Kradja mobilnih telefona

mr cool

Zainteresovan član
Poruka
281
Mislim da ova tema najvise odgovara tinejdzerima jes se od nas najcesce kradu telefoni.

Dali ste imali slcajeva da pokusaju (ili uspeju) da vam ukradu telefon i kako su to oni izveli

Meni se juce desila neka cudna kradja na sred bulevara mislm da im je cilj bio moj telefon.

Vracam se ja sa bazena kada mi pridje jedan tip i pitame kolio ima sati. Ja izvadim svoju krndzu od telefona i kazemu 12.40h, ali ga nevratim u dzep nego nastavim da ga nosim u ruci. Nisam prosao ni 5m kada me zaustavi jedan klinac i pocne od mene da trazi 100din ili ce me njegova dva druga prebiti. Pogledam ja "kao" drugove, gadni tipovi ali na 10m udaljenosti mogu da im tri puta pobegnem. Klinac je nije imao ni 10 god ali ponasao se kao da on ima fizicku prednost i stalo me je provocirao i bukvalno trazio da ga rascerecim ali sam se odlucio da ne rizikujem i da mu se ortgnem i pobegnem. Svo vreme me je drzao za kragnu i vukao ka dole, u jednom momentu rekao mi je da ce me izbosti nozem. Kako sam mu ja pogledao u ruku i rakao da on uopste nema noz on me je zviznuo pesnicom u oko. Nije bolno,ali ponizavajuce. Odlucio sam da pobegnem i da se nekacim ni sa kim. Mislio sam ko bi ovde izgledao kao zrtva da ga sada ja sastavim sa zemlom.

Ako im je bio cilj moj mobilno koji sam drzao u levoj saci onda bi verovano cim ja zviznem klinac neko iz mase iskocio da mu pomogne, nokautirao mene, a kilnac bi mi pogupio mobilni iz ruku.

sta vi mislite dali sam u pravu ili sam ispao glup ko moj avatar
 
То за клинца не мора да значи да је моб био мета... у таквим ситуацијама најчешће је то ''забава'' онима који су били иза тебе... пошаљу клинца да се курчи, али ако га неко пипне ето њима забаве тј туче... а наравно нико теби неће притећи у помоћ јер ће сви видети да си звизнуо клинца... а за мобилне... мислим да се најлакше краду од тинејџера јер они су прво слаба категорија (физички), а реално носају најскупље телефоне... старијима углавном и није битан модел телефона па чак и да су пензионери шта вреди украсти телефон од беспомоћног пензоса кад носи крџу од телефона...
 
Код мене се десило у средњој у разреду :shock: лик украо моб од друга из одељења на физичком :?:?:?

Срећа у Панчеву има 5 продавница мобилних и овај обиђе све и пита ''јесте ли скоро откупили моб са таквом-и-таквом огреботином ту-и-ту'' и једна женска каже јесте и била записала и име и презиме и пошто сам био с њим тада кад смо видели име :shock:
 
y ja imam dobry prichy za ovy temy...
LM...
pre jedno godiny-dve neshto moji nameshtali oko nekog prekidacha y dnevnoj sobi i nisy mogli da nameste i pozvali mojy komshinitzy da im pomogne...doshla ona namestila i tako sedela sa nama...setjam se ja sam tjalety nameshtala neq melodijy i onda sam ga sa fixnog pozvala da chyjem...njemy je mobilni bio y dzepy od jakne koja se nalazila y predsobljy...i ode ona i tjale da yzme mobilni nema... :shock: odmah sy provalili da je to bila ona jer niko nam nije ylazio y qtjy od kad sam ja pozvala sa fixnog...zovy oni njy kao da pitajy jel je videla slychajno...ona kao ma neeeee jaooo kako mi je glypoooo ja sam bila tamooo ovo ono...:roll: nishta moji prevrny tzely qtjy nema...oprostili sy se od mobilnog...
posle nedeljy dana vidim moja garitza sanja ima nov moblini...isti kao tjaletov bivshi...kazem ja to njima poshto mi je bilo symnjivo i tjale mi da broj koji se nalazio y ynytrashnjosti telefona...proverim ja kad ono isti broj kod moje Sanje...i onda moj tjale prijavi politziji ode do Sanjinog tjaleta objasni my ovi nam vrate mobilni i tako sve bzvz ispalo...
a bilo nam je mnogo krivo jer ova nasha komshinitza nam je bila mnogo bliska bykvalno je njena keva kao sestra bila mojoj majtzi...al' eto...imali smo bash veliq sretjy...
inache ja sam mnogo pyta gybila moblini al' yvek sam ga pronalazila sretjom :)
 
mojoj sestri su isto tako ukrali fon....
bila je u muzichkoj....ostavila mobilni u dzepu od jakne, ali jakna skoro nonstop bila pored nje...
iz uchionice je izashla samo na sekund....

