Kupilab kompujter al ne znam kaki :)

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Ovako. Imam drugaricu, evo je pored mene, i ona ima neki štrokavi komp koji je mnogo star i rado bi ga promenila (to je ona što nema USB port, ko je video...)
Ima monitor i to je otprilike sve što ima... da valja :sad:
Treba, dakle, da promeni celo kućište. A ne zna nikoga ko bi joj nešto realno preporučio, skromno (za vaše apetite :mrgreen: ), znači prosečno, studentski :mrgreen:

Treba mi neko da preporuči komponente koje, tako nekako, idu jedna uz drugu :)
Neki prosečan kompUJter. Ustvari, nas interesuje odokativna procena cene za različite konfiguracije koje biste nam, eventualno, preporučili i, naravno, same te konfiguracije, pa da se, Bože me sačuvaj, ne oslanjamo na preporuke prodavaca, pošto bi oni prodali i rođenu majku...
Hvala lepo :P
 
Pitanje ti je preopsirno za bilo kakav iole konkretan odgovor.Ali...
Zadrzace monitor, ali moze i CD(CDRW ili DVD..), tastaturu i misa(sa podlogom), kuciste i hard disk.
Znaci za pocetak joj treba ploca, procesor, memorija i graficka.Posle moze da dokupi HDD (cak i od 400GB) kad bude imala kintu.
Najvise bi pomoglo kad bi znali sta sad ima jer ovako...Ali eto za 200eur moze to da uzme(one 4 stvari)
 
Vaša Konfiguracija:
1. MB ECS K8.C51GM-M AM2 NVIDIA 410,VGA GeForce 6100 128MB,DDR2,PCI-E,2PCI,4ATA,2SATA2,RAID,Lan,A5.1,mATX 54.00 EUR
2. AMD Sempron? 2800+ Socket AM2 49.00 EUR
3. NCP DDR2 512MB 667MHz 32.80 EUR
4. MAXTOR 160GB ATA133/7200/2MB/S-ATA II 47.90 EUR
5. SONY 3,5"/1.44MB Black 5.00 EUR
6. DVD RW Pioneer DVR 111D Dual Layer 16x Black 28.30 EUR
7. Sapphire X550 512MB Hyper Memory PCI-E 128M/128bit VRAM (RH) L 40.00 EUR
8. Frontier IROCK IR11A Black/Silver 400W 20+4pin 30.00 EUR
9. LOGITECH DeLuxe OEM YU white 6.50 EUR
10. Logitech B58 Optical Mouse White OEM 8.50 EUR

Ukupno: 302,00 EUR
+PDV 18%
= 357 EURA
izvor www.buscomp.co.yu

Ovo ti je jedna onako studentska konfiguracija koja može da zadovolji sve tvoje zahteve koje možeš da imaš vezano za računar , pa čak ponekada da se i poigraš malo na njemu , naravno uz uslov da zadržiš stari monitor . ako kupiš polovan monitor računaj još nekih 60 evra , ili nov za 110 evra i to je to.
PS Namerno nisam stavio modem jer neznam preko čega ideš na net , modemi su ti u proseku do 10 evra , pa ti vidi.
uff kasnije sam video da sam uzeo pogresnu grafiku izvinjavam se svima.ispravljeno je
 
Ja ne bi dao ponudu tipa to i to za toliko, vec pre bi predlozio da razmislite sta je to sto se od masine trazi. Imam jednu koleginicu koja koja je nedavno kupila komp i kad sam je pitao kakav je ona mi je mrtva ozbiljna odgovorila: crn :-) (sad da me cuje) Za komp je dala preko 500e a po meni mogla je i pametnije da ih potrosi jer mozete naslutiti cemu joj sluzi. Tako da za gledanje filmova je sasvim dovoljna neka polovna trojka, kod mene je IBM do sada se pokazao kao extra na duze staze a moze da se nadje polovna 3 na 866MHz za oko 100e a ostatak dajte na fakultet, putovanje ili sta vec. Poenta price je: "ko kupuje ono sto mu ne treba, prodavace i ono sto mu je najpotrebnije" - kao da je pisano za nas balkance :-)
 
Da, u pravu si.
Hvala na preporukama, Snejks, tako nešto nam je trebalo. Mislim, popis i to :)

Njoj zaista treba skroman komp. jer je društvenjak, ne verujem da će da programira ne znam šta ili da igra neke lude igrice, ali opet, nema smisla da kupuje nešto što već ima :) , a već ima mašinu koja je dovoljno zastarela da ne može da se ukombinuje sa "uznapredovalom tehnikom"... Nema USB, miš je neki koji ulazi u neki nedefinisani port koji i nemaju današnji računari, ili ja ne znam da imaju :lol: kućište se skida na gore :shock: mnogo gadan neki trip.....

