Nije mi jasno zasto kupci idu u Telenor i PTT

NICS

Iskusan
Poruka
5.705
Nije mi jasna racunica Telenora i Telekoma, naravno za kupca sem da ga osisaju.
Jeftini modeli telefona mislim na Telenor a slicno je i kod Telekoma. Sve je to super za 2000 dinara pristojan telefon 24 meseca vezan za ugovor placanje racuna i ako postoje nekoe preplate (nisam siguran). Ako se potrosi preko 4000 dinara onda je impuls manji sve u svemu kad sracunas oduzmes pomnozis podelis dignes na kvadrat ubacis integrale. Ispada da je nekoliko puta skuplji telefon nego kad odes u prodavnicu mobilnih telefona i kupis naravno isti model sa novom karticom ako zelis.A sa katricama je jos jedna nevidjena glupost dobijes uz novu karticu 200 dinara besplatnog kredita. Bespatnog malo sutra ako korisnik zeli da javi svojim prijateljima o promeni broja opet sa raznim racunskim operacijama dosao sam do zakljucka da brzo potrosi tih 200 dinara kredita za recimo nista.
Ako gresim voleo bih da me neko slobodno ispravi naravno ako ima dobar razlog
 
Nije tako.
Ti potpisujes ugovor samo ako uzimas telefon i tada se obavezujes na minimum dve godine i u tom periodu ne mozes da prekines placanje. U suprotnom oni raskidaju ugovor sa tobom i naplacuju ti nesto preko 10000 na ime raskida ugovora.
Ako ne uzmes telefon (a uzmes neki od paketa) ti nemas ugovornu obavezu ne odredjen period i mozes bez nadoknade da ga raskines kad god pozelis.
U sustini za one koji stvarno toliko potrose mesecno varijanta i nije losa.I ovako i onako bi toliko trosio a dobija telefon za manje pare. Za one koji ne koriste toliko telefon ta varijanta se ne isplati.
 
Ne naplacuju oni nesto preko 10 000 dinara za raskid ugovora,nego ako hoces da raskines ugovor pre isteka roka MORAS da isplatis sve preostale obaveze,bez obzira sto neces da iskoristis te pretplate,ali to je njima izgubljeni profit i ti to moras da im nadoknadis jer je svrha ovog davanja mobilnih telefona upola ili za 1/3 cene UPRAVO TO,jer oni tako imaju siguran profit na koji mogu da racunaju naredne 2 godine!!Znaci moze te raskid ugovora kostati i 30 000 ako raskines posle nekoliko meseci,ali moze i 3 000 dinara ako raskines ugovor pred kraj trajanja!
Pozdrav 8)
 
To je tako ako ti hoces da raskines ugovor.
Ja ne govorim o tome. Premda nisam bas siguran da ce oni tek tako dozvoliti da samo "otkupis" ugovor ali ajde da ti verujem u taj deo price.
Ja govorim o tome da ako ti ne placas racun oni raskidaju ugovor sa tobom i pored zaostalih dugovanja (racuni koje nisi platio do dana raskida ugovora (znaci utroseni impulsi + osnovna opretplata) moras da platis jos nesto preko 10000 na ime raskida ugovora.
Ovo je 100% tacno. Ako mi ne verujes ako imas paket prestani da ga placas i sacekaj jedno dva meseca do isteka ugovora i videces sta ces dobiti. Naravno. Oni cekaju sam kraj ugovora. Nisu ni oni naivni.
 
Ne brinite... Operateri nikada sebe nisu ostetili, niti su ikada nekom nesto poklonili... Sve oni debelo naplate... Telefoni ispadnu jeftino... Ali kad vas uvale u 24 mes. ugovor... :)

Mada... Ko koristi mob. non-stop, njemu ovo i nece predstavljati problem, ali ipak mislim da cene telefona nisu one koje treba da budu... U stranim zemljama mobilne daju za 1$... A kod nas jeftinije izadje da uzmes u prodavnici nego kod njih :)

Ali o5 napominjem da je vazno da koristite mob. i tarifu koju ste izabrali, a ne da 1 mesecno obavite 1 razgovor.. .Sto se naravno nece isplatiti ;)
 
Ma nije bas tako ni u stranim zemljama ljudi,eto meni (to jest mom burazeru) je jedan burazer uzeo u Francuskoj N93 preko mreze (srecom otkljucanu) za 350 eura,kad je ista kod nas kostala oko 550 eura najmanje na crnom trzisu,a legalno bar duplo toliko,tako da je i kod njih princip da ne dobijes telefon bas dzabe OSIM...
E ovo je bitno pa nek ide u novi pasus,a to je da kod dosta provajdera postoje klase,tako da tip koji trosi puno (kao jos jedan moj burazer u Svajcarskoj,on ko od sale nakoka 400 franaka za mesec) onda dobije neku ekstra ponudu jer je u prvoj klasi potrosaca,tako da moze sad da ode i uzme recimo N80 za 99 franaka,ali zato neko ko trosi samo 50 franaka pripada trecoj grupi recimo,i isti telefon moze da uzme ali za 299 franaka na primer,a situacija je slicna ako je u pitanju neki jeftiniji telefon,kao recimo 6280,koju bi moj buraz dobio dzabe jer nije bas preskupa a neko iz trece grupe placa pola telefona!!
To je primer u Svajcarskoj kako je on meni objasnio,odnosno kako sam ja razumeo,a ima naravno zemalja gde veliki potrosaci dobiju bilo koji telefon dzabaka,nebitno dal on kosta 500 eura nov ili 200 eura,to vec zavisi od provajdera i zemlje,nije svuda bas ni cvece!!
Pozdrav 8)
 
Kada se bolje pogleda ipak su postpaid paketi povoljniji od prepaid paketa, naravno, za one koji koriste telefon malo vise!
Uz osnovnu pretplatu svakog paketa dobijas odredjeni broj besplatnih minuta i poruka. E sad, kad sve te minute i poruke pretvoris u kintu videces da ti je potrebno bar duplo vise kredita za prepaid karticu nego sto ti je pretplata, plus kad prekoracis ovo dzabaka sto imas svakog meseca, cena impulsa i poruke ti je dosta niza nego na prepaid-u! Uz to mozes da uzmes dobar telefon za malu kintu! Jedina je stvar sto si vezan za njih 2 godine ali ni to ne predstavlja neki problem zbog svega sto sam prethodno rekao!
 
Najbolje je bez obaveza. Svakim danom je sve jeftinije i svaki dan se sve vise i bolje nudi. Sta mislite sta ce ponuditi ovaj novi operater da bi pridobio nove korisnike a koliko cujem treba da pocne tamo negde od juna-jula ? Mnogo njih se ovih zadnjih meseci vec zarobilo za naredne 2 godine. Mislim da ce se kajati jer ovaj novi mora da ponudi nesto superpovoljno jer naveci deo nas vec ima postpejd kod 063 i 064. Jel sam u pravu ?
 
Nije to bas tako bzvz! Dok sam mesecno trosila oko 500 din, nije mi padalo na pamet da se prebacujem. U poslednje vreme sam pocela da koristim min 500 nedeljno i prebacila sam se na racun i mnogo mi se vise isplati...I ja sam razmisljala o tom trecem operateru, ali kad pomislim da treba da menjam broj koji imam vec pet godina i koji svi znaju, smorim se!
 

Back
Top