Sta dalje

soulfood

Početnik
Poruka
8
Evo juče sam bila na 1 ultra zvuku zbog trudnoće(do sada 2 dece i 3 spontana zadnji u Septembru).Doktor mi je pokazao na ultazvuku bebu i sa leve strane monitora ispred bebe kao neku liniju uskog otvora i rekao da moram da mirujem i lezim ili će se i ova trudnoća zavrsiti spontanim.Pokazao mi je kako beba mora biti zasticena sa svih strana e sad isto je rekao da mu se čini da je video kod tog otvora malo krvi ali nije siguran.Da li se to radi o otvorenom grlicu ili šta?
Ja sam trenutno u Zemlji ciji jezik sam od skoro pocela da ucim i to je otprilike šta sam razumela.Znam da je jako malo informacija sa moje strane ali to je jedino sto sam razumela i videla.Nadam se da ćete mi moći pomoći i reci o cemu se radi i da li postoji sansa da zadržim ovu bebu i od čega sve zavisi???Da li postoji mogućnost da se to zatvori ako lezim i mirujem?Ne znam šta vise da pitam toliko sam se razocarala i potresla.Hvala unapred!!!!
 
Ne znam gde si ali da li postoji iko ko bi mogao da podje sa tobom do lekara a da govori i tvoj i njihov jezik?
Ako ne, posto je situacija ozbiljna ( u smislu da ipak moras tacno znati o cemu se radi) najbolje bi bilo da potrazis ili nas konzulat tamo gde si...zakazes razgovor,objasnis situaciju, i pitas da li bi mogli da ti ustupe nekog ko bi posao sa tobom kod istog tog lekara...Sigurna sam da bi ti izasli u susret...
Ako u blizini nemas nas konzulat, probaj neku drugu varijantu ali DEFINITIVNO moras da nadjes nekoga ko govori jezik ko ce poci sa tobom, jer jako je vazno da znaas tacno sta je dr rekao...
Da bi i sama bila mirna...

ETo...to mi prvo pada na pamet...
Bice sve ok!!
Pozdrav
 
Hvala na savetu.Nazalost nalazim se u malom mestu u Spaniji a konzulat je udaljen 3 sata...Osim mene i mog muza nema nikoga od nasih.Palo mi je na pamet posto na pregled idem ponovo 5 marta da ga zamolim da preko e maila posalje poruku mom lekaru u USA koji je inace poreklom iz Venecuele pa zna Spanski da mu objasni situaciju a naravno on meni da objasni na Engleskom.To mi jedino pada na pamet.
Hvala jos jedanput!!!!
 
Ma nek posalje i meni ako treba na spanskom mail...ima da nadjem i prevodioca i lekara da ti prevede....
Uopste se ne zezam ;)
....naravno, ti ces vec naci resenje...ali ozbiljno ti kazem...ukoliko je to problem , a moze da napise u emailu...ima da se nadje prevod !

Pozdrav i javi sta si uradila!

i p.s. nema na cemu,ali zaista...
 
soulfood: posto nisi razumela doktora, tesko i ja razumem sta ti je pokazao na ultrazvuku (tu nije mogao da vidi 'malo krvi oko otvora' jer se prosto receno krv ne vidi na ultrazvuku). Dalje, vazno je i u kom si mesecu trudnoce. Ne znam sta pretstavlja eventualni otvor, kako ga zoves, na ultrazvuku, ali grlic se na ultrazvuku ne gleda i ne vidi tako da nece biti da se radi o otvorenom grlicu (to bi mogao da ustanovi lekar manuelnim pregledom). Jednu stvar zasigurno znam iz ovo malo podataka - da se radi o rizicnoj trudnoci i da je neophodno potpuno mirovanje, dakle strogo lezanje i mirovanje u svakom pogledu. Nikakvo setanje, onda, do zakazane kontrole ne dolazi u obzir. Strogo postuj savet o lezanju i mirovanju Svakako ti savetujem da kad 5 marta odes na kontrolu, insistiras da ako tvoj lekar ne govori engleski, pozove nekoga od kolega ko govori engleski dovoljno dobro da ga mozes razumeti u potpunosti i da mozes da postavis sva pitanja oko svoje trudnoce i rizika da se ona prekine spontanim pobacajem. Sasvim sigurno neko u bolnici barata engleskim dovoljno dobro da moze da dodje i da prevede - prosto inistiraj na tome da dobijes jasno odgovore na svoja pitanja - ipak se radi o tebi i tvojoj bebi, i svakako ti niko ne moze uskratiti obavestenje sta se desava sa tim u vezi. Dok ovaj pise u Ameriku, pa dok to tvoj doktor tamo dobije i prevede pa tebi odgovori.....mogu proci dani; trazi pomoc oko jezika direktno u bolnici. Sta ti radi muz - da li neko od njegovih kolega koji govore engleski i spanski moze da podje sa vama do bolnice kad ides na kontrolu? sto rece Djura gore, neophodno je da nadjes bar nekoga ko moze da razume sta ti doktor govori, ako vec doktor ne govori engleski.....Javi sta si uradila na kontroli. Srecno i pozdrav

P.s Zbog cega su bila poslednja tri spontana, sta pise na izvestaju i otpustu od Septembra? MOzda se i sad radi o istoj stvari?
 
