Brak

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Kada i zashto se mushkarci odlucuju za brak?

Kakve vrste strahova mogu da proprate period donoshenja odluke, i kakva vrsta kolebanja ih odvlaci od iste odluku?



Govorim o braku iz ljubavi, ne iz interesa!!!!

Molim vas za iskrene odgovore....
 
Ne zayebavam se...

Naravno da je se podrazumeva da je ta opcija u datoj temi iskljucena...

Tema se bavi zeljom mushkarca da veri svoju devojku(da je ozeni), ili da se odluci na ozbiljniji korak koji podrazumeva zivot sa njom. Recimo da polazimo od pretpostavke da je ona "ta", ali da se javljaju odredjeni strahovi...Znaci on nije primoran ni sa kojim faktorom (kao shto je trudnoca ili tako neshto) da se odluchi na takav korak....Kakvi su to strahovi, i kada se mushkarci i zbog cega odlucuju ili ne odlucuju na takav korak?
 
Po nekom „difoltu” sam poriv za stupanje u brak, koji bi trebalo da se, kao prirodnije, prije javi muškarcu, ne može ma kakvim strahom da bude ometen. Jer, takva želja je kruna spoznaje da je ona TA.
Tako da... strahovi ili njegovi surogati leže isključivo u kolebljivosti druge strane. (Podrazumijeva se da potreba za stupanjem u brak s nekim, opet po receptu, nalazi i utočište i ishodište u onim u dobru i zlu i s tobom i na kraj svijeta)
 
Evo dacu par primera da vam razradim mashtu...

Strah od "gubljenja slobode", strah od odvajanja od roditelja sa kojima mu je dobro, strah od toga da ce jednog dana shvatiti da je ne voli , i prevarice je ili ostaviti, azaista je iskren i ne zeli da joj upropasti zivot zbog pogreshno donesene odluke, strah od preuzimanja odgovornosti za sopstveni zivot...itd...

Sa druge strane on sam recimo inicira da zeli neki od datih necina vezivanja jer mu donosi slobodu (odvojice se od roditelja, nece imati neke vrste problema koje ima u zivotu sa roditeljima, imace privatnost, i mnogo vecu slobodu pri donoshenju odluka...jednom recju imace svoj zivot u svojim rukama...)

Sad...mushkarci ja vas molim da mi date odgovor...koliko ogd moze da bude iskren...kada biste se odlucili na brak ili zivot u dvoje, (ne pricam o deci), i koji su razlozi za i protiv...Kakvi strahovi mogu da se jave i na koji nacin se prevazilaze?
 
®:
Po nekom „difoltu” sam poriv za stupanje u brak, koji bi trebalo da se, kao prirodnije, prije javi muškarcu, ne može ma kakvim strahom da bude ometen. Jer, takva želja je kruna spoznaje da je ona TA.
Tako da... strahovi ili njegovi surogati leže isključivo u kolebljivosti druge strane. (Podrazumijeva se da potreba za stupanjem u brak s nekim, opet po receptu, nalazi i utočište i ishodište u onim u dobru i zlu i s tobom i na kraj svijeta)



Mislim da se vreme promenilo, i da su mushkarci u raskoraku izmedju sopstvene slobode, i vezivanja. Obe stvari im donose dobro, gledano iz razlicitih uglova. Shta moze ikoga da natera da prelomi, jedno od ta 2?

Ukoliko ne zeli prekid veze, jer mu je ta veza najbolja koju je ikad doziveo, sa druge strane ima uzasno veliku kolicinu strahova koji su raznorazni, i ne moze da se sastavi sam sa sobom.

Ponekad veze koje traju previshe godina, postaju opterecenje za oba partnera, u tom smislu da prosto veza sama po sebi dolazi do stadijuma da je zrela za zivot u dvoje, ili za razilazenje. Kada su oboje toga svesni, iako postoji strah sa obe strane, cini mi se da su mushkarci mnogo vishe uplasheni nego zene. Zbog cega se taj strah javlja, i kako se prevazilazi?
 
