Формирање Владе:Да ли је договор на видику?

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Demokratska stranka spremila je novu ponudu za pregovore o formiranju nove vlade Srbije, saznaje Press. Demokrate su, kako tvrde dobro obavešteni sagovornici našeg lista, sada spremne da podrže Vojislava Koštunicu kao novog premijera, ali pod strogo određenim uslovima.

- Mi sada jesmo spremni da podržimo Koštunicu, ali tražimo da dobijemo resor policije, dva potpredsednička mesta i mesto ministra finansija. Konkretno, mi tražimo da Dragan Šutanovac bude ministar policije, Božidar Đelić potpredsednik vlade i istovremeno ministar finansija, a Dragan Đilas potpredsednik zadužen za investicije. Uvereni smo da su to najbolji ljudi za ta mesta i nadamo se da će kolege iz DSS-a i G17 priznati tu očiglednu činjenicu - kaže izvor Pressa iz vrha Demokratske stranke.

Na naše pitanje šta je DS spreman da ponudi drugoj strani, on precizira:

- Već sama činjenica da smo spremni da podržimo Koštunicu kao premijera iako je njegova stranka osvojila znatno manje glasova od nas jeste sama po sebi veliki kompromis. Dalje, mi uvažavamo dobre rezultate koje je u resoru unutrašnjih poslova postigao Dragan Jočić i mislimo da bi on mogao da bude ili na čelu odbora za nacionalnu bezbednost ili, recimo, potpredsednik vlade zadužen za nacionalnu bezbednost... Dalje, spremni smo da podržimo i Slobodana Vuksanovića na mestu novog ministra obrazovanja, a Velimir Ilić bi mogao da nastavi da se bavi izgradnjom puteva, jer je objektivno pokazao da to ume da radi... - kaže sagovornik Pressa.

Kako tvrde naši sagovornici, "tadićevci" smatraju da bi Mlađan Dinkić moga da bude dobar ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom.

- Već imamo neke povratne informacije da bi Mlađan bio zadovoljan ovim mestom... - tvrdi naš sagovornik.

Prema njegovim rečima, DS će u pregovorima o novoj vladi insistirati na dobijanju resora privrede, trgovine i turizma, poljoprivrede, ali i zdravstva. Takođe, "tadićevci" traže i funkciju novog guvernera Narodne banke Srbije.

Zvanično, niko u DS-u, niti u DSS-u, nije juče hteo da komentariše naša saznanja. Ipak, u vrhu DSS-a nam je rečeno da su čuli za najnoviju ponudu "tadićevaca" i da im ona zvuči "sasvim zanimljivo".

- Ono na čemu ćemo mi insistirati jeste prihvatanje platforme o odbrani Kosmeta i Koštunici na mestu premijera. To su stvari oko kojih nema pregovora, o svemu ostalom možemo da pregovaramo - kaže sagovornik Pressa iz vrha Koštuničine partije.

I u G17 Plus kažu da je nova ponuda DS-a "daleko prihvatljivija" od prethodnih, ali naglašavaju da će oni morati da dobiju "malo veći kolač":

- Ne može G17 Plus da dobije samo resor ekonomskih odnosa sa inostranstvom. Mi ćemo sigurno insistirati na zdravstvu, jer nema nijednog razloga da Tomica Milosavljević ne nastavi da radi posao koji već radi vrlo dobro - kaže za Press visoki funkcioner G17 Plus.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Шта мислите о овој опцији?Хоће ли бити компромиса и јесу ли предложени прави људи?
 
misoni:
Елвине,знаш ли ко је власник Преса?Мислиш ли да жели да вечито имају етикету жуте штампе?

znam neka nagađanja. ako su tačna, etiketa žute štampe im savršeno leži. jedini problem je što meni ono što pišu i oni koji pišu, ne deluju baš pro-ds-ovski. ili misliš da je jedan vučičević ds-ovac? on više vuče na neki nacionalizam, kao i kesić.

normalno da žele tu etiketu. znaš i sam koje novine najbolje prolaze na kioscima...
 
Elvin:
znam neka nagađanja. ako su tačna, etiketa žute[/I ]štampe im savršeno leži. jedini problem je što meni ono što pišu i oni koji pišu, ne deluju baš pro-ds-ovski. ili misliš da je jedan vučičević ds-ovac? on više vuče na neki nacionalizam, kao i kesić.

normalno da žele tu etiketu. znaš i sam koje novine najbolje prolaze na kioscima...
Па,ваљда ће једном да смени Вучићевића,а Кесић је одувек био смешан.Цела прича ми не делује скроз без везе.
 
a077.gif

a077.gif

a077.gif


Прц Милева. Мафијашки дегенерик па још из ДС-а :) Шта је ту чудно, ординари тинг :)
 
Прц Милева:
Мора да ниси добио четрнаесту плату па си нешто малкице огрезао у мржњу према једном таквом стручњаку :)
Од његових "стручњака" ме буквално сваког дана боли глава. Увукао је партијске људе где год је стигао. Одрекао бих се полугодишње зараде само да их истребе - одстране као тумор.
 
Lacibg:
Од његових "стручњака" ме буквално сваког дана боли глава. Увукао је партијске људе где год је стигао. Одрекао бих се полугодишње зараде само да их истребе - одстране као тумор.

Сви су исти Лаци. Искрено, ако знају посао онда може и да се истрпи. Знам како је код тебе, имам јако блиску фамилију баш тамо где си ти. Није само партија проблем, проблем су неспособни. Ако зна посао може и да шмрче коку цео дан на послу, боли те.
 
Кажеш где ће Србија? :) Ево ти пример где ће. Јуче је Тадић полагао венце јел’ тако. Сретење, сликале све светске агенције. Е сад државна пропала фирма која га прати и кобајаги снима све што ради није могла, јер под један нема професионалну технику већ ради на Хи8 формату :) али хајде нека буде и то да се разуме, али разлог што нису отишли у Орашац је био тај што нису имали ниједну касету (вредност дваес-триес евра) :):):) Е сад пошто су направили глупост почело је директорово лобирање телефоном да се Борис појави поново у суботу тамо и као кобајаги постави венац а они то да забележе за будуће нараштаје.

Е видиш Лаци тамо иде Србија са таквим моронима, као са онима које ти спомињеш код тебе.
 
Прц Милева:
Кажеш где ће Србија? :) Ево ти пример где ће. Јуче је Тадић полагао венце јел’ тако. Сретење, сликале све светске агенције. Е сад државна пропала фирма која га прати и кобајаги снима све што ради није могла, јер под један нема професионалну технику већ ради на Хи8 формату :) али хајде нека буде и то да се разуме, али разлог што нису отишли у Орашац је био тај што нису имали ниједну касету (вредност дваес-триес евра) :):):) Е сад пошто су направили глупост почело је директорово лобирање телефоном да се Борис појави поново у суботу тамо и као кобајаги постави венац а они то да забележе за будуће нараштаје.

Е видиш Лаци тамо иде Србија са таквим моронима, као са онима које ти спомињеш код тебе.
Е,па људи потрудите се,да се докажете тамо где радите...Стручност није довољна(видесте Динкића икс пута),будите оно што нисте и напредоваћете!;)
 

Back
Top