CV

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Uf. Doslo vreme da ponovo pisem CV. Sedim vec nekoliko dana i pokushavam da unesem red u haos. Ljudi moji, sta sam ja sve preturila preko glave za poslednjih 15 godina! I cega sve ne bih ni setila da nisam primorana da sazmem svoj (poslovni) zivot na par - tacnije dve, preko dve je degutantno! - strane. I sto je najgore, moracu da lazem! Necu izmisljati poslove koje nisam radila - samo cu da ih raaaaazvuchem, jer cu dosta morati da izbacim da ne bi mislili da aplicira neka shizofrenichna osoba...

Bas sam se smorila i oneraspolozila od ove aktivnosti. Osecam se staro i nekako... rashtrkano! Da li vi - konacno kraj monologa i pitanje - imate osecaj da je vas zivot do sada bio nekakva logicna celina, da se krecete po nekoj normalnoj putanji, ili se i vi osecate rashtrkano? Ili nekako trece? :roll:
 
život je uglavnom bez nekih nagrada.

sreća je u 99,9% slučajeva samo puko odsustvo nesreće.

mogućnosti i potencijali koje imaš uglavnom budu
nespoznate na vreme i promaknu.
 
Pitanje je kakve su se prilike nekom ukazivale kad je posao i prezivljavanje u pitanju. Neko je imao luksuz da priusti sebi da bira, neko je grabio sta mu dodje na put. Od toga cesto i zavisi da li si lutala po oblastima i profesiji, ili cak i radila poslove koji nisu u struci. Cesto pricam sa prijateljima o tome kad svi krenemo da se zalimo i kukamo na svoje poslove i svaki put pomislim koliko sam imala u stvari, SRECE, kad je posao u pitanju. Eto, htelo me je i islo jednim pravcem, uzlaznim, ali mislim da to jeste sigurno i posledica mog rada i truda ali i sticaja okolnosti.
 
phenomenon:
Cesto pricam sa prijateljima o tome kad svi krenemo da se zalimo i kukamo na svoje poslove i svaki put pomislim koliko sam imala u stvari, SRECE, kad je posao u pitanju. Eto, htelo me je i islo jednim pravcem, uzlaznim, ali mislim da to jeste sigurno i posledica mog rada i truda ali i sticaja okolnosti.
Isti slučaj.
Jeste da sam crnčila i gruvala i ginula, al da me je htelo, htelo me je!
 
meni je zivot jedna sasvim noramalna linija... ha... nego... bas se nesto pitam... jel mislite vi da su ljudi koji su nesto mnogo vazni u stvar... ma nema veze... imam vec misljenje o tome... a i ne bi' da mi nek... ma ne to... nego... bas gledam malo pre... oni ljudi gledaju... a meni se srce cepa... mislim... najradije bi' istrcao i ostavio sve za sobom... aplauz za coveka koji je otis'o na more i bolelo ga je uvo za sve sto se desava... aplauz za coveka koji nij... i citam onu temu o nevinoj drugarici... jbt... zar se i to smatra problemom? mislim... veceras cu se videti sa kumom... i verovatno cemo se smejati... a oni ce ostati tu... ponekad samo spustim glavu... i cutim tako...
 
rile_laki_oblak:
meni je zivot jedna sasvim noramalna linija... ha... nego... bas se nesto pitam... jel mislite vi da su ljudi koji su nesto mnogo vazni u stvar... ma nema veze... imam vec misljenje o tome... a i ne bi' da mi nek... ma ne to... nego... bas gledam malo pre... oni ljudi gledaju... a meni se srce cepa... mislim... najradije bi' istrcao i ostavio sve za sobom... aplauz za coveka koji je otis'o na more i bolelo ga je uvo za sve sto se desava... aplauz za coveka koji nij... i citam onu temu o nevinoj drugarici... jbt... zar se i to smatra problemom? mislim... veceras cu se videti sa kumom... i verovatno cemo se smejati... a oni ce ostati tu... ponekad samo spustim glavu... i cutim tako...


Obožavam te ... onako iskreno i neiskvareno
a025.gif
 
Joj,ja sam imala drugaciji problem pri pisanju istog...sve je stalo u par redova !
Sve kao po nekom kalupu,bez ijedne protracene godine,sve je islo svojim predvidjenim tokom.
Veoma dosadno.Nisam ni znala da je za titulu koju nosim potrebno tako mnogo vremena i tako malo radne raznovrsnosti.
 
