Clive Barker

diretore:
Dartraven:
Po meni je Barker vise majstor gadosti i odvratnosti,nego horora!
Dosta se slazem sa tobom, ali neke od njegovih knjiga su dobre.
moyda je temu trebalo da stavim na film, jer su njegovi filmovi*pisao scenario bolji, recimo Hellraiser

Hellraiser!!! da!! :lol: :lol:

da li znate onu pricu iz Knjige krvi (1. ili 2.) koja se desava kod nas? dva pedera na proputovanju kroz Yu i ona totalna morbidarija sa dzinovima - gradovima napravljenim od ljudi?
neverovatno!!!!
 
Nije Barker pisao samo horore, mada se po njima proslavio... Odlicna je knjiga "Utkani svet" (nesto izmedju Tolkina i Preceta) u kojoj nema ni mrve horora...
BTW moje omiljene price su "Bluz svinjske krvi" i "Ponocni kasapski voz"... Anakin prica se zove "U planinama gradovi" ...
 
Ima 6 knjiga krvi stvarno su dobre i krvave, meni se dopadaju nažalost nikako nisam uspeo da nabavim šestu dok sam prve tri pazario za smešne pare.

A Utkani svet mi je fantastična knjiga...........
 
Najbolje price iz Kniga Krvi po meni su: Bluz svinjske krvi, U bregove, gradovi, Madona, U krvi i mesu i Sumrak kraj kula. Utkani svet je definitivno masterpiece.

A jel neko od vas citao ista sem Barkera i Kinga?
Sta je sa James Herbertom, Robertom Blohom, Vilijamom Blatijem, legendarnim Lavkraftom pa cak i nasim Goranom Skrobonjom?
 
Citiracu sebe..
(ovo sam napisala za barkerove knjige krvi,
a odnosi se i na druga njegova dela...)

"Evo recimo po mom skromnom misljenju zbirke knjige krvi i nisu nista specijalno...
Sve pohvale za nacin pisanja Barkera... Zaista imas koju pametnu da procitas,
ali price po mom misljenju nisu strasne, recimo izdvojila bih Bluz svinjske krvi i knjiga krvi, ponocni kasapski voz je ukakio na kraju, jetering i dzejk je komedija, ona zadnja prica o divovima je glupost teska(jedino zanimljivo je odnos izmedju dva glavna junaka i opis "nepregledngog polja mrtvih"...), kao i ona prica sa pozoristem koj je glupost teska(sa par zanimljivih opisa)... Sve u svemu NISTA STRASNO...
Price od 10 strana imaju mozda kvalitetnu kad se sve sabere i oduzme jednu punu stranu... Prilicno sam se razocarala ocekivala sam mnogo vise...

BARKER JE PUN FENOMENALNIH IDEJA I JOS PUNIJI LOSIH REALIZACIJA...."
 
BARKER JE PUN FENOMENALNIH IDEJA I JOS PUNIJI LOSIH REALIZACIJA
On ne radi sam filmove i slično, mislim da je ostao veran sebi i da se nije prodao, samo čovek provalio da ima još frikova koji bi ubili za novi nastavak npr. Hellraiser-a i nastavio tim putem...
 
On ne radi sam filmove i slično, mislim da je ostao veran sebi i da se nije prodao, samo čovek provalio da ima još frikova koji bi ubili za novi nastavak npr. Hellraiser-a i nastavio tim putem...

Hmm... Konkretno se odnosilo na knjige...
Ali da ja imam tako dobre ideje i takav stil pisanja,
imala bih i bolje realizacije...
 
A jel neko od vas citao ista sem Barkera i Kinga?
Sta je sa James Herbertom, Robertom Blohom, Vilijamom Blatijem, legendarnim Lavkraftom pa cak i nasim Goranom Skrobonjom?


Kod nas su, pored pomenute dvojice, pisci horora uglavnom zanemareni. Dobro Lavkraft, Po, ali se domaći izdavači ne bave ovom oblašću previše. Tako i sam King, uglavnom se prevode i objavljuju novija dela, koja nisu baš previše reprezentativna, i ne daju odgovor na pitanje zašto je King kultni horor pisac. Nikom ne pada na pamet da prevede npr. Kristinu, Groblje kućnih ljubimaca, Salem`s Lot, Isijavanje itd. Den Simons piše dobre horore. Pesma boginje Kali ili Strvinarska osveta.
 
Slabo ljudi čitaju horrore...SF još ima neki širi krug obožavalaca,ali horror slabo...Uglavnom one koji to vole gledaju kao najveće čudake...Kao možeš da voliš r2d2-a i Halla al ako gotiviš Keri ili Helrejzere...
 

Back
Top