Pomirba partizana i četnika?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?
 
Iron Lord:
Eno ti ih i partizani i četnici stoje zajedno u redu za penziju ispred pošte, pa psuju državu što im penzije male obzirom na uložen trud u mladosti...

A kojem to uloženom trudu u mladosti lupetaju: bivši komesari, društveno i idejno-politički 'radnici' bivši milicajci, oficiri JNA, vucibatine po firmama koje su gradile bratstvo/jedinstvo..........

Kao da slušam nekog milicajca koji je 68-e mlatio studente: Slušaj ti, nema veze što sam ti tada odbio bubrege, ima sada da radiš da bi meni osigurao 'zasluženu' penziju...JASNO, nemoj da opet vadim pendrek....

Ili možda trebamo osigurati penzije onim oficirima JNA koji su dobijali masne plate zato što su nas guštere maltretirali po rovovima i cepanjem straže, a nisu nam čak ni staž priznali za to, a njima čak beneficiramo.....

m'rš bre, đubrad licemerna, crknite i spasite Srbiju....
 
fosilvaso:
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?
ja mislim da je velika vecina njih vec pomirena dva metra pod zemljom...mene su odavno smorili i jedni i drugi i deseti....
 
Nemoze biti pomirenaj ( u Srbiji ni jedna strana ni ne pomislja na to ) Nemoze biti pomirenja izmedju dve toliko suprotne idologije... nemogu se dobro i zlo izmiriti... Nije Gospod nas Isus Hrist dosao da donese mir nego mac. Da razdvoji dobro od zla. Nemogu ja da se pomirim sa bezboznickom i antisrbskom bagrom i crvenim sljamom koji ima toliko suprotno misljenje od mog.
 
Autobus 88:
Nemoze biti pomirenaj ( u Srbiji ni jedna strana ni ne pomislja na to ) Nemoze biti pomirenja izmedju dve toliko suprotne idologije... nemogu se dobro i zlo izmiriti... Nije Gospod nas Isus Hrist dosao da donese mir nego mac. Da razdvoji dobro od zla. Nemogu ja da se pomirim sa bezboznickom i antisrbskom bagrom i crvenim sljamom koji ima toliko suprotno misljenje od mog.

Eh, da su oni SAMO imali suprotno mišljenje od većine?
Krici žrtava su se čuli do neba, mnogi ih nisu hteli čuti, drugi ih nisu smeli čuti...da im se od sopstvenih krikova ne bi napunile uši i tako ne bi mogli čuti druge...
 
fosilvaso:
A kojem to uloženom trudu u mladosti lupetaju: bivši komesari, društveno i idejno-politički 'radnici' bivši milicajci, oficiri JNA, vucibatine po firmama koje su gradile bratstvo/jedinstvo..........

Kao da slušam nekog milicajca koji je 68-e mlatio studente: Slušaj ti, nema veze što sam ti tada odbio bubrege, ima sada da radiš da bi meni osigurao 'zasluženu' penziju...JASNO, nemoj da opet vadim pendrek....

Ili možda trebamo osigurati penzije onim oficirima JNA koji su dobijali masne plate zato što su nas guštere maltretirali po rovovima i cepanjem straže, a nisu nam čak ni staž priznali za to, a njima čak beneficiramo.....

m'rš bre, đubrad licemerna, crknite i spasite Srbiju....
Nego sta...a predratnim komunistima zabranjeno ucesce na izborima,hapsenja i torture...
E sine posle rata su te "monarhisticke porodice" propisale krv zbog toga sto su radili pre ll sv rata.Za Rankovica i OZNU!
 
fosilvaso:
Eh, da su oni SAMO imali suprotno mišljenje od većine?
Krici žrtava su se čuli do neba, mnogi ih nisu hteli čuti, drugi ih nisu smeli čuti...da im se od sopstvenih krikova ne bi napunile uši i tako ne bi mogli čuti druge...
bla bla...bla,....i krici zaklane dece od cetnickih kama.
Debeli masni kapitalisti, zemljoposednici,eksploatatori i ostala bagra...
 