doshla kucji....nema nigde mobilnog....
ceo stan prevrnuli.....
i skontali da joj mobilni ili negde ispao, ili ga je neko ukrao dok je bila u m.

moja keva je stalno zvala taj njen broj....i uglavnom je bio nedostupan...
ali jednom se potrefilo da je bio dostupan, zvonio je i neko se javio...
keva je rekla da vrate telefon, shto pre, zato shto je ukraden...
ta devojchica shto se javila, koja je inache ni kriva ni duzhna, odnela je fon..i vratili su ga..

kasnije je ispalo, da je ustvari jedna druga devojka, mojoj sestri (dok je ona tada na sekudn izashla) izvukla mobilni iz jakne....odnela ga kucji.....
ali poshto je bater. bila prazna a nije imala punjach, dala ga je toj drugoj devojci, da bi ga napunila.....i tako...
nikako nije htela da prizna da je to uradila...mislim da ni dan danas necje da prizna..
i uopshte je nije ni sramota zbog toga...
ne kontam takve ljude.....:roll:
 
@newerna: omg :shock:
Meni nikad nisu ukrali.. :p otkako sam dobila prvi telefon u osmom razredu, jako pazim na to, uglavnom se vezhem za telefon :lol: pa vodim rachuna da ga ne ostavljam bilo gde. Na fizichkom jedino ostaje bez nadzora, u svlachionici, ali one se zakljuchavaju a i ne bi to maznuo niko iz razreda. Jedino sam ga izgubila pre dve nedelje, kad sam se napila :lol: ispao mi iz torbe ispred lokala, ja nisam ni skontala, ali ga je moj drug Vojin (**: za Vojina :)) video, uzeo i dao mi. :) U roq od par minuta. :)
Btw, mojoj seki su ukrali pre jedno godinu dana... ishlo dete qcji iz shkole, bio mrak, i presrela je neka dva klinca, ma najvishe dve godine starija od nje... i trazhili da im da telefon. Moja Sonja se uplashila, pa im je dala, ali policija je nashla i klince i telefon posle par meseci. Da, srpska policija :p
Eh, da, letos je kod nas bilo moderno mazhnjavanje telefona na osamnaestim rodjendanima :shock: u roq od jedno mesec dana, nestalo je mozhda pet telefona... i nikad se nije saznalo ko ih je uzeo. Eh, a ja telefon u ruq, ili u dzhep, pa mi je srce na mestu. I telefon :lol:
 
E, ja ti samo ne kontam ovaj deo oko Bulevara!? Mis'im prometno mesto, uvek ima ljudi... valjda su ljudi videli tog malog sto ti se obesio o vrat, ja takvo maltretiranje ne bih trpeo. Verovatno bi gledao da dignem galamu, da ljudi obrate paznju... pa ako je mali bash drzak i uporan, bogami bi odleteo bez pardona.

I da... nosi sat :lol:
 
Meni je neki čova na ulici neveče prišao i pitao me da nemam za poruku,je rekla da nemam kao a znaš li koliko je sati,ja reko neam pojma i slažem da neam fon...Inače nikad mi ništa nije ukradeno,samo mi je jedan fon ispao u busu i nisam ga našla.Mojoj staroj je lik sa fantomkom i pištoljem upao u prodavnicu i tražio sve pare ova samo dala novčanik mada, a u njemu je bila 1/4 pazara...ostalo bilo kod nje u džepu.Onda je on otišo a ona izašla za njim...lik se nije odmako ni 3m od prodavnice a već je skinuo fantomku i otišo kad je zvala policiju oni su rekli da to nije prva krađa u tih par dana u tom naselju i da oni znaju ko je lik,kao bio je na Tunjicama(zatvor kod nas)ali ga svaki put puste nakon par dana...Jednom su joj neka djeca krala čokoladice i moj stari sjedne u auto i neveče ih ganjo po nekoj ulici sa ugašenim svjetlom....jesam mu se smijala kad mi je to stara pričala:):):):)
 
Kad_LupimLupim:
E, ja ti samo ne kontam ovaj deo oko Bulevara!? Mis'im prometno mesto, uvek ima ljudi... valjda su ljudi videli tog malog sto ti se obesio o vrat, ja takvo maltretiranje ne bih trpeo. Verovatno bi gledao da dignem galamu, da ljudi obrate paznju... pa ako je mali bash drzak i uporan, bogami bi odleteo bez pardona.