Ja opet uopšteno: „Muka kaže cijenu junaku”. Ljubav iznad svega. Niko ne mora glavom kroz zid. Ne biramo vrijeme u kome ćemo da se rodimo. Ali, prijatelje, te životne saputnike — biramo. I prepoznajemo. Nema tu mnogo filozofije. Što je komplikovaniji taj proces prepoznavanja, bračni podvig je slađi. Moje skromno mišljenje, sve otežalije pesimizmom da (ne) pije vodu. Tako je to kad si predugo trijezan. Tako i ako ;)
 
Muškarac ne trpi vezanost ruku. To je deprimirajuće, do bezvoljnosti, dezorijentacije... Naročito u dugim vezama. Međutim, žene umjesto da postanu agens i premoste OBJEKTIVNO TEŠKE oklonosti dodatnim dozama ljubavi, prihvataju nemoć kao činjenično stanje, jer, pale se na ovaj ili onaj oblik moći... priznavale to sebi ili ne. U tEm grmu mislim da leži zeko. Sebične ste, kokoške :D :mrgreen:
 
®:
Muškarac ne trpi vezanost ruku. To je deprimirajuće, do bezvoljnosti, dezorijentacije... Naročito u dugim vezama. Međutim, žene umjesto da postanu agens i premoste OBJEKTIVNO TEŠKE oklonosti dodatnim dozama ljubavi, prihvataju nemoć kao činjenično stanje, jer, pale se na ovaj ili onaj oblik moći... priznavale to sebi ili ne. U tEm grmu mislim da leži zeko. Sebične ste, kokoške :D :mrgreen:


Zar ne mislish da bi svako ponashanje koje nije odraz iskrene emocije, u datoj situaciji, moglo da se definishe kao licemerje. Dodatna kolichina ljubavi (da ne kazem shlihtanje) da bi pridobio nekog vishe ne moze da se sklopi sa pojmom ljubavi vec interesa.
 
Evo primjerom: Prođu tih tamo nekih dvoje kraj izloga na koji bolja polovina baci nepristrasan pogled očaranja kojekakvim odjevnim predmetom u njemu. Dragi, vajna gora polovina, gutne koju knedlu, uskraćujući se i za instinktivni rukokret ka džepu... jer tu samo sića za loto ili sportsku kladionicu (koje inače ne upražnjava). Nema licemjerja kad djevojka u toj (ne samo zamišljenoj) situaciji, svojim duhovitim komentarima i naglašenijom maznošću pretvara taj segment ovdašnje jebene sjebanosti postsocijalističkim vremenom u još jednu divnu POTVRDU njene ljubavi. Šta mislite, koliko dana je prošlo do kupovine... OK, ne stana...

Bem ti temu sitnosatnu :)
Košmare ću imati :lol:
 
®:
Evo primjerom: Prođu tih tamo nekih dvoje kraj izloga na koji bolja polovina baci nepristrasan pogled očaranja kojekakvim odjevnim predmetom u njemu. Dragi, vajna gora polovina, gutne koju knedlu, uskraćujući se i za instinktivni rukokret ka džepu... jer tu samo sića za loto ili sportsku kladionicu (koje inače ne upražnjava). Nema licemjerja kad djevojka u toj (ne samo zamišljenoj) situaciji, svojim duhovitim komentarima i naglašenijom maznošću pretvara taj segment ovdašnje jebene sjebanosti postsocijalističkim vremenom u još jednu divnu POTVRDU njene ljubavi. Šta mislite, koliko dana je prošlo do kupovine... OK, ne stana...

Bem ti temu sitnosatnu :)
Košmare ću imati :lol:

a jbq..shta cu kad sam kasno doshla kuci..i ubacila se u filozofska razmishljanja... :lol:
 
Spamuje sopstvenu temu :P

Kažem ja, kokoške :D :D :D
(Zezam se... da je takvih koka još, valjalo bi...)

Nadam se da ti nemaš ove isfilozofirane bračne probleme, bliss :P:P:P
 
®:
Spamuje sopstvenu temu :P

Kažem ja, kokoške :D :D :D
(Zezam se... da je takvih koka još, valjalo bi...)

