Stiven King

E vidis, tu se slazem sa tobom, nikada film ne moze biti ono sto je knjiga. Volim sama da slazem scene u glavi dok citam knjigu a ne da gledam ocima nekog rezisera koji je ogranicen budzetom (ne zelim da budem ostrija), ili nekim drugim ovozemaljskim stvarima...
Ja bas i nisam neki filmofil...
 
eto to se najbolje vidi u knjizi King-ovoj "Dreamcatcher" ili kako su cini mi se preveli kod nas "Klopka za snove"(ovo nisam siguran jer sam knjigu citao u orginalu), koja je jedna od njegovih najboljih knjiga, ali ce sada vjerovatno biti totalno zaboravljena jer film koji je uradjen prosle godine je totalno sr^anje
 
Slazem se da je retko koje Kingovo delo uspesno ekranizovano!Ako nista drugo,a ono je mnogo sabijeno pri ekranizaciji!Pojedina cak nemaju skoro ni malo veze sa originalom,kao recimo "Kosac",uzas! :wink:
 
Dartraven:
Slazem se da je retko koje Kingovo delo uspesno ekranizovano!Ako nista drugo,a ono je mnogo sabijeno pri ekranizaciji!Pojedina cak nemaju skoro ni malo veze sa originalom,kao recimo "Kosac",uzas! :wink:
slazem se potpuno oko "Kosaca", zaboravio sam pomenuti takodje "Misery", film je jako daleko od knjige
 
King je kralj! :wink:
Vec godinama "gutam" njegove knjige. Covek zna posao: dobra radnja, odlicni likovi, horor, akcija i malo seksa i eto bestselera....I slazem se da nijedan film ne moze biti bolji od knjige. Dozivljavanje knjige je potpuno subjektivna stvar.
 
Odusevio sam se kad sam nasao kod tipa koji prodaje knjige na ulici(u inostranstvu) "The Stand"(izdato 1979. god), prva verzija sa tvrdim koricama i ilustracijama. Jos veca premija je bila sto sam je platio samo 10 eurica.
 

Back
Top