Sve mudrosti nasih profesora

  • Začetnik teme Mirka šizika
  • Datum pokretanja
M

Mirka šizika

Gost
Secate li se bisera Vasih profesora?

Ja se secam jednog dela, a veliki deo sam zapisala u jednoj svescici.

I evo nekih...

Za poznavaoce njenog lika i dela, profesorka matematike nadaleko cuvena Knezevicka. :arrow: "Povuci liniju flamasterom" pa dalje sledi objasnjenje :" Naucnici jos nisu utvrdili da li se kaze flAmaster ili flOmaster ! " :roll:

Pa onda redom biseri raznih nastavnika ...

"Sto se ponasate ko prvaci iz drugog razreda? "

"Pismena vezba bice vam , samo sto nije bila"

"Stojanovicu , kako se prezivas ? "

" Zvake ce biti upisane "
 
Au, evo jos nekih Knezevickinih:

"Dea, udji malo u tablu!"

"Pa, deco, vi niste maloletni, imate 14 godina!"

"Ta jednacina je indenticka drugoj"

"Kako u tački? Zar se ne kaže u tačci? Mora da se pravopis malo poremetio..."

"Izracunaj povrsinu i zapreminu trapeza."
 
"Ja sam gospodarica na ovom času" :lol: (Ona je šampion)

"Jel' se vi to MENI smejete?! Ko se nasmeje biće upisan!"

"Jeste li primetili da vam je razredna došla sa pocepanom čarapom?"

"M. pašćeš sa stolice... Nemoj da se ljuljaš dok spavaš."

"Gde su profesori sa prakse bili? Opet tamo u kiosku, sa pivom?"

"V. je u toaletu, B. je otišao da jede, F. i A. ne znate gde su, pa kod koga su rezultati merenja?!"

"Pa što svi ćutite, el nešto nije u redu?"

"K. ti si jedan..... jedan hohštapler belosvetski"

"Šaljete emajl..... otvarate file..... znate mnogo je to teško prevesti, bolje da znate na engleskom" (Samo što spelovano? :shock: )

Profesor istorije nam je, jednom prilikom, guslao ceo čas... I pričao o tome kako se gusle prave, njihovu istoriju, lepotu, takmičenja koja se održavaju.....

Najpoučniji čas zamene jednog profesora: "Znate li da magarac ide linijom jednolikog pada? Ako želite da obeležite liniju jednolikog pada, poterate magarca po polju, puknete kočić na 20 metara za njim i obeležite svaku tačku....." (Ne znam kako je drugarici pošlo za rukom da ovo rastumači, pošto je mumlao sve vreme)

Ekskurzija, razredna: "Au, kad su izmislili te flaše... Ja gledam u tebe, R. i mislim - vidi što se popravio, svi piju pivo, jedino on pije sok, kad ono i to piiiivo! :shock: "

Sa faksa...

"Nije - Krsto, srećan ti 8. mart, već KrstA srećan ti... Ne znate padeže!"

"Onda kliknete na opciju averidž i dobijete prosek..."
"Ko vam je rekao da se u Excel-u može raditi sa matricama?!"
(Asistent programiranja)

Drug na praksi zagrlio asistenta i obraća se devojci pored, mrtav pijan - je li, el bi se ti ebala sa ovim mojim asistentom :shock: (Jbo mater, nije normalan...)

Osnovna:

"Ko šapuće pojede vruće iza kuće... Eeee, ali nisam rekao šta!"

"Davaj spičku da zakurim... Znate li šta je to na Ruskom?" To mu je bila uvodna rečenica, kada nas je prvi put ugledao :)

"Svi koji prepisuju biće izbačeni. Sutra vam je kontrolni, evo ti, V. kopiraj da imam primerke za sutra..."

"Najviše mrzim četvrtak. Kada se probudim i shvatim da je četvrtak odmah mi pozli... Znate li zašto? Zato što četvrtkom imam prvi čas u osmom osam :( "
 
Devojcica pise na tabli, vrlo nisko, pa joj je najistureniji deo tela d... Matematicarka kaze: "'Ajde sad svi da pogledamo u Kristinino!"

Nastavnik tehnickog: "Na jednosmernu struju prikljucujemo peglu, fem"

opet nastavnik tehnickog: "Elektricni aparati koristimo za..."
 
"Od tih dlaka ce oci da vam trce levo desno"
"Djaci u skoli treba da se osecaju kao kod kuce ali to ne znai da treba da rade domaci u skoli "

"Vas tri pojma nemate - koji je ovo PRDEZ ? "

" Nemoj da mi sedis u kapi na casu"

"Znam ja da ti hoces da zigrejes ruke"

"Za mene je to broj jedan , ja cu morati da Vam dam po jedan"

"Sad stvi strelica !"

" Jel Cokic na M ili na N ?"

"Kako se bese prezivao ti?"

" Nisat oni- ja pricala, pa pricala , a pricala..."
 
"Pocinjemo sezonu usmenog pisanja."

"Tonkiceva, na koje si slovo u dnevniku?"

"Vadite papire, pisemo monalizu lekcije od proslog casa."

"Nema veze sto neki nece polagati prijemni, svi morate da se spremite jer cete svi polagati."
 
Мој лапсус:
''Олуја је била тако јака да су сви прозори ПОПРЦАЛИ!'' 8-)

(Нико од ђака није сконтао шта сам рекла...озбиљно су писали....а ја сам се окренула према табли и трудила се свим силама да задржим смех!:lol: )
 
Назив текста је: „Не окрећи се више, Марко!“( наставник српског)
Децо, ти људи са Карпата су страшно затуцани. (наставник географије)
Састав ми се много свидео, само треба да измениш све три строфе. ( наставник немачког)
Кад порастете сви ви ћете имати згодне жеље. ( наставник биологије)
Децо, колико још има година до звона? ( наставник енглеског)
Ти имаш сестру у осмом разреду, приметила сам да много цичите једна на другу ( наставник географије)
 
a ova je jos bolja.mislim to vise nije odvala to je glupost asistentice na fakultetu.studiram njemacki i na prvoj godini radili podjelu rijeci na slogove pa sve ima svoja pravila.
asistentica:e ova rijec se dijeli na ovo slogove( sad navodi na koje), ustvari, mozda i na ove,cekajte da vidim skinula sam ja ta pravila sa interneta. gleda spisak i kaze: ma de mi vi recite kako se dijeli da se ja nebi provalila.
 
Istoricarka: "Karlo IV je tada izdao zlatnu BULJU."

Ja: "Srbi su u XIV veku trgovali sa VENECIJANERIMA." (Venecijancima)

Biologicarka: "Ja nisam rekla da je psihologija grana antropologije, samo sam to spomenula."

Matematicarka: Zabranjeno je citanje MODNE revije na casu."
 
Predavanje gostujuceg profesora, traje vec celu vecnost i svi se vrpoljimo, a jedna koleginica gleda na sat...diskretno...medjutim profesor je opazi i kaze: Ma koleginice, ne smeta meni sto vi GLEDATE na sat, alarmantno ce biti kada pocnete da ga stavljate na uho, da vidite da li radi. :-D
 
Profesorka matematike u srednjoj skoli cuvena po gluposti Lj. Marinkovic: "Matematika se uci napamet, otvori se resenje u Veneovoj zbirci i nauci, a marksizam :confused: se uci sa razumevanjem." Doduse to je bilo '87, pa je valjda bilo i za ocekivati takav komentar
 

Back
Top