Kupatilo

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.580
Kupatilo koje imam je fino, toplo, bas kako treba . I sve je super osim jedne sitnice koja me jako nervira.
Voda na zidovima WC kotlica se kondenzuje i kaplje. Kotlic je plastican , od sasvim prosecne vrste. Ima li tu neke pomoci ?
 
Nema veze sto je plastican, kod mene je keramicki pa se opet kondenzuje voda. Pomaze drzati otvorena vrata kad se kupas ako si u mogucnosti,i cesto provetravanje kuce kao i smanjenje temperature u kuci ili kupatilu. Najefikasniji je da ga povremeno obrises :).
 
Kondenzacija se javlja usled toga što je kupatilo toplo a vodokotlić hladan.
Vodokotlić je naravno hladan jer se dopunjava hladnom vodom.
Pod pretpostavkom da voliš da budeš u toplom preostaje ti da kupiš drugi vodokotlić.
Pri kupovini izaberi onaj koji ima izolacioni uložak koji je obično izrađen od tzv stiropora.
Ovim ćeš izbeći kondenzaciju a usput će i buka biti znatno manja.
p.s. moram primetiti da si ti na ovom forumu jedna od sretnijih osoba s obzirom kakve imaš probleme.
pozdrav
 
VD@
Stvar je u pogledu na svet. Svi mi smo u gomili problema, ali kada posle jake glavobolje saznas da je to u stvari bio manji mozdani udar i da ako nastavis sa takvim psihickim opterecivanjem, tj nerviranjem nemas bas mnogo mogucnosti da prezivis, onda odlucis da ti vise vazne stvari nisu tako vazne i kada ti dodje da se nerviras, nadjes sebi nesto najmanje bezbolno za nerviranje kao sto je glupavi WC kotlic i zaokupis se time.
To pomaze i evo vec pet godina posle toga mnogo lepse i zdravije zivim, bez nervoze oko stvarnih problema. Jednostavno te probleme potisnem a radujem se stvarima koje mi to dozvoljavaju kao sto su porodica, pas, macka, lepo vreme...
Zvuci ofucano, ali moze se i tako ziveti.
 
Ja bih, ako vec ne kupujem taj sa izolacijom, OBUKLA svoj vodokotlic. I to ne u jamboliju, i tako neke dlake nego bih neki veseli cic navukla na lastis, stavila koji karner, obradila rupicu za taster za vodu....mozda bih nasila i dva rukava od neke stare sasave muske kosulje... kad sedim da me ruke zagrle od nazad... To ako je vodokotlic iza solje. Ako visi odozgo, rukavi otpadaju...
 
Osim promaje ništa tu ne pomaže! Ventilacija, ako ima u zgradi, i to je nešto (ona unutrašnja).

ILi da strateški postaviš neke sušače vazduha...nešto što upija vlagu....
 

Back
Top