Visa hotelijerska ili Ekonomski fax (smer-hotelijerstvo i turizam)

Imaš hotel? Svoj? Ili imaš obezbeđeno radno mesto?

Šta više vrednuješ u ovom trenutku, brzinu dolaska do diplome, ili možda neko znanje koje može da ti zatreba nekada?

Ako si inteligentan, i imaš obezbeđeno dobro mesto za rad, a ne uči ti se baš nešto mnogo, upiši višu, a finese u poslu ćeš pohvatati između redova.

Druga činjenica je da ako prođeš lepo prve dve godine na ekonomiji, stručni predmeti sa turizma su poprilično laki, pa ćeš do kraja faksa stići lakše nego ostale kolege.

Zaključak:
Ti prve dve godine moraš završiti i tamo i ovamo. Na višoj je lakše, definitivno, ali posmatraj to ovako: Kad završiš te dve godine, (recimo na ekonomiji), nastavi laganije sa studijama, počni da radiš u tom hotelu, i ako budeš dovoljno disciplinovan da vikende provodiš učeći, samo vikende, i ne moraš svaki vikend (dve zavisi kako kapiraš), bez odlaska na predavanja, možeš da završiš i druge dve (pardon, TRI - ekonomija se sada studira 5 godina) bez problema.
Veruj mi, studiram ekonomiju - traži angažovanje na početku, i sve to zavisi od toga kako kapiraš pojedine predmete. Neke predmete bolje kapiraš, pa ne moraš da ideš na predavanja, neke manje pa bi trebalo, i td. Kasnije - treća i četvrta godina - uglavnom preovlađuju stručni predmeti, koji svima lakše padaju, bez obzira na smer (pretpostavljam da svako bar malo voli ono što je upasao), pa nećeš imati nikakvih problema. U trećoj i četvrtoj godini, najviše vremena što sam proveo učeći za neki ispit je 10 dana, i to baš za teške ispite, oni stručni idu za po 2 - 5 dana. Prosto uđeš u štos izgradiš stručnu logiku, i onda samo pičiš.

Znači, pitanje ti je previše opšte, zavisi od svih faktora oko tebe i u tebi.
Ti najbolje znaš šta želiš.
Pretpostavljam, čim se dvoumiš, da si napravio neku razliku između ta dva izbora, i da si svestan onoga što dobijaš i jednim i drugim. SREĆNO!
 
hehe, zanimljivo, ali ja ne bezim od ucenje, mislim, ne volim bas da preterano ucim, tj.bubam. Naravno da mora da se uci, ali mi nije bitna toliko diploma koliko znanje...
da, imam svoj hotel, tj.imacu za koju godinu... kad sam bio malo mladi mrzeo sam ekonomiju i pricao kako nikad to necu upisati, ali eto vremena se menjaju.
@stereopolista: Bravo, dobro si skontao da nije isto kad imas svoj hotel i kad imas radno mesto u hotelu. I razmisljam sad ovako: Sa ekon.faxom pre bi mogao da budem ekonomista u nekom hotelu nego nesto vise, npr.vlasnik,direktor ili tako nesto...i predmeti sa Vise Hotelijerske skole mi mngo vise odgovaraju nego sa ekon.faxa jer je na ekon.faxu sve oko ekonomije i oko ekonomije......

kontate sta ocu da kazem
pozdrav
 

Back
Top