Igla u plastu sena...

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
Butterflies And Hurricane:
Slobodni ste. Mastate o pravom/pravoj...

Da li mislite da je pronalazenje odgovarajuce osobe moze da se opise kao "pronalazenje igle u plastu sena", ili posmatrate situaciju na malo pozitivniji nacin i cekate da naidje neko ko bi imao dovoljno potencijala, a zatim kada naidje takav/takva uzimate "materijal"...i krecete da pravite svoje "umetnicko delo"?

Receno mozda pomalo metaforicno , ali verujem da smo se razumeli... :)

Rekla bih da sto vise trazis .. sve si dalje i dalje ... tako mi se bar cini :roll:
 
"Trazenje" prave osobe je bezveze. Imamo mi svi predstave o idealnoj osobi u glavi. Ta predstava je samo predstava, dakle ne moze da postoji, zasnovana je ne predpostavkama sta nase "idealno" ja zeli ( a mi nismo idealni!), bazirana je na nasem dotadasnjem iskustvu ( a predstava o idealnom "pravom" partneru se formira rano, kada jos nemamo pojma niocemu). Onda nadjemo osobu koja bi mogla da odgovara toj predstavi i silno se zaljubimo. Kad AVAJ ta osoba kad govori ima neko tamo svoje misljenje umesto da kaze ono sto bi rekla "prava" koja se nalazi u nasoj glavi! Kakvo razocarenje! Kakva ljutnja! Prevara! Sta misli ta osoba, da tvrdi da je ona prava kad mi dobro znamo kako prava govori i misli! Ma uzas ljudi, koliko nas je zaljubljeno u samoga sebe, a zivot prolazi mimo nas i gomile divnih osoba sa kojima bi mogli imati divne veze,realne, sa svadjama, bolom , veseljem i svim sto cini zivot. PRAVA OSOBA JE PRAVA ZATO STO ZAISTA POSTOJI I PRAVA JE-REALNA, OD KRVI I MESA. Ja jednom pronasla tu kvazi-pravu osobu. Mladic koji je bio tacno kao sto je bio "idealni" iz moje glave.(dobro me je poznavao, u tome je bio trik!!!) Pobegla sam glavom bez obzira,vristeci. Kakav horor, ne mozete zamisliti. Cekanje prave osobe je jos ludje. Kako se to uopste radi? Kako da je prepoznas kad nemas pojma kako ona izgleda? (mozda po mirisu, ali se ja ne bih oslanjala bas samo na to....)
Sinnke je rekao pravu stvar. Treba davati ljubav, primati ljubav,to nas oplemenjuje,bogati, cini srecnima i pametnijima i onda kada naidje osoba koja je takodje zrela i zna sta hoce, mozemo mozda i uspostaviti trajan odnos.
 
cLick - OR - Die:
Vidi trnova ruzhice.. igle nisu vi$e tako tanke kao pre i ne ubadaju u prst vec u ono mesto gde ne boli. Danas trnove zhure da nadju svoju iglu ili vi$e njih :lol:. A ni seno nije na ceni kod prinaca kao nekad.. hehe


razumem pomalo od svega i od svakoga


E pa da pocnem...poshto sam tek sad procitala temu...

Ima jedna dobra poslovica.."Ko nezgrapnom rukom posegne za ruzom neka se ne zali sto ga bode trnje"...

Tvoja pretpostavka je da je senu opala cena, a moja da je zaba koje pokushavaju da izgravaju princheve sve vishe....I naravno da svako vuche na svoju stranu, isteruje svoju filozofiju, dok igla i dalje stoji nepronadjena u plastu sena...:)
 
