Sta bi ste ucinili kad bi ste saznali da vase dijete nije vase

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

David Coverdale

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
422
Pitanje za forumase i forumasice:
Muskarci kako bi ste se ponijeli kada bi ste saznali da imate dijete koje vasa supruga nije zacela sa vama.A narocito ako bi vase dijete i vi to saznali tek nakon 20 godina?

Zene, kako bi ste vi objasnili vasim muzevima taj eventualni dogadjaj?Stavite se u mjestu takve supruge i majke.

Sinovi ili kcerke, kako bi ste se ponijeli da saznate da vas otac zapravo nije vas otac, nego vas je majka zacela prevarom??

Da li bi nakon toga prethodio razvod ili bi se mozda ljubav tek tada razvila??
 
hm, ja kad sam ostala trudna sa prvim detetom, mene je moj muz pitao da li je dete njegovo, jer sticajem okolnosti, nismo bili zajedno jedno vreme...Elem, sigurno mu ne bih "uvalila" tudje dete, rekla bih mu, takva i takva je situacija, pa ti vidi...Znas, sve to zavisi od situacije...Imas primera gde bracni drugovi ne mogu da zacnu dete, a zena zeli...Vestacka oplodnja je skupa, usvajanje komplikovano...Sta onda?...auf, ja sam nasla, ovako trenutno neracionalna da pisem na ovu temu..
A da sam sad, na primer saznala da moj otac, u stvari nije moj, pa i ne bi mi tesko palo..Mozda bih bila malo zbunjena, ali ne mogu da izbrisem svojih 27 god verovanja u njegovu figuru oca, kakva god bila...
 
David Coverdale:
Ako bi se kojim slucajem rodjak-bludnik pojavio sa zahtjevom za ocinstvo i trazenjem legitimnih prava ocinstvo zbog zasnovanih dokaza da je dijete njegovo?Da li bi taj rodjak-bludnik imao prava nad djetetom u smislu nasledstva ili neceg drugog?


Misliš da li bi dete imalo pravo na njegovo nasledstvo? Pa verovatno da bi .... ali to je već pitanje za advokate.
 
Као прво, никад не бих свом партнеру прећутала тако нешто ... морао би да буде његов избор да ли ће или неће да прихвати то дете ако би желео да буде са мном, друго, да сазнам да мој отац није отац ... вероватно бих била збуњена и затечена зашто је то моја мама крила, али опет, ако ме је тај човек одгајио као своје дете што онда и даље не би био мој отац?
 
David Coverdale:
Da... ali ako bi se pojavio tvoj pravi otac i uz plac rekao ''miha'' (dete moje), kako bi tada reagovala?Da li bi rekla, ne!To nije istina! ubicu se! ti nisi moj otac! Ili bi se jednostavno nasla u zagrljaju tvog novog oca po krvi. :)

Hm, jeste nezavidna situacija. Prvo bih se potrudila da ga upoznam kao coveka...Genetike radi...A onda bih odlucila o tome da li da ga prihavtim ili odbacim.
 
David Coverdale:
Da... ali ako bi se pojavio tvoj pravi otac i uz plac rekao ''miha'' (dete moje), kako bi tada reagovala?Da li bi rekla, ne!To nije istina! ubicu se! ti nisi moj otac! Ili bi se jednostavno nasla u zagrljaju tvog novog oca po krvi. :)

Fizicar:
Meni ovo lici na latino-americke serije. :)


@Fizicar Odakle ti ta ideja? :mrgreen:
 
Uh... Zavisi. Ne dao Bog nikome.

Znam za pricu o coveku koji je imao cetvoro dece. Dvoje iz prvog, dvoje iz drugog braka.
Buduci da je bio taksista vozio je jednu trudnicu do porodilista, pa je kao kavaljer dao svoju licnu kartu jer je zena krenula bez papira. Kasnije ga je ta zena optuzila da je on otac njenog deteta, dosli su na sud, a onda je utvrdjeno da covek ne moze da ima dece i da nikada nije ni mogao da ih ima.
Prestao je da placa alimentaciju prvoj zeni, a sa drugom je nastavio da zivi i decu prihvatio kao svoju.

Ja zaista ne znam kako bih se ponasao na njegovom mestu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top