I da... nosi sat :lol:

Pa i ja sam to pomislio da dignem galamu ali kako kako god da okrenem najbolje mi je da pobegnem. Mislis da bi me neko spasavao od klinca koji je 6 ili 7 godina mladji od mene. Pazi klinac je morao prvo da me povuce za kragnu i natera da pogledam dole da bi mi dohvario glavu.
Da ga zviznem samo bi neko moga njega da spasava. A druga opcija mi je bila da odugovlacim pa da ili klinac odustane ili da pridju njegovi drugovi pa da onda dignem galamu.
Sada imam trecu opciju nosim laznih 100 din u novcaniku bas za ovakve slucajeve.
Mozda je to kao neki porze na prolaz posto me je klinac prvo pitao odakle sam a ja sam rekao iz Djurdjeva, a tek onda me je napao.
A sumljiv mij je i onaj tip sto me je pitao koliko ima sati
 
mr cool:
Mislim da ova tema najvise odgovara tinejdzerima jes se od nas najcesce kradu telefoni.

Dali ste imali slcajeva da pokusaju (ili uspeju) da vam ukradu telefon i kako su to oni izveli

Meni se juce desila neka cudna kradja na sred bulevara mislm da im je cilj bio moj telefon.

Vracam se ja sa bazena kada mi pridje jedan tip i pitame kolio ima sati. Ja izvadim svoju krndzu od telefona i kazemu 12.40h, ali ga nevratim u dzep nego nastavim da ga nosim u ruci. Nisam prosao ni 5m kada me zaustavi jedan klinac i pocne od mene da trazi 100din ili ce me njegova dva druga prebiti. Pogledam ja "kao" drugove, gadni tipovi ali na 10m udaljenosti mogu da im tri puta pobegnem. Klinac je nije imao ni 10 god ali ponasao se kao da on ima fizicku prednost i stalo me je provocirao i bukvalno trazio da ga rascerecim ali sam se odlucio da ne rizikujem i da mu se ortgnem i pobegnem. Svo vreme me je drzao za kragnu i vukao ka dole, u jednom momentu rekao mi je da ce me izbosti nozem. Kako sam mu ja pogledao u ruku i rakao da on uopste nema noz on me je zviznuo pesnicom u oko. Nije bolno,ali ponizavajuce. Odlucio sam da pobegnem i da se nekacim ni sa kim. Mislio sam ko bi ovde izgledao kao zrtva da ga sada ja sastavim sa zemlom.

Ako im je bio cilj moj mobilno koji sam drzao u levoj saci onda bi verovano cim ja zviznem klinac neko iz mase iskocio da mu pomogne, nokautirao mene, a kilnac bi mi pogupio mobilni iz ruku.

sta vi mislite dali sam u pravu ili sam ispao glup ko moj avatar


e ima isto jedan takav ovde kod mene ... cigan jedan mali ... mislim ...svi ti mali cigancici nesto izvode ... da im lupnes 2 samara pa da se smire ...
najvise mrzim kad se tako ponasaju ...

a za mob ...ukrali su mi bas skoro ... i to bas ...znaci bio sam sa drugom u busu ... bili smo do bg ... i sad ... ono celo jutro smo putovali ..ceo dan se zezali po bg ... i uvece se vracali kuci busom ...
ja inace mobilni cuvam bas ...ne vadim ga cesto i bas ono brinem ... i sad... da se vratim na pricu ..
bio sam umoran i lego sam da spavam .. i dok sam spavao zvao me tata i ja sam se onako iz sna javio i vratio mob u donji dzep[ od jakne ... i posle nekog vremena mi je ispao iz dzepa ( bar ja tako mislim )
i sad mobilni pao .. kroz bus tamo amo .. i neko ga uzeo ... i cutao ... drug je celu noc zvao mob .. i nista.. a ceo bus smo pretrazili 5 , 6 puta ... i sad ... posle 2 dana ... lopov je slao poruke mojim drugaricama ... bezobrazne poruke ... i one su mislile da sam ja ...
a da sam nasao tog coveka sto je ukrao mob ... jaoo brate ... ne znam sta bih mu radio ... mislim da bi me posle vodili u ludnicu ...
 
