molim vas pomozite

anna-marie

Početnik
Poruka
1
Molila bih doktore ili bilo koga ko je bar malo upucen da mi objasni..sta bi moglo da bude i jel opasno a i imam milion pitanja..
uradjen je ultrazvuk bubrega i ustanovljeno da je desni nerazvijen tj skoro duplo manji od levog..prethode uputi i kontrolisanje svega i svacega..moja su pitanja:
1-Dal je uopste moguce da otkaze desni bubreg i nema nikakvu funkciju a da pacijent neoseti nikakve bolove?
2-ako nema nikakvu funkciju mora li doci do operacije?
3-posle operacije kako ziveti sa jednim bubregom i na sta obratiti paznju?
4-dal se sa 1 bubregom moze roditi?
Molim vas ako nesto vise o ovome znate da meni objasnite da bih i ja nesto znala..radi se o meni jakkoo dragoj osobi...unapred zahvalna!
 
Ukoliko jedan bubreg ne radi kako treba drugi bubreg preuzima njegovu ulogu, vrlo cesto pacijent i ne zna da se nesto desava sa tim bubregom.To sto nema funkciju kakvu treba ne zahteva operativno lecenje ukoliko ne postoje druge smetnje.Neki ljudi citav zivot zive,rade normalno sa jednim bubregom, naravno i radjaju.
 
Moja baba od 84 godine,nema jedan bubreg...a izgleda,kako rekose ljekari ,da ga nikad nije ni imala od rodjenja...a i to da nema bubreg je saznala slucajno prije par godina,znaci nije imala nikakve smetnje...Eto,ako je za utjehu...:wink:
 
U Beogradu u ul.Svetog Save na broju 32-a , ima , ili je imao privatnu praksu dr.Mančić Zoran specijalista akupunkturolog, koji je akupunkturom u kombinaciji sa makrobiotičkom ishranom mojoj bivšoj supruzi ponovo pokrenuo (stavio u funkciju) neaktivni bubreg koji je prestao da radi. - Prethodno su nam pokušavali pomoći na VMA, izvršili su sve moguće pretrage i nisu znali da objasne zašto bubreg ne radi.Tražili su od mene kao supruga da potpišem odobrenje da otvore moju suprugu i u toku hirurške operacije ustanove šta je u pitanju i pokušaju to operirati.- Nisam to dozvolio i odnjeo sam je do Mančića.- Za deset dana, deset tretmana akupunkturom - pokrenuo joj je bubreg da ponovo radi.- I danas je živa i ima obadva bubrega.
- Možda je sada broj njegovog telefona promjenjen, ali valjda je moguće na osnovu starog broja ------------------ naći novi broj. - Možeš se pozvati i na moje ime - Leontij Ševčuk. SRETNO :!: :razz:
 

Back
Top