kazne za parkiranje

E, pa ljudi hvala vam, vidim da je rasrprava u toku. cool
Koliko sam uspela da ukapiram postoje dve glave struje i jedna "nesto" koja uvek mora da se nadje cisto onako.

1. oni koji zastupaju moralnu tacku gledista: sve sto je propisano moras da platis, ne smes da ne platis, to nije lepo i vaspitano, to je greh i sramota...

Hvala vam, totalno ste u pravu, ali u stvari mene ovo moralno glediste nije zanimalo uopste jer naspram Parking Servisa osecam samo moralni prezir a nikavu obavezu. Pa lopovi su!!!! I ko je uopste sve to propisao, koji su kriterijumi, kome oni odgovaraju? To je, ljudi, reket!
Hocu da kazem, ja zelim da platim parking koji koristim kada pronadjem mesto posle tri sata kruzenja ali to mi nije dozvoljeno jer jedan od 50.000 parking-reketasa ce me stici cim otkuca prvi sekund cetvrtoga sata i to je dovidjenja prijatno! Nemam garazu u blizini ( a koliko ih ima u BG uopste?). Moram da dolazim kolima na posao. A ionako mi se smucio ovaj nas metro ;-)

2. pravno odn. zakonsko glediste. Pa to me i zanimalo, koilko oni imaju osnova da me tuze i da li ce to ikada uraditi. Nije mi nista stizalo od suda, samo opomnea i najava od Parking servisa da ce da me tuze.
Cula sam za to da se ne radi o zakonskom aktu vec o uredbi, ali da li to zaista znaci da mi na sudu ne mogu nista? Cula sam isto tako da ih je neki advokat ganjao malete do vrhovnog suda ali da je na kraju morao da plati. Ali to moze da bude buvica koju je poturio bas Parking servis. Mafija je to...
 
Oggy, imas moju casnu rec.
Samo moras da mi das neki rok, npr. ako za 6 meseci ne budem svirala klavir u CZ, moja sveta duznost ce biti uspesno obavljena. Bice i u suprotnom, milsim ako budem robijala, makar ce se znati da za pravdu ovde nema mesta :smile: , ali tada otvaram neku drugu temu... :roll:
Pa ako me se neko za dan bezbednosti seti ...
 
cop.gif
cop.gif
cop.gif
cop.gif
cop.gif
cop.gif
Cuvaj, pazi, kolona ruzicastih slonova nailazi! ....:lol:
 
Ja sam igrom slucaja bio u dodiru sa parking servisom 9 meseci.Za to vreme sam zakljucio da ne postoji kriminalnija organizacija na ovim prostorima!
Nedavno sam se parkirao u ulici 27.marta u zoni 2.Greskom sam poslao poruku za zonu 3 i na vetrobranu me je sacekala razglednica.Kada sam otisao da se pozalim rekli su mi da nema sanse da prihvate moju zalbu.Zalio sam se i mejlom ali nista,poslali su mi neki template odgovor koji verovatno salju svima koji pokusaju civilizovano da rese problem.
Ako se ne varam karta za zonu 2 kosta 25 dinara po satu, a u zoni 3 20 dinara.Posto sam ostao 2 sata znaci da sam im ostao duzan 10 dinara!
Zeleo bih da pitam gradonacelnika Bogdanovica da li mu je deda ostavio u nasledstvo trotoare u Beogradu pa moze da naplacuje i jadi ovaj narod!Mi i moja familija se borimo 50 godina da vratimo oduzetu imovinu koju su nam pokupili komunisti, ali dragi Bogdanovicu ti i cela ova drzava ste gori od njih milion puta, sada ste nam oduzeli i ulice itrotoare koji pripadaju svim gradjanima ovog grada!

Toliko od mene!
 
Da, da, to sa mejlom je cista zajebancija, kao "mi u JKP Parking servis koristimo moderne tehnologije, a ne da izlazimo u susret gradjanstvu, ma idi..." .
I ja sam jednom pokusala da se zalim jer su mi pisali kaznu pre vremena, kao odgovor ce stici u roku od 48 sati, precizno, fino, molim lepo. Od tada ni pisma ni razglednice. Naravno, opomenu ne racunam.
Elem, Kojizorane, sta bi u tih devet meseci? Po kolicini besa jedinu mogu da zakljucim da si se naplacao i te kako. Nego, da li su te tuzili i jesi li isao na sud?
I????
 
