9 puta?

joca111

Aktivan član
Poruka
1.725
Navodno, nemogocu je papir, bilo kojih dimenzija da je presaviti vise od 9 puta , tj. da se dobije 512 stranica jedna na drugoj, tj. 2 na 9!
Sto je jos zanimljivije , cak i kvalitet i debljina papira nisu faktori koji bi ovo mogli da promene! Jednostavno , dok broj papirica eksponencijalno raste ,po formuli 2 na n , tako i savitljivost eksponencijano opada , pa je i kada povrsina papira tezi beskonacno , broj savijanja tezi broju 9!
Da li vam se ovo cini kao moguce i da li bi tako mogli naci za svaki savitljivi materijal granicnu vrednost broja savijanja!?

Ovo je bilo na onoj emisiji, Brainiac, na Discovery-u , ali su bili prilicno sigurni u to sto pricaju, nije bila to jedna od onih njihovih zajebancija, bili su ozbiljni!
 
sad sam probala... ja ga presavila 11 puta...i u pitanju je onaj mekan papir sto moze i za poklone da se koristi...i nesto je veci od A4 formata...posle 11 nemam snagu da ga savijem...i otovori se lako doduse...ali je onda bar 10!!

joco jesi ti probao???
 
...evo uzela sam jedan onaj iz male sveske od 17dinara pa presavila 8 puta...
a onaj krvnicki za stampanje ne mogu ni sedam puta...sta vise posekla sam se...i tu stajem ... za noc bar...
 
Jeele, jel taj papir stvarno papir, posto su na diskaveriju probali i sa toalet papirom i nisu uspeli, rekli su da je taj papir najmeksi i najtanji!!
 
a realno , tu postoji jos jedan parametar, snaga koju posedujemo, zar ne?
Nekako mi tu ima previse parametara da bi neko tek tako rekao da je najvise 9 puta moguce presaviti!!
 
a realno , tu postoji jos jedan parametar, snaga koju posedujemo, zar ne?
Nekako mi tu ima previse parametara da bi neko tek tako rekao da je najvise 9 puta moguce presaviti!!
Jos jedan parametar, elasticnost papira. Nakon 8 presavijanja njegova elasticnost mora da izdrzi tu silu koja je potrebna za njegovo savijanje 9. puta a pri tome da se ne rascepi.;-)
 
joca111:
Jeele, jel taj papir stvarno papir, posto su na diskaveriju probali i sa toalet papirom i nisu uspeli, rekli su da je taj papir najmeksi i najtanji!!

ne ne ne
icon_redface.gif
...ja samo ekoloske papire koristim :lol: mislim reciklirano... ali i to je nekim delom papir, ne? :mrgeen:
osim onog krvnickog za stampanje...
a onaj za uvijanje, to je nesto k'o za pakete...ne onakav k'o za pakete...ali nije onaj svetlucavi za poklone i od te fele...
 

Back
Top