nasilje u pristini

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Prishtinë, 14 shkurt Zëvendëskomisari i policisë Trigve Kaleberg, tha se grupi i formuar për hetimin e ngjarjeve të së shtunës, do të hetojë autoritetin që urdhëroi policinë për përdorimin e plumbave të gomës. Hetimet e ngjarjeve janë duke u zhvilluar, por për kryerjen e hetimeve do të duhet kohë, tha zv/komisari Kaleberg, në takimin e sotëm me gazetarë. "Jemi duke hetuar se kush e ka dhënë urdhërin që të përdoren plumba gome, pse janë përdorë, a janë larguar policët që i përdoren ata, dhe kush e ka fajin për këtë", tha ai. Policia e UNMIK ut ka formuar një grup të pavarur që do të hetojë përgjegjësit për dhunën e ushtruar në protestën e Lëvizjes Vetëvendosje më 10 shkurt në Prishtinë. Kaleberg tha se nuk ka ndonjë datë të saktë se kur do të jipen sqarime rreth asaj se çfarë ka ndodhur në protestë.


pristina. 14 februar: zamenik komesara policije Trigve Kaleberg, je rekao da ce formirana grupa ispitivati subotnja desavanja, i da ce ispitati ko je naredio policiji da upotrbi gumene metke. istraga dogadjaja je u toku, ali za svrsetak istrage ce biti potrebno vreme, rekao je zamenik kom. Kaleberg, na danasnjem sastanku sa novinarima." vrsimo istragu ko je naredio upotrebu gumenih metaka, zasto su upotrebljeni, da li udaljeni policajci koji su ih upotrebili, i ko je krivac za to" rekao je on. UNMIK policija je formiralajednu nezavisnu grupu koja ce istraziti ko je odgovoran za upotrebljeno nasilje na protestu "pokret samoopredeljenje" dana 10. februara u pristini. kalberg je rekao da nema nekog odredjenog datuma kada ce se dati objasnjenja oko onoga sto se desilo na protestu.

ako se slaze moderator, ja cu pokusati svakih par dana da vam dam po jednu vest, sa kosova, koja je mozda interesantna za citaoce.
 
Ја мислим да ће се већина сложити.Што се тиче полицијаца,питање је шта су требали да користе против демонстраната?Или су можда требали да легну пред њих?!
 
adem_ks:
Prishtinë, 14 shkurt Zëvendëskomisari i policisë Trigve Kaleberg,


pristina. 14 februar: zamenik komesara policije Trigve Kaleberg,

ako se slaze moderator, ja cu pokusati svakih par dana da vam dam po jednu vest, sa kosova, koja je mozda interesantna za citaoce.


Deco, učimo Albanski
Lesson No.2
(prvu lekciju možete naći na svakom konditorskom proizvodu proizvedenom u Srbiji)
 
Tako je.Koliko се сећам демократија подразумева да их треба пустити да кажу шта имају,док се не коси са општим правилима.
 
adem_ks:
kao da se tvoj ne razlikuje od jezika kojim se govori u srbiji... hahahha
Adame nije mi namera da vas ponizim, ja se odlicno sporazumevam sa onima koji zive u centralnoj Srbiji, a ti reci kako se sporazumevas sa albancima koji zive recimo u Valoni, Tirani.... i sta misle albanci o vama siptarima na KiM ili nemas m... da odgovoris
 

Back
Top