Zivorad Andjelkovic i Nenad Bogdanovic nas dragi gradonacelnik.On uzima pare.
Sta ima vise da nam uzmu kad nemamo nista, dzepovi nam prazni, duse su nam uzeli!
Sada su okupirali ceo grad sa zonama kao da su Beograd dobili na poklon.Kakva se banda sve ovde navukla to je strasno.Mi koji sto godina zivimo u Beogradu smo najvise i naj*ebali
 
Ako svi znamo da je trotoar namenjen za kretanje pesaka,i tako stoji u zakonu 100 godina, kako onda mogu da naplacuju parkiranje?Zasto onda ne promene zakon i napisu da je trotoar namenjen za parkiranje?
Pa cime me motivisu da se vozim autobusom?Kaznama?Ustvari oni nas kaznjavaju sto se ne vozimo autobusom!Primoravaju nas da se vozimo autobusom!Umesto da obezbede bolji vozni park da covek sam pozeli da se vozi autobusima! :cry:
 
U Subotici u centru takodje postoje zone, dakle sve tri. Ali, ako odete nekih par ulica dalje, mozete da se parkirate ispred nekih zgrada i da je to dzabe. E to su uvideli ovi iz parking servisa pa su odlucili da naprave zonu i ljudima ispred zgrada tzv. plavu. U tom slucaju cena parkinga za ceo dan je 15 din sto nije strasno, ali strasno je to sto tu cenu moraju da placaju i ljudi koji zive u tim zgradama i poseduju te stanove. A ako na primer imas kucu u nekoj od prve tri zone pa moras da se parkiras ispred pomenute, to zadovoljstvo ce te kostati 1000-2000 mesecno sa popustom jer tu zivis, ali ni to nije sve, jer ako kojim slucajem imas dva vozila, onda za drugo placas redovnu cenu non stop.
A ako ispred te tvoje kuce ili lokala u toku zime ne ocistis sneg, takodje ce te rebnuti po tarifi, ali ovaj put komunalno.
 
Advokat je dobio parking servis na sudu.
To je provereno.
Sticajem okolnosti sam imao priliku da prisustvujem jednoj proslavi gde je covek
(advokat) izvadio transparentno presudu u kojoj mu se priznaje greska i naravno
odgovarajuca (novcana) satisfakcija za nezakonsko ponasanje parking servisa.
Poenta je da je potrebno da ih samo pritisne neko iz branse,padaju na sudu milion posto.
 
sinedin07:
Advokat je dobio parking servis na sudu.
To je provereno.
Sticajem okolnosti sam imao priliku da prisustvujem jednoj proslavi gde je covek
(advokat) izvadio transparentno presudu u kojoj mu se priznaje greska i naravno
odgovarajuca (novcana) satisfakcija za nezakonsko ponasanje parking servisa.
Poenta je da je potrebno da ih samo pritisne neko iz branse,padaju na sudu milion posto.

Kakva novčana satisfakcija?:roll:
 
sinedin07:
Advokat je dobio parking servis na sudu.
To je provereno.
Sticajem okolnosti sam imao priliku da prisustvujem jednoj proslavi gde je covek
(advokat) izvadio transparentno presudu u kojoj mu se priznaje greska i naravno
odgovarajuca (novcana) satisfakcija za nezakonsko ponasanje parking servisa.
Poenta je da je potrebno da ih samo pritisne neko iz branse,padaju na sudu milion posto.


Ajde, Sinedine, kazi kako se zove i preziva taj advokat.
Vecina pravnika i advokata sa kojima sam razgovarala nije sigurna kakav bi ishod mogao da bude jer nisu upoznati sa sudskom praksom u vezi s tim i nece da se upustaju u davanje zakljucaka tipa "ma, garantovano" (jesu advokati ali su mi prijatelji ;) ) jer zavisi od dosta okolnosti. Trebalo bi malo dublje da se upuste u materiju da bi mogli da donesu konacni zakljucak a niko nije previse raspolozen da to radi iz hobija jer je smaracina a ne pogadja ih licno a ja ne bih da gusim dok ne dodje do stani-pani. E sad, u tom u slucaju, bilo bi dobro da znam nekog ko je to sve vec odradio.
I onda, ajde kazi, kako se zove i preziva. Nemoj samo da bude "ma ne znam ga ja licno nego mi pricao ortak i nije bio Parking servis nego GSB i nije ih bas dobio dobio ali se tako osecao" itd. Ajde kazi . Prozivka.
 
Ima u zakonu neka definicija u vezi namene javne povrsine.
E sad tu je poenta da je trotoar namenjen za kretanje pesaka.
Onda se tu dalje opisuje nacin koriscenja istog i njegova namena.
U tim definicijama ima i definicija parking prostora koji je takodje definisan.
Dalje ima i kvaka da se ne moze istovremeno pomenute stvari trotoar i kolovoz
koristiti za kretanje ili parkiranje.Pesacima je prelazak kolovoza dozvoljen na pesackom prelazima
ili kad ih nema na bezbednim mestima.Zatim udaljenost od postojeceg prelaza.Pa kretanje pesaka
po kolovozu u slucaju da nema trotoara.
E tu je definisano i parkiranje na kolovozu a i naplata.
Po vazecem zakonu ovo trenutno sto rade po gradovima je nezakonito.
 

Back
Top