Talasi/oscilacije/vibracije- literatura, sajtovi...

Ziki. ziki

Početnik
Poruka
30
Dobar dan. Nedavno smo u školi obradili gradivo iz fizike vezano za talase, oscilacije i vibracije, što me je veoma zainteresovalo. Hteo bih da se malo više informišem u vezi sa tim oblastima. Može li mi neko predložiti knjigu ili sajt. Na kom našem fakultetu se detaljnije obrađuju talasi i vibracije, možda bih želeo da studiram to.
Zahvaljujem
 
Dobar dan. Nedavno smo u školi obradili gradivo iz fizike vezano za talase, oscilacije i vibracije, što me je veoma zainteresovalo. Hteo bih da se malo više informišem u vezi sa tim oblastima. Može li mi neko predložiti knjigu ili sajt. Na kom našem fakultetu se detaljnije obrađuju talasi i vibracije, možda bih želeo da studiram to.
Zahvaljujem
Upisi astrofiziku i brzo ce te proci ta zelja da studiras talase, oscilacije... Salim se. Naravno upisi fiziku ili cak i gradjevinu posto se oni bavi tamo cini mi se oscilacijama betona bla bla bla. Ali fizika ti ne gine.
 
Ziki:
Dobar dan. Nedavno smo u školi obradili gradivo iz fizike vezano za talase, oscilacije i vibracije, što me je veoma zainteresovalo. Hteo bih da se malo više informišem u vezi sa tim oblastima. Može li mi neko predložiti knjigu ili sajt. Na kom našem fakultetu se detaljnije obrađuju talasi i vibracije, možda bih želeo da studiram to.
Zahvaljujem
Ako živiš u gradu u kome ima neki tehnički fakultet onda idi u njihovu biblioteku i traži neku fiziku I deo, jer su oscilacije i talasi deo mehanike. Pre toga obnovi malo trigonometriju i diferenccijalne jednačine (ovo drugo ti nije neophodno jer uvek u teoriji oscilacija i talasa samo postave diferencijalnu jednačinu i odmah daju rešenje).
 

Back
Top