2pike:
Ljudi, za ovu temu treba otvoriti poseban forum, mnoooogo je, brate komplikovano! Moz da se desi da pola zivota zivis sa nekim i mislis da je to ta osoba, pa tek onda skapis da si se gaaadno zajebo. U jedno sam siguran, nije sve u hemiji, ljubavi i osecanjima. S druge strane, neki ljudi, koliko god se trudili, ne mogu da ostvare uspesnu vezu. Evo mog primera (ako vas ne mrzi da citate). Bio sam sa jednom curom 2,5 godine. Solidno se slagali, ljubav cvetala, iako nismo imali previse zajednickih tacaka. Malo prilagodjavanja, malo razumevanja, pocelo da se razgovara i o braku i, onda, dosao je prelomni momenat- koncert Sunshine-a u Nisu. Ona se pojavi u nekom kompleticu ko da se spremila za neko krstenje, svadbu i sl, ziv me blam pojeo. Sad ce da me sigurno neka napadne da sam seljak i da tu nema nista lose, al to je trebalo videti. Pod 2, nije imala pojma ko su Sunshine i pod 3, izveselila se tamo ko na svadbi. Tu ja, naravno, izbedacim, pocnem da razmisljam u cemu je problem i skapiram da mi i nismo imali nekih zajednickih tacaka, dok nismo poceli da ih pravimo zajedno. Ok, nema veze, nastavicemo, nije to strasno. Posle par meseci, dolaze u Nis Str8 Jackin, ja odusevljen (obozavam ih), ali ona hoce sa mnom!!! Cim sam je zamislio tamo, shvatio sam da ne zelim da ceo zivot pravim ustupke. Nisam otisao na koncert, sutradan sam raskinuo i do dan-danas se nisam pokajao. I dalje trazim pravu, imao sam hiljadu promasaja, ali ne nameravam da odustanem.
P.S. Prastajte na ozbiljnosti i smaranju, moro sam da se "olaksam"


Prochitala sam ceo tekst, i stvarno nemam shta da dodam, sem da te savrsheno razumem. Ljudi moraju bar priblizno da se nadju u nekim stvarima da bi mogli da opstaju. Barem u mom sistemu , muzika je jedan od njih....
 
Pipi Langstrumpf:
"Trazenje" prave osobe je bezveze. Imamo mi svi predstave o idealnoj osobi u glavi. Ta predstava je samo predstava, dakle ne moze da postoji, zasnovana je ne predpostavkama sta nase "idealno" ja zeli ( a mi nismo idealni!), bazirana je na nasem dotadasnjem iskustvu ( a predstava o idealnom "pravom" partneru se formira rano, kada jos nemamo pojma niocemu). Onda nadjemo osobu koja bi mogla da odgovara toj predstavi i silno se zaljubimo. Kad AVAJ ta osoba kad govori ima neko tamo svoje misljenje umesto da kaze ono sto bi rekla "prava" koja se nalazi u nasoj glavi! Kakvo razocarenje! Kakva ljutnja! Prevara! Sta misli ta osoba, da tvrdi da je ona prava kad mi dobro znamo kako prava govori i misli! Ma uzas ljudi, koliko nas je zaljubljeno u samoga sebe, a zivot prolazi mimo nas i gomile divnih osoba sa kojima bi mogli imati divne veze,realne, sa svadjama, bolom , veseljem i svim sto cini zivot. PRAVA OSOBA JE PRAVA ZATO STO ZAISTA POSTOJI I PRAVA JE-REALNA, OD KRVI I MESA. Ja jednom pronasla tu kvazi-pravu osobu. Mladic koji je bio tacno kao sto je bio "idealni" iz moje glave.(dobro me je poznavao, u tome je bio trik!!!) Pobegla sam glavom bez obzira,vristeci. Kakav horor, ne mozete zamisliti. Cekanje prave osobe je jos ludje. Kako se to uopste radi? Kako da je prepoznas kad nemas pojma kako ona izgleda? (mozda po mirisu, ali se ja ne bih oslanjala bas samo na to....)
Sinnke je rekao pravu stvar. Treba davati ljubav, primati ljubav,to nas oplemenjuje,bogati, cini srecnima i pametnijima i onda kada naidje osoba koja je takodje zrela i zna sta hoce, mozemo mozda i uspostaviti trajan odnos.


Slazem se, skoro sam izlayila sa jednim deckom koji mi kaze da se tesko zaljubi. Pitam ga zasto tako, zezam se da nije neka teeeeska osoba. On kaze, Jao, jesam, imam scenario u glavi i kada nesto ne ide po tome kako sam zamislio, ja se razocaram...Neki ljudi stvarno treba da dobro razmotre sinopsise u svojoj glavi i rasciste sa sobom neke stvai, pre nego sto uopste pokusaju da udju u vezu. I posle im je kao cudno sto nemaju devojku...
 

Back
Top