ponude smestaja na ostrvu Skiathos

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.295
Napomena:ovo je nastavak mog pisanija sa teme"da li je rano za leto 2007".Citajuci vase utiske sa Tasosa da nesto objasnim,posto vecini vas letovanje "proleti" i ne obracate paznju.Tri-cetiri zvezdice u reklamama agencija u srbiji su stvarno stanje i pozdravljam napomenu najbolje srpske agencije koja(koliko ja znam) jedina i radi skiatos godinama
koja kaze da je to po grckim standardima.To znaci da je hotel izgradjhen npr 1980 i dobio taj status i niko od tada do danas ne kontrolise taj hotel,da li je bolji,gori i sl,inace kao narod,drzava,administracija su kao puzevi a najomiljeniji izraz im je "postoji bog,postoji sutra".Zato,agencije po meni prenose cinjenicno stanje,ali da znaju stanje-znaju.Obrati bih se i ljudima koji su letovali 1997 god. na skiatosu, (neka se jave) gde su neki trazili da iznajme kameru da snime hotel za koji se kaze u brosuri(koju sam dobio na poklon)"da je na obali mora,svega 50-tak metara".Jeste na obali ali...luke, gde dolazi brod svaku noc u tri sata sa krita za solun,pa kad spusti dupla sidra onda probudi i mrtve.Iste god. taj hotel je prestao da funkcionise (izgradjen 1972) kao i nepomenuta agencija.Drustvo kome sam "obezbedio" popuste za zlatni nakit i satove se sigurno seca i voleo bih da se jave,neka se sete i taverne Asprolitos.Ali su i sami krivi,ako se nudi skiatos gore-dole 500 ondasnjih maraka,zar nije sumnjivo 220 za vas na obali mora?Drugo,gospodja koja je pisala o tasosu je napomenula za zadnje autobuse i njihov red voznje.Kao sto znate svugde postoji lobi,pogotovo gde se vrti lova.Posto su autobusi uglavnom opstinski-drzavni niko ne "grize" za putnike i profit.Medjutim-taksisti su mnogo jaki u grckoj,i tako je svugde,jer ako ima non-stop bus sta ce oni da zarade.Na skiatosu je malo bolje organizovano jer se ubacio privatnik,ali onda on prima po 250 p[utnika po liniji.Zato i napominjem stalno,ako idete na ostrvo imacete ogromnu prednost sa svojim kolima i zbog plaze,transfera,sopinga.Ako ne planirate da idete svojim autom onda planirajte rent-a-car nekoliko dana.Jos nesto veoma vazno po meni:na svakom ostrvu u grckoj naci cete nase ljude,pa savetujem za vas dzep i zbog vas,nemojte izigravati mangupe kao neki koji govore medju sobom ENGLESKI jezik,da se ne bi primetilo da govore srpski(pobogu zbog engleza)jer ne daj boze (a desavalo se)da vam ti ljudi zatrebaju ....Ti ljudi imaju prijatelje,kumove,poslodavce,svoj posao i preporucujem svima da se obrate nasim ljudima.Ako je auto u rent-a-car ag. 50evra dnevno,nas covek ce odvesti u drugu ag i dobicete za 35 puta 10 dana,malo li je?Ne zaboravite da grcka policija ne govori engleski,vrlo, vrlo slabo.Bar 15-tak puta sam bio u policiji da prevedem za udes,kradju,tucu i sl.Obratite se ne gubite nista,samo dobijate.
 