Pretpostavljam da joj treba za: Internet, download, muziku, filmove, poneki seminarski, uopšteno upoznavanje sa tim stvarima, mail, vezu sa ostatkom sveta, dakle sasvim nešto prosečno.

Cena i kombinovanje je ono što nas interesuje, ja sam joj rekla oko 300 evra za neki prosek, pa sam se ovde obratila čisto da devojka ne ulazi naslepo u prodavnicu :)
 
Lexa:
Da, u pravu si.
Hvala na preporukama, Snejks, tako nešto nam je trebalo. Mislim, popis i to :)

Njoj zaista treba skroman komp. jer je društvenjak, ne verujem da će da programira ne znam šta ili da igra neke lude igrice, ali opet, nema smisla da kupuje nešto što već ima :) , a već ima mašinu koja je dovoljno zastarela da ne može da se ukombinuje sa "uznapredovalom tehnikom"... Nema USB, miš je neki koji ulazi u neki nedefinisani port koji i nemaju današnji računari, ili ja ne znam da imaju :lol: kućište se skida na gore :shock: mnogo gadan neki trip.....

Pretpostavljam da joj treba za: Internet, download, muziku, filmove, poneki seminarski, uopšteno upoznavanje sa tim stvarima, mail, vezu sa ostatkom sveta, dakle sasvim nešto prosečno.

Cena i kombinovanje je ono što nas interesuje, ja sam joj rekla oko 300 evra za neki prosek, pa sam se ovde obratila čisto da devojka ne ulazi naslepo u prodavnicu :)
To za sta tvojoj ortakinji treba moze da prodje i sa 200-250e, I da ima lufta (tj. da komp bude za trecinu jaci nego sto njoj treba)! Znaci ako ga nece koristiti za igranje novih igara- 250e je maximum koji trebas da pukne! I ima ce SVE od standardnih prikljucaka, sve sto nude i najbesniji kompovi... Jer standard jeste napredovao, ali se nije revolucionarno menjao! Ne mogu nista konkretno da preporucim jer nisam siguran koja komponenta je najbolji odnos kvalitet/cena. Ali neko ce ti siguno sastaviti komp do 250e! Ja samo mogu da dodam da obavezno uzme opticki mis i dvd citac (mozda i dvd rezac)- jer su to komponente koje su danas jako jeftine a mnogo korisnije nego bukvalno nekoliko evra jeftinije varijante (mis sa kuglicom koji je 1e jeftiniji ili obican cd citac koji je oko 3e jeftiniji) ;) A za kusur.... Idite u soping, kao sto vi devojke obozavate ;)
 
Lexa:
Da, u pravu si.
Hvala na preporukama, Snejks, tako nešto nam je trebalo. Mislim, popis i to :)

Njoj zaista treba skroman komp. jer je društvenjak, ne verujem da će da programira ne znam šta ili da igra neke lude igrice, ali opet, nema smisla da kupuje nešto što već ima :) , a već ima mašinu koja je dovoljno zastarela da ne može da se ukombinuje sa "uznapredovalom tehnikom"... Nema USB, miš je neki koji ulazi u neki nedefinisani port koji i nemaju današnji računari, ili ja ne znam da imaju :lol: kućište se skida na gore :shock: mnogo gadan neki trip.....

Pretpostavljam da joj treba za: Internet, download, muziku, filmove, poneki seminarski, uopšteno upoznavanje sa tim stvarima, mail, vezu sa ostatkom sveta, dakle sasvim nešto prosečno.

Cena i kombinovanje je ono što nas interesuje, ja sam joj rekla oko 300 evra za neki prosek, pa sam se ovde obratila čisto da devojka ne ulazi naslepo u prodavnicu :)
Рачунарчић од 250е је довољан(без монитора);семпрон 2800+/МБ НФ3 са 6100 интегрисаном графиком,512Мб рама,модем по жељи,ДВД/РВ,ХДД 80Гб,Канта-изаберите неку саме(пошто сам увек око тога имао фрку,кад сам женама склапао рачунар),тастатура и миш(исто изаберите саме),и ето зверке(чак је то можда и мање пара)!
 