kod nas u skoli je ta kradja mobilnih razvijena disciplina
pa znam na odmoru, ko ostavlja stvari u kabinetu, nece ih zateci kad se vrati...a kradu svasta, kradu i cele torbe, pa posle bace ono sto ih ne zanima, naravno, mobilni telefoni najredovnije nestaju, i mp3, iPod...
 
Meni su 2X ukrali mobilni i jednom prazan novcanik...
Prvi put mi je nestao u busu,ali mi je bilo zao samo kartice,fon je ionako bio mator-Siemens A35(ipak sam se osecala ponizeno)...
Drugi telefon su mi maznuli pretpostavljam u skoli,isto kao i prazan novcanik...
Mobilni sam vec prezalila kad me je neko nazvao iz Nisa(?!?) i rekao da mu se u mobilnom nalazi memorisan moj fixni,rekao je da ce ga vratiti,ali nista od toga,posle smo javili i policiji,ali telefon vise nisam videla...
Par puta sam ih hvatala u busu kako pokusavaju da mi ubace ruku u dzep ili torbu,i uvek sam dizala dreku,tako da mi posle nista nije nestalo...
Jednom sam uhvatila lika koji mi je vec bio izvukao mob iz dzepa u SKC-u...Odvalila sam ga iz sve snage martinkom(ne znam gde) i zgrabila telefon(degen ga je uhvatio za traku)koju sam ja potrgala..Pocele smo da bezimo(bila je tu i moja drugarica) i da se sklanjamo negde-ali ipak je to klub SKC-a,ali smo,srecom,naletele na neke ortake...Inace,ko zna sta bi bilo.. posle sam se celo vece tresla...
Hvala nebesima sto je bila guzva i sto ovaj lik nije posle doveo svoje drustvo,jer bi poubijali ove moje jadnike(oni samo deluju krupno,ali su inace potpuno smotani i kilavi)..
Srecom,posle toga nisam imala nikakva slicna iskustva...
 
E, izgleda je neko pokrenuo glavnu temu iz mog zivota protekle 2 godine. Ukrali su mi dva telefona. Jedan u busu, jedan u diskoteci. Jednom sam izgubila pa mi je decko vratio. Kako sam se tad iznenadila. Ja se pozdravila od telefona i on mene zove posle 3 dana i kaze mi:``Kod mene je tvoj mobilni!``. Zamislite!!! Za jednim jos tragaju ( policija). Paz` da ga ne nadju! :)
 
meni su ukrali 2. jedan na sred ulice, ja sam vadila telefon iz dzepa jer sam trebala da napishem poruku, lik je samo proleteo pored mene, usput mi oteo iz ruke i dok sam ja skontala shta se desilo nestao je.
drugi put kod drugarice na rodjendanu, ja debil sam ga ostavila u jakni. znam i ko je uzeo, al ne vredi mi to mnogo.
treci mob mi je upao u more
cetvrti je upao u prosutu tekilu. Il neki koktel, tako nesto.
 
Panduri ne mogu ,,slucajno" da nadju mob, on se nalazi tako sto im se da garantni list moba na kome je IMEI broj (identifikacioni br. ) i oni ga preko toga lociraju ..... A naravno, moze i preko kartice ali samo ako taj retard koji ga ukrade ostavi upaljen fon zajedno sa tvojom karticom !
Meni JOSH nisu ukrali ni jedan !!!

P.S. mob moze UVEK, znaci UVEK da se pronadje , sve dok je baterija u njemu !!!
 
ukrali su mi jednom, pre par godina nokiu 33 10, i to jedna likusa iz skole. posle mi je vratila.
mislim da bih bila u stanju da ubijem onog ko pokusa da me odvoji od mog sadasnjeg moba.
uvek pazim na njega u busu, i skoli, ali opet covek nikad nije siguran.
 

Back
Top