Da nastavim,neko mi je trazio informacije za santorini,pa obzirom da imam mnogo vise kontakata na e-mailove ne mogu da stignem svaki odgovor da posaljem.Ali ako udjete na:www.google.gr i kada se otvori kao krstarica upisete bilo koju rec ili ostrvo i dobicete sve o tome.Medjutim pazite,ako ne dobijete to sto trazite to je zbog alfabeta grckog ili latinske reci,grci imaju 5 slova "i",zato se prebacite na engleski.Evo nekih naziva-ostrva:skiathos,santorini,kefalonia,zakinthos,mykonos,crete,corfy,hios,samos,thasos,paros,naxos,mytilini,rodos,alonysos, ima ih puno.Do kraja meseca cu i ja zavrsiti ponudu za skiathos.Skiathos inace ima i jednu prednost u odnosu na ostala ostrva u tome da je vrlo blizu kopna.To znaci da je i najjeftiniji trajekt ili flaying dolfin prilikom transfera,ali i da ima u blizini Volos od 170000 stanovnika i Larisu 250000,tako da za vikebnd je prilicmo haos.Takodje,je i jedino ostrvo koje ima direktnu liniju zax solun i kombinaciju brod+bus za atinu preko Ag.Konstandinos.Inace,da skrenem paznju onima koji dolaze samostalno na skiathos da pokusaju jos iz srbije da rezervisu karte,jer za auto necete naci kartuza prvu liniju kad stignete u Volos na primer.Dobro bi bilo iz vise razloga biti u luci do 7 sati ujutru,jer taj dan sigurno hvatate brod a i zbog smestaja jer taj dan placate,ali ako dodjete popodne ili uvece?!?!Sto se tice cena na skiatosu,ponavljam ono sa pocetka,u vezi nasih ljudi,ako kontaktirate nekoga sigurno cete proci vrlo ekonomicno,generalno je skuplji od halkidikija 20%-neprovereno,moje misljenje.Gyros kosta do kraja 15jula 1.90 a posle 2.20,kafa zavisi koja od 1. do 4 evra sa slagom,pivo u kafeterijama do 2e a u nocnom barovima i dskotekama (od kojih njih 3-4 nemaju mesta da pridjete u avgustu)cena **** je 6-7 evra.Takodje mozete vecerati istog dana ulovljenu ribu za dve osobe sa picem za 15-25 evra ali i zamrznutu iz argentine ili ribnjaka.Evo jos jednog saveta za nase ljude:jedite i pijte gde vidite grke,njih je bar lako prepoznati,onda ste 100% sigurni da je sveze,originalno i nije skupo.Moji gosti dobijaju kartice overene od nekoliko radnji za popuste u odnosu na cenovnik i ostale turiste.Nastavlja se...
 
Da li je skupo ili ne necu komentarisati,jer je to relativno-kako za koga.Sto se tice guzvi mesta uvek ima za putnike,treba povestri racuna za auto, posebno u avgustu.Inace car letovanja na ostrvima i jeste u tome sto je to na zalost ili na srecu (kako hocete) za odabrane-znaci za one koji to hoce,mogu i zele da plate.Sama cinjenica da je grcka opkoljena morem i plazama,sto znaci da grci imaju plaze na dohvat ruke,oni su ipak najbolje musterije,najvise ih ima na ostrvima i od istih svi ocekujemo (s pravom) da "izvade" sezonu,jer najvise i trose. Zato i jeste ostrvo,a ne plaza pored auto-puta.Ali pre svega kulturni gosti,koji za svoj novac dobijaju,mir,ciste plaze,nema previse "civilizacije" zato neki dolaze vec godinama,kao sto je slucaj i sa nasim ljudima,obicno kada dodju prvi put kazu da su nasli to sto su trazili-sve na jednom mestu i dolaze godinama.Inace kada smo kod turista iz srbije stvarno bih odao veliko priznanje nasim ljudima na ponasanju prema poznatim licnostima.Ipak i ti poznati treba da se odmore a da ih ne davimo za slike i autograme,nasi turisti su po tom pitanju stvarno GOSPODA.Navescu samo primer jednog naseg umetnika koji sa svojom porodicom vec 14-15 god.(nisam siguran)letuje ovde i dok pijemo picence,pridje mu desetine makedonaca i bez pardona:e ...majstore moze jedan foto,ali to svaki dan i desetine,maltene krije se na plazama, a on toliko dobar nikome da kaze,ne mogu vise.Ali valjda je to cena slave.
 
Sa ovim sto cy reci,ogradjujem se jer je moje misljenje.Dakle,Skiatos kao geografski pojam i tur. destinacija je isti i u junu i avgustu.Medjutim,obzirom da ponuda i potraznja diktiraju sve i svugde,od 15 jula pa nadalje,posebno od 15 avgusta ljudima koji prilicno vode raxcuna o novcu,cenama i sl. bih skrenuo paznju da cak mogu imati i iskrivljenu sliku o skiatosAvgust je prilicno skup,osim marketa koji su standard sve ostalo je skuplje nego u jnu i delu jula.Najbolji primer je kada atinska deca kao moje musterije,placaju svako vece novcanicom od 100 evra,takvi dolaze u avgustu a i mestani kazu (ne slazem se )da je ceo posao spao na 30-35 dana.To kazu zato sto su navikli osamdesetih i pocetkom devedesetih god. da uzmuy za sezonu da zive par godina.Licxno preporucujem jun,jul i pocetak septembra, jer ipak malo je skupo u avgustu kada je i veliki nac. praznik i dve trecine grcke ne radi i bezi na ostrva.Poredjenja radi u junu cetvoroclana porodica moze da prodje "bogovski" sa 800-1000 evra,(zavisno da li ide na izlete,kupuje poklone i sl) dok u avgustu za istih 10-tak dana trebace blizu 2000.Ne treba se "paliti" sto se tice apartmana da ima pogled ili bazen,jer taj pogled traje samo dok ste u apartmanu a tu ste najmanje,dok se placa lepa razlika.Sto se tice bazena,samo jedno hm.Ako biste jos razmisljali kao grci,znaci na prvom mestu provod,restotan i shoping onda 10 dana u junu mozete da prodjete i ispod 800 evra,znaci apartman,hrana,pice,sladoledi,izlasci....Avgust bih neizostavno preporucio mladima,jer je stvarno ludnica.Neki englezi se i ne okupaju jer ne stignu da se otrezne dok engleskinje i ne spavaju u svom smestaju,jer oni zato i dolaze-alkohol i sex bez granica.Za mene licno najbolji period je 20jun do 15 jul zbog svega.
 