Moj problem sa CV-jem je suprotan, kad ga gledam cini mi se da nisam dovoljno toga prosla, da je za moje godine trebalo vise da postignem :???:
 
ma ti si student, tarabice, to je normalno :lol: U tom slučaju se fokusiraš na POTENCIJALE, na veštine kojima raspolažeš, i na interesovanja.
Naravno , stavi sve što može da ti ide u prilog - radionice, seminarske radove, projekte...znaš već ;)

MuFalo..nedostatak fokusa je, da ti bude lakše, jedna od najlčešćih grešaka spisatelja CV-ja ;) Znači, samo ODABERI i napiši TO. Nema potrebe da pominješ poslove koji nemaju ama baš nikakve veze sa tim za koji konkurišeš.

Lično, moje osećanje života je bilo malo...raštrkano, ali to je zato što sam tada donoslila (+ execute!) važne odluke. Sad sam nekako ...mirna iznutra (iako nije još kraj tih poteza :lol: ). Ali, da budem iskrena, ja ni ne moram da pišem , samo ga apdejtujem (skoro sam slala radi prijema u jedno udruženje ).
Kada sam ga sastavljala trajalo je...ih...2 nedelje! Morala sam da protrčim kroz svoj život, želje, očekivanja, ambicije, pa da spakujem prikladno :D Na kraju mi je jedna draga osoba dodala eXlusivan dizajn, CV je, naravno, prošao jezičku proveru (engl), dala sam ga i na čitanje drugaru od poverenja (on mi reko, izbaci da voliš Diabla LOD da igraš! :lol: ) , i eto...

Mora malo brainstorming, kosmos-štasmos i to...to je normalno ;) Al prođe, čim napišeš CV!

Prouči dobro za koje mesto konkurišeš, i kompaniju takođe - googlaj i ne potcenjuj RL razgovor.
 
hanibal77:
he pozdrav od sizofrenicarke ;)
jednostavno sastavis cv prema poslu na koji tipujes
a sto se tice zivota,ne smem ni da pricam,zaista
:lol: pozdrav!

I moje pisanje traje vec jedno dve nedelje! Ali vec se osecam malo bolje, prva faza "filtriranja" je zavrsena, sad shminkam :)
 
ma da,u cosmo sam nasla neke dobre savete za cv tipa "ne morate da napisete za posao bebisiterke 15.08.1996. od 20h do 00h" :lol:
ali da li sam ja dobro razumela da tema nije o cv nego o tome koliko smo imali pravolinisjki zivot?
 
hanibal77:
ma da,u cosmo sam nasla neke dobre savete za cv tipa "ne morate da napisete za posao bebisiterke 15.08.1996. od 20h do 00h" :lol:
ali da li sam ja dobro razumela da tema nije o cv nego o tome koliko smo imali pravolinisjki zivot?

Dobro si razumela :lol:

Znam ja kako se pise CV (napisah ih onoliko :) ), hvala na savetima, nego me je pisanje istog nateralo da se zamislim nad sopstvenim zivotom... Zadovoljna sam kako sam radila svaki taj pojedini posao, ali mi je celina malo zbunjujuca :) Mozda zato sto se radi o nedovrsenom opusu :lol:
 
Pozdrav, Betty, znam, treba pokazati sposobnost i interesovanje za obavljanje bas tog posla :D
@Muvalo, svestranost je pre vrlina, nego mana u zivotu :smile:
 
hi..na zapadu ljudi koji traze posao, idu na kurs (koji placa biro za zaposljavanje) da bi naucili da napisu biografiju....naravno ,prvo prodju razne testove,da tacno znaju ko su i sta su.....i kom tipu ljudi pripadaju, (sto je jako bitno....treba znati za svoje vrline i mane....vrline treba istaci ,a mane prikriti ) pa zavisno od firme kojoj pisu.....dobiju strucni savet sta treba a sta ne da napisu...

..a postoji i gotov formular...u gornjem desnom uglu mesto za sliku....cesto dobijam takve ,..na mene ostavljaju dobar utisak,oni pisani rukom....
 
tarabica:
Pozdrav, Betty, znam, treba pokazati da sposobnost i interesovanje za obavljanje bas tog posla :D
@Muvalo, svestranost je pre vrlina, nego mana u zivotu :smile:

Hvala ti sto me teshis, i ja se u stvari slazem sa tim, ali to je nesto sto ti kazu prijatelji i dobronamerni ljudi...a poslodavci, na primer, mogu da pomisle da sam neozbiljna... a ja nisam neozbiljna kada je posao u pitanju, sto je najgore :)
 
Pa dobro, ali si barem bezopasna?

Jbt, zar je potrebno pisati biografiju za CV? Drugarica pisala, napisala 7-8 redova :shock:
Jes' da nema šta da piše, ali... Šta i da ima?
"Imam muža u drugom selu, čuva decu. Baba i deda su u Americi, ujak u Nemačkoj, izdržava me tetka Bilja..."
Meni je ta linija baš onako... Čudna. Nije prava.
Ne mogu ni da zamislim na šta će da liči kada budem imala neki staž... :?
 

Slične teme


Back
Top