Nadam se da ti nemaš ove isfilozofirane bračne probleme, bliss :P:P:P

Ma jok ja...Samo tumaram ovde i filozofiram u kasne sate...Aj idem da spavam...pa cemo videti shta jutarnja ekipa ima da kaze na temu...Laku noc...
 
Pa ne znam....ja ne verujem u braq.Do sada nisam upoznao neku a da se tolko raspametim pa da verujem da je stvarno moguce ziveti samo sa jednom osobom ceo zivot,a kamoli da to i zelim.
Previshe ste izanalizirali,strah je strah sam po sebi-od nepoznatog ako tip vec nije bio u braku,ili ponavljanja istih greshaka ako je vec bio.Mislim da prvo treba ziveti neko vreme sa tom osobom u istom prostoru,nevenchano,bzvz mi da se zenish sa nekim a pre toga ste se samo zabavljali,a ako ste ziveli zajedno neko vreme,podnosite se i "volite"i ti znash da je to TO,onda nema razloga da se ne ide u braq.Strahova ce uvek biti,ali mislim da mnogo vece strahove imaju oni koji brak shvataju nerealno,kao neshto shto ce im odagnati ili ublaziti zivotne muke.Po meni je brak ko kenjanje ako imash zatvor-lakshe se osecahs posle "radnje"ali to ne znachi da nece da smrdi.Sve u zivotu je sivo,takav je i brak,skup novih problema,gluposti i nerviranja koji valjda ima i odredjenih korisnih praktichnih strana.
 
Ja se samo jezim od brakova koji se sklapaju iz bilo koje druge namere osim zato sto se dvoje nenormalno vole (ali sa naglaskom na nenormalno mnogo)! ne bi podnela smaranje i tako to i da udaju u 19.......18......16......itd. Mada i to moze ako se ljudi nadju mada su to izuzetci! Moram da priznam da mrzelo da citam ostale postove!
 
Butterflies And Hurricane:
Kada i zashto se mushkarci odlucuju za brak?
Normalno, kada stanu na ludi kamen.
Kakve vrste strahova mogu da proprate period donoshenja odluke, i kakva vrsta kolebanja ih odvlaci od iste odluku?
Strah od prevrtljive i lazljive zene, kolebanje po pitanju iskrenosti zenskih izjava, strah od pretvaranja "princeze" u "dzandrljivu zenturacu", itd...
Govorim o braku iz ljubavi, ne iz interesa!!!!
E, onda je isto i zenama i muskarcima. Nema razlike.

Molim vas za iskrene odgovore....

Eto ti iskren odgovor.
 
Nevencica:
Ja se samo jezim od brakova koji se sklapaju iz bilo koje druge namere osim zato sto se dvoje nenormalno vole (ali sa naglaskom na nenormalno mnogo)! ne bi podnela smaranje i tako to i da udaju u 19.......18......16......itd. Mada i to moze ako se ljudi nadju mada su to izuzeci! Moram da priznam da mrzelo da citam ostale postove!
Mene nije, ;) :lol:
 
Zasto bi to bilo pitanje samo za muskarce? Sto rece Zex,nema razlike. Ja nisam protiv braka,naprotiv. A uzasavam se same pomisli. Sledim se od straha... Sta ako pogresim? Sta ako nas jednog dana vezuje samo papir a ne zelja? Sta ako prestanemo da se trudimo jer mislimo da imamo tapiju na vlasnistvo? Sta ako se pretvori u dzangrizavog namcora? Sta ako imamo razlicite ideje o braku i pogresna ocekivanja? Sta ako mi brak ugrozi slobodu? Sta je to sloboda u braku? Sta ako prestanemo da se volimo a vec smo starci i nema puno vremena za popravni? Sta ako...
Brak je super jer moze da obezbedi neku sigurnost za decu. Tehnicki samo. Moze da bude raj a moze da bude kavez u kom se dvoje glodju i unistavaju deci zivote... Teske su to odluke...
 

Back
Top