Hvala DjuraMornar i WithdrawnWater na savetima i ponudjenoj pomoci.Ja sam bila u privatnoj ordinaciji jer se za pregled u bolnici ceka po mesec dana a ja ne smem da rizikujem i toliko cekam.Inace kad sam bila u Septembru u toj jedinoj bolnici ovde i kad su me zadrzali dva dana jer je doslo do spontanog ali nije bio potpun pa su me ostavili na posmatranju.U celoj bolnici nije bilo ni jednog doktora koji prica Engleski ja nisam mogla da verujem ,tako da sam provela noc u bolnici a da nisam ni znala dal je spontani sa sigurnoscu i sta dalje sledi i naravno morala sam na kiretazu.Da jos bude gore zbunilo me to sto su me stavili na isti sprat gde su bile trudnice koje su se celu noc poradjale i naravno plac beba celu noc.Tu sam se ponadala da mozda nije spontani...Necuveno neverovatno koji sam shok dozivela ..Da se to desilo u USA mogla bih da ih tuzim...
Koliko pricaju Engleski dokazuje to da moja cerka od 6 godina ispravlja profesore u skoli.Meni su ponudili posao da predajem Engleski ali ja nisam htela jer moj Spanski nije toliko dobar a i to nije moja struka.U vecim gradovima je druga prica ali ovde u gradicu od jedva 30 000 st od toga pola starija garda...Moj muz radi za jednu USA kompaniju ovde i postoje 2 coveka koja mozda pricaju 60% Engleski ali problem je taj da je njegov posao udaljen od ovog mesta sat vremena i ti ljudi imaju puno obaveza a i ne poznaje ih toliko dobro da bi ih pitao a i ja se ne bih osecala prijatno...Trazicu od doktora da mi iskuca sve rezultate ultra zvuka i napise obrazlozenje pa cu vec to prevesti :mogu da odnesem i u dvojezicku skolu u koju ide moja cerka mogu poslati faks Dr u USA on bi odma poslao E mail nazad.
Inace nisu naveli ni jedan razlog zbog cega je nastupio zadnji spontani jer ne znaju.Isto tako i ta druga dva u USA nisu mogli naci razlog.Ja sam radila sve zive analize i sve je OK.Sto je najcudnije iznela sam 2 trudnoce sasvim normalno bez i jednog bola cak sam radila do zadnjeg dana i trudnoca i porodjaj su mi bili laki.
Sad jedva cekam 5 mart jer me ubi ovo sto ne znam sta je u pitanju.Kad mi je objasnjavao rukom je pravio krugove oko bebe i rekao da treba da bude zasticena sa svih strana a da tu na jednom mestu nije dal je zid materice u pitanju ne znam u svakom slucaju znacu 5marta.
Ja vas udavih.Stvarno puno vam hvala nekako mi lakse kad sa nekim podelim ovaj moj problem.
 
Ma necu da cekam do 5 marta.Muz danas posle posla ide pravo kod njega u ordinaciju pa ce naci resenje zajedno da se otprilike razresi ceo slucaj.Ja mislim da se radi o hematomu i da je mislio na ugrusak krvi sto je ustvari hematom.Ali i to je moje nagadjanje valjda cu veceras znati o cemu se radi!!!!
 
Evo saznali smo sve.radi se o malom hematomu.Posto je trudnoca mala dace mi lekove 5 marta na sledecoj kontroli do tada mirovanje.WithdrawnWater i Djuro mornar Hvala vam puno na podrsci i javljanju!!!!!
 
Hvala tebi jer si nam javila.
Boze....dobro je da si odma danas odreagovala...Vidis koliko je to vazno,ne razumem kako je taj lekar mogao da te pusti tako...a video je da ne razumes do kraja....
UUUhhhh..
Nego najvaznije je da ti znas o cemu se radi pa si u situaciji da i odreagujes na pravi nacin.
Sve najbolje i javi se!
Pozzz
 
Eto, vazno da se sve dobro zavrsilo. U medjuvremenu, budi pazljiva i strogo miruj u krevetu; sta je tu je - nema ti mrdanja ako zelis da zadrzis ovu trudnocu. Verujem da ti nije lako, dvoje dece, muz, posao....ali - pamet u glavu: strogo mirovanje. Pa javi sta se dogadja. Pozdrav i puno srece!
 

Back
Top