Gde na letovanje sa bebom od 14meseci?

Prosle godine smo isli na Krf, u avionu je bilo zaista mnogo dece, i beba. Let traje samo sat vremena, deca su koliko sam videla odlicno podnela. Krf je prelep, sve vece plaze su sa tusevima, ciste i uredjene, more je takodje cisto, ako ste zahtevniji, manje plaze su uvek bolji izbor, cak i sa malim detetom.
Apartmanski smestaj je tamo uobicajen, verovatno vam vise odgovara;
renta car-om (sa klimom, naravno) se za pristojnu cenu obidje celo ostrvo, na kome ima mnogo toga da se vidi.
Jedino sto je negativno je sto Krf po meni spada u srednje visoke cene letovanja ako nisi paradajz-turista koji nosi hranu od kuce.Voda iz vodovoda nije za pice kao i na vecini ostrva, ali nikada nije problem sa snabdevenoscu. Noci su sveze i prijatne, danju je toplo ali ima plaza i sa hladovinom, more je toplo.
Oko izbora agencije budite jako pazljivi, svi nude, malo ko odrzi obecanje, o tome cete videti vise na drugim temama foruma.
 
Jako bi volela da odem u Grcku ali moj muz radi na crno kod privatnika i nije prijavljen ja takodje ne radim ne znam kakve su nam sanse za dobijanja vize,ako si ne zaposlen ides nesto u opstinu po potvrdu da te izdrzavaju roditelji i mislim da bi nas odbili u momentu.Da li za Kipar treba viza moja drugarica je bila sa detetom prosle godine kaze da je nosila u ambasadu samo pasos i dve slike.
 
Ne znam s koliko para raspolazete, ali mi smo nasu isto vodili u tom uzrastu prvi put na more i u skladu s njenim potrebama izabrali Tursku. Namerno smo izabrali "all inclusive" ponudu zbog cestih obroka, zbog lekara u hotelu, zbog hotelske plaze (ne treba pesaciti 10 min do nje), zbog kolevke u hotelu, zbog bebi stolica i bebi hrane u restoranu, i jos sto prednosti za malu decu... Let traje 1.5-2 sata, i izabrali smo hotel koji je 15 min voznje od aerodroma da se ne bi klackali jos 2 sata po busu. Takodje viza se dobija na aerodromu za 15 EUR, niko te nista ne pita. Naravno, ovo je dosta skupa varijanta ali je idealna za malu decu.
 
gudajoka:
Ne znam s koliko para raspolazete, ali mi smo nasu isto vodili u tom uzrastu prvi put na more i u skladu s njenim potrebama izabrali Tursku. Namerno smo izabrali "all inclusive" ponudu zbog cestih obroka, zbog lekara u hotelu, zbog hotelske plaze (ne treba pesaciti 10 min do nje), zbog kolevke u hotelu, zbog bebi stolica i bebi hrane u restoranu, i jos sto prednosti za malu decu... Let traje 1.5-2 sata, i izabrali smo hotel koji je 15 min voznje od aerodroma da se ne bi klackali jos 2 sata po busu. Takodje viza se dobija na aerodromu za 15 EUR, niko te nista ne pita. Naravno, ovo je dosta skupa varijanta ali je idealna za malu decu.


Ovo ko da sam ja napisala..Isto od reci do reci i to uvek preporucujem .
 
Nije kod nas problem cena mi kad planiramo onda ga bas planiramo nego je kod nas problem viza mi bi smo rado obisli ceo svet ali ne mozemo dobiti vizu,meni je zelja grcka ili kipar i svake godine odustasnemo jer nas u agenciji vec ubede da ce nas odbiti i da izaberemo drugu destinaciju.
U Turskoj smo bili 2 puta u kusadasiju i marmarisu ali mene nesto pocela da plasi ta Turska sad su poceli da podmecu bombe pa me nesto strah opet da idem.
 
Moj predlog vam je da odete u ambasadu i da se raspitate koje agencije najvise traze kod njih vize to jest te vize za letovanje. Pocelo je sada i ovo lakse dobijanje viza, (naravno osim ako niste sudski to jest krivicno gonjeni ) stoga mozete ove godine lepo proci za grcku verujte mi. Pokusajte preko "Kontikija" zalozice se za vas sto posto dok nedobiju ono sto vi to jest oni zele... Probajte nista vas nekosta...
 
Stvar je u tome sto ti agenciji mozes da pllatis aranzman mesec, dva pred put a vizu naknadno dobijas i odbiju te,agencija ima pravo da ti zadrzi procenat.Neke agencije na primer za grcku vade vizu 10 dana pred put tek onda bi mi uzeli sav procenat jer i sami kazu kako ne snose odgovornost u sliucaju odbijanja i onda ispadne da sam nakraju sama odustala od putovanja.
 
ja vam prepororucujem da odete u Grcku i to u jedno mesto gde smo isli prosle godine SARTI... savrseno je za mlade parove sa decom, nije velika guzva,apartmani su odmah na plazi... mesto je malo ali preslatko... ove godine ce moja sestra i zet ici sa njihovim andjelom koji sad ima 9 meseci... odusevili su se kada su videli slike i culi utiske... zato mi je i odmah palo u oci vase pitanje...
 

Back
Top