Rent-a-car u principu prati cene soba,tako da pocinju krajem maja od 25-30evra zavisi od auta i omda se cena povecava sve do 1. septem,bra.Inace skuteri su vrlo popularni i ekonomicni.cena pocinje 5.6,7,8 evra pocetkom juna zavisi od broja dana i kubikaze.Na skiatosu sve se "desava" po duzini ostrva od 17 km,sto znaci da je na tom pravcu 10-15 plaza i plazica i taj pravac je maltene u visina mora osim dva manja prevoja,tako da su plaze na 500m,pa na 1,5km i tako da automobil i nije neophodan jer autobusi krecu na svakih 15min u oba pravca,ali je malo nezgodno alo je neko sa decom i udje u bus na sredini linije,tako da nema slobodnih sedista.Skiatos ima brdoviti deo gde osim manastira i tragova od starog grada koji je nestao u zermljotresu nema nesto zanimljivo za turiste osim pogleda odozgo na aerodrom i grad.Uglavnom su gore vile engleza,amerai nemaca.Izmedju ostalih i najbolji prijatelj i ortak u poslovima S.Stalonea koji verovatno dolazi ovog leta prvi put.
 
Zelim da se izvinim ucesnicima foruma za gresku koja se potkrala pre par dana a i zahvalim Zorani sto je primetila.Naime autobuska karta Skiatos-Kukunaries (17km)je kostala letos 1.40evro a madjustanice od 0.70 - 1.10 zavisi od broja stanica.Takodje Dejanu iz Nisha i "doktoru" i Zemuna sam prepisao cene u marketu "Marinopulos" te ihg po dogovoru objavljujem ovde da bi i ostali ucesnici imali uvid:cokolada 100gr od 0.31,kroasan 0.24,kinder-jaje 0.36,mleko 1lit. 1.15,razni jogurti od 0.39,pivo od 0.28,vocni sok 1lit. od 0.59gazirani 1.5lit. od 0.49,koka kola 1.5lit 1.39,voda 6x1.5lit.1.08,pivo od 0.29,banane 1.50,jabuke 1.30,ananas 2.20,marlboro,kamel 3.00.Ovo su cene za vlasnike karte club Marinopulos,koju dobijaju moji gosti za vreme boravka na ostrvu dok za ostale potrosace cene su vece u proseku 18-22%.Urafovima pored proizvoda je to i napomenuto iz razloga sto lanac marketa Marinopulos zeli da "zastiti" svakodnevne musterije sa popustom,ali mi smo se snasli i obezbedili dovoljan broj kartica zac nase goste.
 
Da,pristojne su ali 300m dalje marketu koji ima mestanin je i preko 50%kod nekih proizvoda cena gore.Zato kada ste u grckoj pokusajte das kupujete u marketima:praktiker,trofo,dia%,marinopulos,carefour,lidl,sehos,asterias...Mnogi mini-marketi uzimaju robu od njih,pa s toga treba povesti racuna
 
Stotine slika sa skiatosa mozete videti ako udjete na:www.google.gr potom upisete rec skiathos i kliknete na rec Eikones.Takodje zelim da napomenem ako neko rezervise npr. kod Jorga Papadopulosa smestaj za 50 evra i ako mi se javi, isti taj,kod istog vlasnika preko mene ce dobiti za 45 evra.Poenta je sto imam izvrstan deal sa ostalim vlasnicima koji ne rade sa carterima, i sto ja idem na kolicinu a vi ste pojedinci.Prosta logika,ali misllim da znaci i vama i meni.Na kraju, ipak vi imate zadnju rec.
 