Momci , momci , ako ste dobro pročitali devojka je tražila nov a ne neki stari polovan , to već ima , ovo će moći da iznese studije a i ako iznese studije može koliko toliko da se nadograđuje sa nekim novim elementima , ako joj nije bitna grafika može slobodno da je izbaci radiće integrisana , Nvidia 6100 od 128 šer memorije od 512 rama , na matičnoj ploči bez problema i odmah snižava cenu za onu grafičku os 40 evrića. Da sam je ostavio bez grafičke svi biste uglas vikali da ne uzima jer je integrisana grafika.
Budite malo optimisti ostaće joj AM2 slot da može da ubode ako želi i "AMD 64 x 2" kasnije , ili neku razbijačku grafičku karticu u PCI-E slot, da doda još jedan memorijski modul ili da doda uparene pa da radi sve u dual chanel modu . Znači uvek ima izbora za više ako zaželi . Jedina stvar koja se meni ne sviđa je proširivost ove ploče , ima premalo PCI slotova ima ih recimo za jedan modem i jednu tv karticu i to je sve +PCI-E slot .
 
može i ovako:
1. MB ECS K8 755-A2 V1.0 AMD754, SIS, 1AGP, 5PCI, 2ATA,2SATA,audio,lan,Raid0,1 30.00 EUR
2. AMD Sempron 2600 S754 64bit TRAY 28.70 EUR
3. Kingston DDR 512MB PC400 33.50 EUR
4. SONY 3,5"/1.44MB Black 5.00 EUR
5. LG DVD RW GSAH10ARBBB black, bare bulk 29.00 EUR
6. Sapphire R9550 128MB DDR AGP 128bit 40.50 EUR
7. TRUST MD 1100 56K V92 PCIMODEM 9.00 EUR
8. Frontier IROCK IR11A Black/Silver 400W 20+4pin 30.00 EUR
9. TRUST Keyboard KB-1120 black 4.80 EUR
10. MI-2100 OPTICAL MOUSE PS/2 4.60 EUR

Ukupno: 215,10 EUR
+pdv 18%
=254 evra
Ova ploča ima 5 PCI slotova ali nema nikakvu mogućnost nadogradnje procesora :?
uff zaboravih hard disk , a to ti je još do 50 evra znači ukupno oko 300 kako god okreneš to je to.
I pazi imaš ti po oglasima da se može naći za 270 evra sa monitorom , to su obično sa integrisanom grafikom do 64 mb , 128 rama , neki sempron procesor , i sa hardovima diskovima od 40gb , obično je optika tada dvd rom ili u krajnjem slučaju combo drive ., alida naglasim da i to može da posluži za jedno vreme.
 
snejks:
Momci , momci , ako ste dobro pročitali devojka je tražila nov a ne neki stari polovan , to već ima , ovo će moći da iznese studije a i ako iznese studije može koliko toliko da se nadograđuje sa nekim novim elementima , ako joj nije bitna grafika može slobodno da je izbaci radiće integrisana , Nvidia 6100 od 128 šer memorije od 512 rama , na matičnoj ploči bez problema i odmah snižava cenu za onu grafičku os 40 evrića. Da sam je ostavio bez grafičke svi biste uglas vikali da ne uzima jer je integrisana grafika.
Budite malo optimisti ostaće joj AM2 slot da može da ubode ako želi i "AMD 64 x 2" kasnije , ili neku razbijačku grafičku karticu u PCI-E slot, da doda još jedan memorijski modul ili da doda uparene pa da radi sve u dual chanel modu . Znači uvek ima izbora za više ako zaželi . Jedina stvar koja se meni ne sviđa je proširivost ove ploče , ima premalo PCI slotova ima ih recimo za jedan modem i jednu tv karticu i to je sve +PCI-E slot .
Mislim da je dovoljno.I sasvim O.K.
 
