Problemi sa sluhom

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Odmah da kazem, ovaj forum koristim samo radi neke prve informacije, svakako planiram dolazak kod lekara.
Vec neko vreme primecujem da mi je sluh los. Odnosno, ja ne primecujem nista, niti imama ikakve tegobe, ali ukucani mi skrecu paznju na to da previse pojacavam ton na televizoru, ili mi se desava da ne cujem tacno sta ljudi govore pa ih molim da ponove. Nije ovo nista taaako strasno, ali mi je, iskreno, dosadilo da non-stop govorim: "izvini, da li mozes da ponovis sta si rekao".

Kao dete (5-6 god.) sam imala slican problem i isla sam na ispiranje usiju, izgleda da se bilo skupilo dosta "voska". Ali od tada imam mnogo bolju licnu higijenu, ne mogu da verujem da se to ponovo dogodilo. (malo me je sramota) Da li je mozda moguce da je ostecenje nastalo od glasnog slusanja muzike? Ove dve stvari su jedino sto mi pada na pamet. Da li bi trebalo da se javim otorinolaringologu?
 
Da, naravno da treba da se javis orl lekaru.
I moguce je da je cerumen napravio problem(vosak) a to da te utesim nema nikakve veze sa higijenom, pogotovo ako koristis stapice za usi, tim pre ces da imas problem.
 
Hvala na odgovoru. Da li hocete da kazete da stapici mogu da uticu na sluh? Ja koristim stapice, ali samo za ciscenje usne skoljke (spolja, ne stavljam ih u uho), kako je i napisano na vecini pakovanja stapica.
Ali dobro, bar znam da sluh zaista mzoe da se pogorsa od voska, ponavljam, nije to neko strasno pogorsanje, samo me nervira.
 
Cerumen (usni vosak) je normalna supstanca koje stvara uho, cesto se desava da se cerumen nakupi i formira chep koji zatvori usni kanal (narocito kod osoba koje imaju uske usne kanale), i to nema nikakve veze sa odrzavanjem licne higijene. Stapice za uho ne treba gurati u usne kanale (najveca mora svih otorinolaringologa!), zapravo NISTA ne treba gurati u usne kanale pa ni stapice za usi. Dobro je sto ih koristis samo spolja. Preporucujem odlazak kod ORL specijaliste da ti ispere usne kanale, ukoliko se radi o cerumenu, a ukoliko nije stvar u cerumeni da dijagnostikuje problem i da ti adekvatan savet. Pozdrav
 
Ja se nadam da nije nista ozbiljnije. Kao sto sam vec napisala, i kao dete sam imala slicnih problema, premda se u celoj epizodi najvise secam same procedure ispiranja uha :) Nisam sigurna, ali cini mi se da sam nakon toga bolje cula, ali ne mogu da budem sigurna. Ipak, oticicu ovih dana pa cemo da vidimo sta je u pitanju.
PS-Da li mozda znate kako je u studentskoj Poliklinici- da li prvo idem kod lekara opste prakse, pa mi daju uput, ili mogu odmah kod orl?
 
ovaaj... ja guram shtapice za ushi u uho...
unutra
a skoljku perem vaticom i alkoholom...
shta cu kada se skupi prljavshtine

c022.gif
 
peta-double-trouble-1.jpg


Sudeći prema dokumentima, Double Trouble je bila podvrgnuta invazivnim operacijama na ušima, lobanji i mozgu. U prvoj operaciji, stub od nerđajućeg čelika joj je zašrafljen u lobanju tako da joj glava može biti imobilisana tokom eksperimenata. U sledećoj operaciji – koja se vidi na fotografijama – eksperimentatori su joj zasekli glavu i lobanju i onda aplicirali toksičnu supstancu u njeno unutrašnje uho da bi je ogluveli. Eksperimentatori su takođe usadili električne uređaje duboko u oba njena uha tokom ove operacije.

Dokumentacija pokazuje da je tokom ove operacije anestezija oslabila i da se Double Trouble probudila što je verovatno bilo bolno i užasavajuće iskustvo pošto su joj u tom trenutku eksperimentatori sekli glavu i lobanju. Druga mačka u istoj laboratoriji takođe se probudila usred slične operacije.

peta_double-trouble.jpg


Eksperimentatori su opravdali upotrebu 30 mačaka godišnje ne tako što su rekli da bi eksperimenti mogli da dovedu do poboljšanja ljudskog zdravlja. Ovaj okrutni i beskorisni eksperiment deo je većeg tekućeg projekta koji je dobio više od 3 miliona dolara poreskog novca putem Nacionalih instituta zdravlja (NIH) sa navedenom svrhom shvatanja načina na koji mozak određuje lokaciju zvuka.
 
veganski sektasu,nemoj po ko zna koji put da unistavas temu nekom sa stvarima koje nemaju dodira na pocetni post u temi..ako ne znas sta da kazes ili pomognes nemoj unistavati teme na forumu..!!
 

Back
Top