Help please

markusrexus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
275
Uzeo sam Ati Radeo9600pro, ubacio u komp i windows se podigne, onda se samo monitor ugasi....

Pre je bila 9250, a maticna je MSI KT4AV...
Sta da radim...Da nije do napajanja...

napajanje JNC LC-B300ATX

thanks..............
 
Ugasi kompjuter-proveri da li je kartica legla u leziste dobro.Posle toga izvadi bateriju za BIOS sacekaj par sekundi , vrati bateriju.Probaj da dignes sistem.BIOS ti je na DEFAULT vrednostima ! Znaci pazi na to ! Prakticno si resetovao BIOS.Ovo ti pricam zato sto su neki ljudi tako imali problem sa grafickom a ovo je pomoglo.E da i proveri kabl izmedju monitora i kartice kao i kabl za napajanje monitora.Pa javi sta si uradio.
 
Ne znam do ceka je bilo ubacio sam drugu grafiku i ona radi ok, a do 9600 nije jer ona radi na drugom kompu bez problema...


Jos jedno pitanje...

AMD Sempron 64 2800

Pokazuje da radi na 1,6..zar ne bi trebalo da izbacuje 2.0. pre sam ima isti cpu samo 32 i pokazivalo mi je 2,0..

sta treba da uradim da bih to sredio...



+
Sta da radi ako na kompu ne mogu nikako da udjem u BIOS.....
 
markusrexus:
Ne znam do ceka je bilo ubacio sam drugu grafiku i ona radi ok, a do 9600 nije jer ona radi na drugom kompu bez problema...

Jos jedno pitanje...

AMD Sempron 64 2800

Pokazuje da radi na 1,6..zar ne bi trebalo da izbacuje 2.0. pre sam ima isti cpu samo 32 i pokazivalo mi je 2,0..

sta treba da uradim da bih to sredio...

+
Sta da radi ako na kompu ne mogu nikako da udjem u BIOS.....
1.6 je ok. Ja imam athlon 64 3200+ i on ide na 2.0.
znaci da 64ke 3000+ idu na 1.8, i 64ke 2800+ na 1.6!

Ako ne mozes da udjes u bios, izvadis bateriju sa ploce, i posle desetak minuta je vratis (tako vracas bios na fabricka podesavanja).
 
markusrexus:
Ne znam do ceka je bilo ubacio sam drugu grafiku i ona radi ok, a do 9600 nije jer ona radi na drugom kompu bez problema...


Jos jedno pitanje...

AMD Sempron 64 2800

Pokazuje da radi na 1,6..zar ne bi trebalo da izbacuje 2.0. pre sam ima isti cpu samo 32 i pokazivalo mi je 2,0..

sta treba da uradim da bih to sredio...



+
Sta da radi ako na kompu ne mogu nikako da udjem u BIOS.....
prijatelju nije ti do Biosa, prvo deinstaliraj grafičku karticu u "device menager" zatim ugasi kompjuter i ubaci novu grafičku karticu. pri podizanju sistema stisni F8 i uđi u safe mod , instaliraj drajvere za novu grafičku i restartuj kompjuter.
 
Koji vam je ku*** vađenje baterije , pa vađenje baterije pa reset bios-a , to je sve softverski problem , nemože da potera grafičku ako je neodgovarajući drajver postavljen unutar windowsa . Klasična pojava , krene da se diže windows i ugasi se monitor !! ja stvarno neznam šta je u vašim glavama . :?
 
Netreba da znači !!!!!
Drajveri možda jesu iz istog paketa ali su postavljeni i označeni drugi dravjeri za staru i sistem je udešen da radi sa starom karticom a ne za onu novu grafičku karticu . Zato je osnovno pravilo pri promeni bilo kakve grafičke kartice PRVO deinstalirati stare drajvere iz device menagera. Zatim ugasiti komp i izvaditi staru grafičku i ubaciti novu, startovati komp , safe mod , instalacija novih drajvera i restart.
 