snejks:
može i ovako:
1. MB ECS K8 755-A2 V1.0 AMD754, SIS, 1AGP, 5PCI, 2ATA,2SATA,audio,lan,Raid0,1 30.00 EUR
2. AMD Sempron 2600 S754 64bit TRAY 28.70 EUR
3. Kingston DDR 512MB PC400 33.50 EUR
4. SONY 3,5"/1.44MB Black 5.00 EUR
5. LG DVD RW GSAH10ARBBB black, bare bulk 29.00 EUR
6. Sapphire R9550 128MB DDR AGP 128bit 40.50 EUR
7. TRUST MD 1100 56K V92 PCIMODEM 9.00 EUR
8. Frontier IROCK IR11A Black/Silver 400W 20+4pin 30.00 EUR
9. TRUST Keyboard KB-1120 black 4.80 EUR
10. MI-2100 OPTICAL MOUSE PS/2 4.60 EUR

Ukupno: 215,10 EUR
+pdv 18%
=254 evra
Ova ploča ima 5 PCI slotova ali nema nikakvu mogućnost nadogradnje procesora :?
uff zaboravih hard disk , a to ti je još do 50 evra znači ukupno oko 300 kako god okreneš to je to.
I pazi imaš ti po oglasima da se može naći za 270 evra sa monitorom , to su obično sa integrisanom grafikom do 64 mb , 128 rama , neki sempron procesor , i sa hardovima diskovima od 40gb , obično je optika tada dvd rom ili u krajnjem slučaju combo drive ., alida naglasim da i to može da posluži za jedno vreme.
A cak i da su procesor, grafa i memorija DUPLO slabiji- imala bi vise nego dovoljno jak komp za ono za sta joj treba! Ali ja bih ipak uzeo bas ovako nesto.... 50e nije neka razlika da bi prepolovila snagu kompa (jer "duplo slabiji" ne bi bio mnogo jeftiniji- znaci ovo je super izbor- malo para a duplo vise nego sto joj treba- za svaki slucaj :)
Sa kusurom mozes i solidan monitor da uzmes! ;)
 
U metrou sam video kuciste za 26000din koje me sa komponentama odusevilo.Ima sve sto ti treba,DVD rezac,512 DDR memorije usb 2.0,graficku radeon X550,sve u svemu veoma brz komp. Za tvoje potrebe sasvim dovoljno,naravno bez monitora je. U 3D mark-u 2001se ima skor 11200 sto je za tu cenu sasvim solidno.
 
O, nisam... Čitam vas. Ali ne odlučujem ja već drugarica, ne pazite :mrgreen: :wink:

Super su vam predlozi, samo bi još bilo korisno da to neko prevede na srpski... Ono, pola znam, pola nemam pojma šta je, a tek ona :shock:
Šta je ovo...?
snejks:
1. MB ECS K8 755-A2 V1.0 AMD754, SIS, 1AGP, 5PCI, 2ATA,2SATA,audio,lan,Raid0,1 30.00 EUR
4. SONY 3,5"/1.44MB Black 5.00 EUR
8. Frontier IROCK IR11A Black/Silver 400W 20+4pin 30.00 EUR
E, ne treba joj monitor, kaže da je gaNJc nov, ne treba ni tastatura, a optički miš se podrazumeva :)

Hvala...
 
1. MB ECS K8 755-A2 V1.0 AMD754, SIS, 1AGP, 5PCI, 2ATA,2SATA,audio,lan,Raid0,1 30.00 EUR - ovo je matična ploča na koju dolaze sve ostale komponente računara
4. SONY 3,5"/1.44MB Black 5.00 EUR - flopy od 3.5inča
8. Frontier IROCK IR11A Black/Silver 400W 20+4pin 30.00 EUR - kućište sa napajanjem od 400 wati i sa dva usb priključka napred

Lexa , pa gde ti napravi 6500 postova????? :?
 
Dobro, drugari, zezajte me pa da završimo :lol:

Flopi :) Nikad mi ne bi palo na pamet...

Nisam na Hardveru, ne znam što se čudite, pa jedini ljudi koje ja poznajem da uopšte znaju šta je matična ploča su oni koji se bave servisiranjem računara. A da sama znam više ne bih vas pitala :wink: A ona je pitala mene :lol: pa šta još da vam kažem :lol:

Vidim da danas za iste pare može da se uzme mnogo bolja mašina nego pre nekoliko godina, što je super :) Kućište (kanta) ide sa napajanjem?
Mućos grasias, odoh na onu temu o monitoru da malo smorim...
 

Back
Top