Tuzba BiH protiv SCG bice odbacena..

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
15. februar 2007.

Sudije Međunarodnog suda pravde u Hagu neće proglasiti Srbiju krivom za genocid u BiH, saznaje Blic u izvorima bliskim Sudu. U odluci Međunarodnog suda pravde u Hagu pisaće, kako piše list u današnjem broju, da su ratni zločini nad bošnjačkim i hrvatskim stanovništvom nesumnjivo počinjeni sa srpske strane, ali i da se tužba BiH protiv SCG odbacuje usled nedostatka dokaza da je genocid počinjen na nivou države. Ovu prilično opširnu odluku, na više desetina strana i usvojenu od strane 16 sudija, saopštiće 26. februara predsednica najvišeg suda UN Rosalin Higins iz Velike Britanije. Na ovu odluku nema prava žalbe. (Blic)
 
*BILJA*:
Da agresije nije bilo, lako cemo dokazati.
To će biti mnogo komplikovanije, kako sam ja pročitao na nekim forumima, to se proteže od konstatacije da smo pomagali u izvršavanju zločina do saradnje u tome. Optužba za genocid je bila smešna, podneta je 1993, a najveći zločin po kojoj oni brane tu tezu se dogodio jula 95. Ali podneta je pre svega za agresiju. Sad treba videti kako ćemo tu proći. Što će reći, još postoji opasnost zvana ratna odšteta.
 
filatelista:
To će biti mnogo komplikovanije, kako sam ja pročitao na nekim forumima, to se proteže od konstatacije da smo pomagali u izvršavanju zločina do saradnje u tome. Optužba za genocid je bila smešna, podneta je 1993, a najveći zločin po kojoj oni brane tu tezu se dogodio jula 95. Ali podneta je pre svega za agresiju. Sad treba videti kako ćemo tu proći. Što će reći, još postoji opasnost zvana ratna odšteta.
Ja nisam citala po forumima, ja sam cula od nekih nasih strucnjaka, da ce lako dokazati da je secesijom bivsih jugoslovneskih Reublika, ubistvima vojnika tadasnje legalne JNA, i da to nije tesko dokazati. Naravno, ja nisam pravnik pa se necu upistati u rasprave u tom pravcu, samo kazem sto sam cula od onih koji jesu. Bilo je nekoliko okruglih stolova na tu temu na raznim televizijama, gde su govorili da je otpuzba za genocid mnogo opasnija za nas.
Sto se tice ratne odstete, neka je secesionosti plate prognainam iz Bosne, Hrvatske i sa Kosova, a Srbiji NATO da plati ratnu odstetu, NATO je AGRESOR!!!
 
ademe, kazi mi za sta je srbija kriva? za agresiju na bih? pitam te; koja jedinica VJ, kad i gde je napala bih? zanemarujes cinjenicu da je regularna vojska CRO operisala u posavini 1992 dok nije dobila nogu, takodje se angazovala i u operaciji "maestral" (septembar.1995) kojom je zauzet veliki deo bosanske krajine..... ko je tu izvrsio agresiju?
 
LDP sve sami propali: glumci, dramaturzi, reziseri, studenti.....

kad pomenuh student, setih se jedne debate sa kolegom sa faxa. on je inace vatreni LDP, a ja vise naginjem kostunici pa smo se tako prepucavali i on mi salje poruku da budem "sposoban a ne kilav". kasnije, ja dolazim na jedan ispit koji on polaze, vidim opremio se puskicama kao NATO pakt..... kazem: " aha to znaci biti sposoban... sta da radim kad sam ja kilav, mladji sam od tebe, zavrsio fax godinu i po pre tebe sa prosekom 9.2 (ekonomski fax u BG).... takvi smo mi kilavi, a takvi su oni "sposobni"
 
*BILJA*:
15. februar 2007.

Sudije Međunarodnog suda pravde u Hagu neće proglasiti Srbiju krivom za genocid u BiH, saznaje Blic u izvorima bliskim Sudu. U odluci Međunarodnog suda pravde u Hagu pisaće, kako piše list u današnjem broju, da su ratni zločini nad bošnjačkim i hrvatskim stanovništvom nesumnjivo počinjeni sa srpske strane, ali i da se tužba BiH protiv SCG odbacuje usled nedostatka dokaza da je genocid počinjen na nivou države. Ovu prilično opširnu odluku, na više desetina strana i usvojenu od strane 16 sudija, saopštiće 26. februara predsednica najvišeg suda UN Rosalin Higins iz Velike Britanije. Na ovu odluku nema prava žalbe. (Blic)

Koji genocid? Pa većina balija je zatvarano u razne prihvatne centre, pa kaže:

Nakon više od 60 godina, osniva se odeljenje Suda Pravde u Haagu za genocid nad pripadnicima japanskog naroda, državljana SAD-a koji su zatvarani u logore nakon Pearl Harboura....
 
Ovo ja dobra vest pod uslovom da je tacna jer nema pravnih osnova za osudu Srbije ,ukoliko je u Srebrenici i bilo genocida kao sto se implicira u jednoj Haskoj presudi (Radisav Krstic) za njega su odgovrni drzavljani BiH a a Srbije tako da bi bilo glupo da drzava Srbija bude osudjena za to ili jos gore da im placa ostetu ,moglo bi se o ulozi Srpskog rezima ondasjeg u ratovima mnogo toga negativnog reci ali ipak ne postoji direktna krvica drzave Srbije za genocid sigurno.
 
danas sam apio novine u teretani pa sam procitao ovo. zaista nisam ocekivao da bismo mogli da NE budemo krivi jedared. kazu da zalbe na presudu nema, mada nije kraj dok sudija ne svira. ako je naser oric mogao da odseta, ne vidim zasto i mi pored ovih indicija nebismo mogli biti osudjeni...
 
adem_ks:
ja sam da pravda bude zadovoljena. i mislim da je srbija kriva,[ako se dokaze] ali isto tako mislim da bi placanje odstete svima bilo previse za i onako siromasnu srbiju. ali kao sto neko rece, da se saceka zakljuca tj. presuda suda, pa sta bude...

..i ja sam za to da pravda bude zadovoljena pa makar samo u nasem slucaju - ako smo krivi da nas kazne a ako nismo da nas vec jednom ostave na miru...a ti si jedan mnogo ljigav lik :)
 
ali nije mi jasno zasto niko nije pokrenuo proces protiv BiH za njihov odred El Mujahedin koji je prvo dosao kao paramilitarna formacija stranih placenika iz arapskih zemalja koji su sekli glave i kasapili, a kasnije [dal 1993 nemojte me drzati za godinu] postao legalan deo vojske federacije. To je za svaku osudu, i taj odred otprilike je samo i cinio ratne zlocine i nista drugo. kasapili ljude.
bilo na onom sajtu vucjak slika posecenih glava po kutijama... fuj
 

Back
Top