. Znaci taj program Lock Folder mi je nekako onemogucio tu karticu da bi on mogao jednostavno da zakljucava foldere. Elem, ja ponistih sve sto sam zadala ovim programom i deinstalirah isti. Probah sa Restore Point, sa ovim prethodno predlozenim programima za restore NTFS-a i vracanje na default, ali i dalje nemam karticu Security. Pretpostavljam da se to nekako moze ispraviti ali neznam kako. Sve sto je pre ovog programa bilo definisano NTFS dozvolama je ostalo, ali nista novo ne mogu da primenim jer nemam karticu Secutity.
 
Da, ima administratorska prava, opcija se startovana ali ne postoji mogucnost da joj se pristupi.
Necu da preinstaliram Win jer sve ostalo odlicno radi. Taj programcic Lock Folder mi je nekako onemogucio Security karticu jer je on preuzeo ulogu zastite pristupa. E, iz gornje price se vidi da ni deinstalacija tog programa ni Restore Point ni ostali predlozi nisu pomogli. O.K. Hvala na pomoci, bez obzira sto nisam resila problem naucila sam neke nove stvari.
Moj savet ostalima: DOBRO PROMISLITE PRE NEGO STO INSTALIRATE I UPOTREBITE NEKI PROGRAM. Bar meni nije bio potreban jer sve sto mi treba znam da podesim iz OSa, ali eto htela sam da isprobam novi programcic koji ce mozda pocetnicima olaksati zastitu. I hoce, ali se onda pozdravite sa Security karticom (bar dok neko ne provali kako se vraca)
Hvala jos jednom i poz..
 

Back
Top