Solun-Volos.Razdaljina za turiste koji ulaze na gr.prelazu Evzoni moze biti 220-250km,iz razloga da li samo prolazite pred soluna ili idete u shoping,da li se iskljucujete na 1,2,3 iskljucenju sa auto-puta za atinu.Najbolje i najblize je iskljucenje kad se prolazi pored Larise izaci na tabeli Velestino-Volos,put vas vodi maltene u luku.Medjutim licno se nadam da ce gradonacelnik uspeti da "izbombarduje" ponovo brod iz soluna,jer u zadnje dve godine su ga zamenili super brzim "ffloing dolfinom" samo za putnike.Kazem to iz razloga sto novi auto-put solun-atina nije spojen u jednom delu od 30km zbog navodno nekih manastira da nece imati prilaz(toliko je jaka crkva) pa podseca na nasu grdelicku klisuru,dobar put ali 30km zaboravite na preticanje.Prolazim dva puta godisnje za srbiju,vozim nov automobil ali jos nisam preticao u tom delu,mada nema ni potrebe ali ako neko zuri...Podvlacim za one koji ce prvi put da se spuste ispod soluna na tom delu,zove se Tebi (na grckom Tempi) NEMA PRETICANJA a i ogranicenje je 50-80 km.Ako krene brod solun-skiatos-krit onda je to super resenje i zbog solunjana koji se takodje zale na istu temu.Znace se definitivno u aprilu,za sada obecavaju.....
 
Mislim da sam vozio preko 40 puta solun-volos ali kad god je imao brod za solun isao sam brodom jer izadjem u centru i odmah shoping,dok ako se vracate auto-putem kad se setim koliko samo semafora treba da predjem dok udjem u solun,izgubim volju i za shoping i poklone za prijatelje.To napominjem jer koliko zelim dobro sebi toliko i ljudima oko sebe, ipak skiatos mije za neko "shopingovanje" osim par suvenircica,a i oni su dosli iz soluna ili atine.
 
Sajt ce biti uskoro gotov ali ne mogu da kazem do kraja meseca ili kasnije.Mada na istom necete naci vise informacija ili nekih posebnih ponuda u odnosu na direktan kontakt sa mnom.To znaci da ja poslujem kao i ostali grci malo drugacije nego sto je to slucaj kod nas u srbiji.Na sajtu ce biti slicise soba,njihov polozaj i okruzenje kao i informacije vezane za dolazak,vizu i sl.Medjutim cenovnik ce biti ORIJENTACIONI zato sto nisu iste cene za 5 dana i za 15 dana.Tako ako dodje Jerotije i ostane dve sedmice naravno da ce imati bolju cenu od recimo Karle de Ponte koja bi bila za vikend pa otisla dalje.To nije iz razloga da privolimo ljude da ostanu duze,vec vuce niz radnji vezanih za sobu,od gen. ciscenja do zamene posteljine,peskira i svega sto je za licnu upotrebu a i tesko je isti dan "premostiti" sa drugom musterijom.Na sajtu ce biti apartmani koji su oko 50%rezervisani od onih koji dolaze godinama ovde i onih koje su mi oni preporucili.Zato sam i naglasio jednom prilikom na istoj temi da sam iz tog razloga napravio dobar deal sa dosta mestana tako da recimo do 20 juna imate ponudu od 30e u gradu,preko 40e na periferiji do 50e na odredjenim plazama.Sve sobe imaju tv,tel,a/c,terase i parking osim soba u gradu.Neke vece grupe prijatelja koji su najavili dolazak u junu ce dobiti na poklon 7 dana u septembru na primer.Zato i kazem da u kontaktu sa mnom imate bolje informacije i cene zavisno od boravka,jer ponavljam ne mogu staviti "saren" cenovnik.Informacije radi u ovom trenutku u srbiji moju vizit-kartu poseduje nekoliko hiljada ljudi,jer sam 5000 "pustio" preko turista letos a neke su spremne u srbiji za april,tako da smatram da cu prestati da primam rezervacije krajem juna.I jos nesto:razlog mog prisustva na forumu je sto u srbiji na zalost samo "odabrani" imaju pristup internetu,krstarici,forumu isl. koje i zelim da imam za goste.Oni koji hoce razumece,jer za sve ove godine ovde doziveli smo svasta,pa i da se usmrdi sir u kantici od vrucine.Sedam dana smrdi apartman.Na vreme cete biti obavesteni o datumu u aprilu ili maju kada cu biti 2 dana x 24 sata u bg,nishu i ns,tako da oni koji zele informacije uz kafu ili picence iz prve ruke, imace priliku i da se upoznamo.Mozda ce ovaj tekst izazvati nedoumice (znam koje) pa pitajte-imam spreman odgovor.Jos jednom za sajt-svaki drugi dan se interesujem i zivkam,nadam se uskoro.
 
Mobilni,reci nam nesto o izletima koji su moguci sa Skiathosa i njihovu cenu u sezoni(mozda sam dosadna sa cenama,ali verujem da je i drugima to jako vazno jer treba prvo napraviti finansijski plan i videti sta se moze,a sta ne).I bas puno znaci sto te dobismo za sagovornika na ovom forimu,informacije iz prve ruke su dragocene! :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top