Problem sa iskačućim prozorima na Krstarici

snejks

Elita
Poruka
17.871
Neznam dali ste primetili ali u zadnje vreme ima toliko iskačućih prozora na krstarici da mi to nekada izuzetno uspori samo otvaranje krstarice , jer toliko toga krene da se učitava pored tačno određene stranice da je to neverovatno , svuda pa čak i na forumu , se to dešava, srećom tu su dva popup blokera koji ne dozvoljavaju da se sve to i učita , ali sami njihovi pokušaji učitavanja mi ponekada toliko uspore kompjuter da to više nije normalno. pitam se oće li ovo već jednom da prestane i dali je moguće da krstaricu baš briga za to?
 
nemam konkretnih informacija o tome.. samo dobijem izvjestaj da su odredjeni pop up prozori blokirani, a te prozore imam samo na prvom otvaranju i to traje mozda 2 do 3 sekunde, nakon cega Opera blokira pop up i idem dalje normalno..

Ja bas i nemam takvih problema sem ovog koji sam osjetio odavno, inace sam bio skroz zaboravio na pop up prozore na krstarici...
Sad meni ne predstavlja problem..

Za druge ne znam, javice se...
 
Doduše ja koristim IE, evo i sada dok sam ovo pisao je opet blokiran jedan prozor , ovo je jako nezgodno. Šta će biti s onim korisnicima koji prvi put dolaze na preko interneta na krstaricu , njima ovaj doživljaj neće biti nimalo zabavan , ti i ja GZ smo stari vuci na netu , ali s obzirom da je internet kod nas sve više u proboju treba misliti i na one koji dolaze po prvi put, jer će nas drugi put zaobići u širokom luku.
 
Pa iskreno receno nece biti problem ni za one koji prvi put dodju na krstu, pa bili oni iskusni ili ne..

U startu ce, ko ne bude zasticen od ovog ili ko ne zna uopste za Pop up imati samo stranicu vise ili tab vise, zavisno sta koristi, pogledace reklame koje budu u tim tabovima/stranicama, uredno ih zatvoriti i to je sve...

Nisam niti imam informaciju da neki od tih reklamnih cuda za sobom nose bilo kakve maliciozne kodove niti linkove ka njima. za krstaricu bi to bilo malo neozbiljno, a nista neobicno, koliko ja dnevno samo imam blokiranih stvari i vise nego sto na krstarci moze da se nadje..

Ja doduse vec godinama nemam problem sa pop up prozorima i gotovo da sam zaboravio na ovu pojavu, ali i kad se dese nije problem..
Ipak za novajlije, bar one koji su neupuceni i koji jos nisu ni malo usli u srz surfanja internetom ovi koji se mogu naci na krstarici nece predstavljati problem, a tek ne bi trebali da predstavljaju bilo kakav vid nezeljenih stvari..

U svakom slucaju za godina provedenih ovde nisam se sreo ni sa jednim problemom ovog tipa..

Mozda neko ima drugacija iskustva... ja stvarno nisam imao nista ruzno...

TOliko..
 
BojanP , slušaj , izblokiraju meni njih popup blokeri (imam windowsov integrisani i google toolbar koji ima popup bloker) , ali se uspori učitavanje krstarice, ajde đene đene ponekada se od njih mnogih provuče 1 popup (obično screensaver) neznam kako ali uspe da prođe mada ni to ne bi trebalo.
GZ , veruj mi ima na netu sajtova koji su mnogo gori što se tiče ovoga pa kada krene da radi popup bloker cifra ponekada skoči odjednom i po 100 i više komada , među njih 100 dosta da je jedan od njih zaražen malicioznim kodom , ili da ima u pozadini učitavanja neki cliker i eto ti belaja na kompjuteru , baš iz tih razloga koristim IE , jer imam uključeno "spyboat imunize" koji u ovom momentu radi u pozadini i tiho blokira više od 10000 primeraka takvih malicioznih kodova .
 
I ja već godinama nisam imao popup prozore, što zato što sam koristioOperu, što zbog firewall-a koji ima ugrađen Add blocker...
možda ti taj google toolbar pravi probleme, probaj njega da isključiš. Takođe probaj sa nekim drugim browserom da li imaš ta usporenja, kako bi bio siguran da li je do IE+toolbara ili do windowsovog blockera
 
Nažalost navikao sam se na IE, i na sve njegove mane i dobre strane , koristim ja povremeno firefoks ali navika me stalno nosi i stalno otvaram IE kada krenem na net. Neznam šta se dešava kada krenem na krstaricu ali znam da je otežano učitavanje povremeno , manje , više . Inače iz navike koristim stari komp za surf , pa možda je i to jedan od razloga :? No nema veze , inače mi se apsolutno ne sviđa što se prilikom učitavanja stranica pokušavaju da se ubacuju drugi prozori sa reklamama , mnogo bolje rešenje su baneri na samim sajtovima pa ako i nešto pokupim znam zašto sam ga pokupio :D
 
bojan p:

Zašto je to toliko čudno ? Outpost Firewall ima u sebi integrisan Ad blocker plugin koji blokira sve moguće reklame, od popup prozora do banera. A banere blokira tako što kad vidi da neki url na stranici sadrži add, click, ili nešto slično (definisano u programu), Outpost to automatski ne prikazuje, i umesto toga pokaše samo AD url ka tom banneru. Takođe filtrira i banere po standardnim veličinama, tako da se u toku surfa vidi izuzetno malo banera...
Kad sam prešao na lin ostao sam bez tog firewalla, tako da sam morao ponovo da se navikavam na silne reklamne banere sa svih strana :)

Dopuna : A Adblock Plus blokira banere, tako da je i to jedno od rešenja :)
 
Ljudi ,vlasnici krstarice koriste razne programe afilacije i programe CPM(placanje po hiljadu pop up ili baner pojavljivanja ).Placeni su od 0.75£ do 5$ CPM!Pored programa na engleskom primetio sam da koriste i one na francuskom koje sam nekad koristio za svoj sajt.

Sve to je pitanje novca,koriste broj poseta radi zarade.Danas nista nije za DZ na nasim sajtovima.
 

Back
Top