Отимање Косова и Метохије - Бранко Баљ

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
Све препоруке за овај одличан текст. Одушевило ме како човек размишља.
http://www.nspm.org.yu/Debate/2007_balj1.htm

Посебно јак утисак на мене је оставила прозивка интелектуалне "елите" у Србији која ћути поред толико лоших ствари и дешавања у држави, која просто вапе да се јавно предоче, демистификују и наравно критикују.

А ево и једног цитата из завршног пасуса:
"nije li krajem osamdesetih i početkom devedesetih prošlog veka bilo jednostavnije i ekonomski isplativije, bar za Evropu, primiti SFRJ kao celinu u EU nego imati ratove i razaranja na tlu Evrope, a posle svega tu istu zemlju primati na parče u porodicu EU, tim pre što je bivša SFRJ imala korektnije potencijale od, recimo, jedne Rumunije, Mađarske, Bugarske itd. Očigledno je da se nije htelo a ne da se nije znalo, jer je cilj bio razbijanje Jugoslavije, a shodno tome, i razbijanje srpskog naroda u svim dimenzijama njegovog postojanja u saglasnosti s revizijom novije istorije Evrope".
 
kami83:
Jao tek sad videh koji je sajt u pitanju...Trosim bezveze internet vreme da odgovaram na ovakve gluposti...
Сајт није уопште битан, него садржина текста која је по мом скромном мишљењу изврсна. Другим речима, имаш ли ти неку аргументовану примедбу, па да мало расправимо то или је бланко етикетирање твој највећи домет? Такође, да си прочитао текст, видео би да је добрим делом посвећен и критиковању економских прилика у земљи и одсуству свести код наших политичара да државни и друштвени интерес мора бити испред личног и страначког.
 
Evo sad sam procitao,kada vec insistiras...:)

I da,itekako ima veze na kom je sajtu postavljeno,i bio sam u pravu kada sam pogledao sajt,nisam trebao da ga procitam... Jedina razlika izmedju onoga sto pise u tekstu i ovih perjanica "Nove srpske politicke misli" je koliko vidim ta, sto autor ovog teksta nastupa sa jos vise sovinizma koji u pojedinim recenicama zacini sa verskim fanatizmom...I dok u tekstovima Slobodana Antonica mogu da nadjem neke recenice sa kojima bih se slozio,u ovom tekstu nisamnasao apsolutno niti jednu recenicu sa kojom se slazem...Covek ocigledno nema pojma o modernom drustvu,modernoj politici,vrednostima na kojima je izgradjena zapadna civilizacija,niti o onome sta je najbolje za drzavu trenutno...Jednostavno autor ovog teksta je izgubljen u vremenu i prostoru,i ja uopste ne znam u kakvu argumentovanu raspravu da ulazim sa tobom oko ovog teksta,kada za samo pobijanje jedne recenice teksta bih morao da pricam o celokupnoj zapadnoj civilizaciji i njenoj istoriji...

A za to zaista nemam zelju,jer zahteva puno,puno vremena....

Covek koji je ovo napisao je najobicniji sovinista,i nista vise...Tuzno je sto on nije jedini profesor fakulteta u Srbiji koji tako razmislja,i tuzno je to sto takve osobe danas u Srbiji truju mlade sovinistickim bljuvotinama...
 

Back
Top