I ja mislim da su drajveri u pitanju,jer sam imao slican problem.
ja sam sa ati 9200 SE preso na ati 9250GE,isto nisam promenio drajvere,medjutim win se kod mene podigao,ali me je docekao prozorcic,e sad nemogu da se setim sta je pisalo u njemu ali znam da je imalo neke veze sa zamenom graficke i drajvera.
Kad sam obrisao onaj stari i instalirao opet isti ali ponovo sve je radilo ok.
 
E a ne rece koji je monitoer u pitanju,imao sam nekad problema da monitor ne moze da podnese rezoluciju i refresh rate pa se cim udjem u graficko okruzenje ugasi monitor.Tako da pokusaj i sa time,mislim da je to software-ski problem,i da nema veze sa bios-om i tako time(osim ako nisi overclock-ovo bivsu karticu,dizao napon,frekvenciju po bios-u)
 
milancho:
I ja mislim da su drajveri u pitanju,jer sam imao slican problem.
ja sam sa ati 9200 SE preso na ati 9250GE,isto nisam promenio drajvere,medjutim win se kod mene podigao,ali me je docekao prozorcic,e sad nemogu da se setim sta je pisalo u njemu ali znam da je imalo neke veze sa zamenom graficke i drajvera.
Kad sam obrisao onaj stari i instalirao opet isti ali ponovo sve je radilo ok.
Ja sam iscupao svoj 6600LE i ubacio 7300GT. Nikakvi drajveri mi nisu pravili problem. Win je samo pri ulazu u win "trepnuo" i gotovo...
Ali opet, bas taj treptaj je dovoljan da mozes da posumnjas na driver- u tvom slucaju.
 
cvele_kv:
E a ne rece koji je monitoer u pitanju,imao sam nekad problema da monitor ne moze da podnese rezoluciju i refresh rate pa se cim udjem u graficko okruzenje ugasi monitor.Tako da pokusaj i sa time,mislim da je to software-ski problem,i da nema veze sa bios-om i tako time(osim ako nisi overclock-ovo bivsu karticu,dizao napon,frekvenciju po bios-u)
Pazi ovako, ako je veca rezolucija ili osvezavanje ekrana vece nego sto monitor moze da podrzi, slika na monitoru bi se razmrljala ili bi ti na ekranu pisalo da je preveliko osvezavanje ili rezolucija.
1. Deinstaliraj proklete drajvere za staru graficku kartu
2. Instaliraj nove drajvere od te nove graficke kartice.
I sve ce biti u redu.
 
Login Killer:
Pazi ovako, ako je veca rezolucija ili osvezavanje ekrana vece nego sto monitor moze da podrzi, slika na monitoru bi se razmrljala ili bi ti na ekranu pisalo da je preveliko osvezavanje ili rezolucija.

OK,ima i toga,ali sam na nekim samsung-ovim modelima imao problem da se bas ugase,lampica pocne da trepka kao kad se komp ugasi.
 
Hm, drajveri su instalirani od graficke nove, a deinstalacija stare nije bila potrebna jer sam ubacivsi novu grafiku formatirao HDD i podigao novi Windows...

Da li je moguce da je u pitanju nekopatibilnost grafike i maticne....???
 
Formatirao si HDD i odradio instalaciju celog windowsa sa novom grafičkom karticom i nije u redu?
mogu biti sledeće stavke :
1. uđi u safe mod to možeš 100% da uradiš ako si instalirao windows sa tom grafičkom karticom i podesi refresh rate za monitor , smanji rezuluciju na minimum od grafičke kartice i restartuj kompjuter (kakav monitor imaš ti uopšte?). U safe mod se ulazi kada pri startu windowsa stisneš F8 i dobiješ listu izbora , i tako uđeš u safe mod
2. pogledaj dobro grafičku da nema još neki dodatni molex konektor za napajanje (konektor kao za napajanje komponenti cd dvd hdd ) ako ima nabodi jedno od preostalih slobodnih sa napajanja
3. napajanje ti je preslabo za tu grafiku
 

Back
Top