Autobus 88:
Nemoze biti pomirenaj ( u Srbiji ni jedna strana ni ne pomislja na to ) Nemoze biti pomirenja izmedju dve toliko suprotne idologije... nemogu se dobro i zlo izmiriti... Nije Gospod nas Isus Hrist dosao da donese mir nego mac. Da razdvoji dobro od zla. Nemogu ja da se pomirim sa bezboznickom i antisrbskom bagrom i crvenim sljamom koji ima toliko suprotno misljenje od mog.
I onda su adolf Hitler i njegovi poslusnici iz Srbije i Hrvatske krenuli u osvajanja pod sloganom:I bog je sa nama!
Rezultat svega,pogibija miliona ljudi.Vise nego za vreme svih ratova u istoriji zajedno...
 
fosilvaso:
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?
Stvari trebaš nazivati pravim imenom.Fašisti i antifašisti.Četnici ,ustaše, bela garda, balije, ljotićevci spadaju u one koji su potpisali pakt sa Hitlerovom Nemačkom- Istorijska čitanka
za 1 razred osn. škole u Srbiji...Ne znam kako je kod vas u Bosni ali znam da ste naj više plakali kad je Broz umro........
 
Lala Vojvođanski:
Stvari trebaš nazivati pravim imenom.Fašisti i antifašisti.Četnici ,ustaše, bela garda, balije, ljotićevci spadaju u one koji su potpisali pakt sa Hitlerovom Nemačkom- Istorijska čitanka
za 1 razred osn. škole u Srbiji...Ne znam kako je kod vas u Bosni ali znam da ste naj više plakali kad je Broz umro........

Menajli su istorijske čitanke.
Izbacili laži o koritu i kašičici kajmaka na kojoj su neki odrasli.
O svinjskoj glavi da ne pričam...
 
Историја је ствар коју свако ревидира како хоће и додаје оно што му треба у одређеном тренутку.Добро дође за маркетинг политичарима,не морају да знају ништа,утврде градиво и пљују кога хоће.8-)
 
Vaši četnici i partizani mislim kako su naši ’’crveni’’ i ’’beli’’.Svaki put kad se će dizati pitanje za sahranu tijela nekog Belog generala sahranjenog pre u inostranstvu beše jako javno raspravljanje.Komunisti vs patrioti.Tako eksplodirali su spomenik cara Nikolaja Drugog.Sa druge strane komunističke heroje javljaju se u članacima i knjigama kao sadista.Takav bio pričaju najpoznatij dečiji pisac u sovetsko vreme Arkadij Gajdar.Svi optuže drugog.Pa još sličnije na Ukraine gde banderovci vs partizani.
 
falanster:
Vaši četnici i partizani mislim kako su naši ’’crveni’’ i ’’beli’’.Svaki put kad se će dizati pitanje za sahranu tijela nekog Belog generala sahranjenog pre u inostranstvu beše jako javno raspravljanje.Komunisti vs patrioti.Tako eksplodirali su spomenik cara Nikolaja Drugog.Sa druge strane komunističke heroje javljaju se u članacima i knjigama kao sadista.Takav bio pričaju najpoznatij dečiji pisac u sovetsko vreme Arkadij Gajdar.Svi optuže drugog.Pa još sličnije na Ukraine gde banderovci vs partizani.
Пиши Руски ако немаш одговарајућу реч-разумећемо!:)
 
Iron Lord:
Menajli su istorijske čitanke.
Izbacili laži o koritu i kašičici kajmaka na kojoj su neki odrasli.
O svinjskoj glavi da ne pričam...

sad me podseti ..
na tu dirljivu crvenu bajku...''kajmak i marksista'' :D
kad je neki ''duboko savesni proleter'' nosio kajmak za ranjenike....a sam nije jeo 3 dana(po bajci) ....i nosi on kajmak ....i razmislja da li da uzme kasiku za sebe...
pa nece,to je za drugove ranjenike...pa opet razmislja....pa nece....
i na kraju bajke.....umre od gladi :shock:

... sto je najgore,...ovo nije spadalo u bajke
 
fosilvaso:
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?

Eee, Vaso... Dzaba pricati... Stalno se vracamo i saplicemo na istom... Stoka samo ceka priliku da drugome gurne prst u oko. Valjda jadnici misle da ce izgubiti nesto ako promene stav. Najjadniji su oni koji se ne menjaju...
 
Citat:
Original postavio Autobus 88
Nemoze biti pomirenaj ( u Srbiji ni jedna strana ni ne pomislja na to ) Nemoze biti pomirenja izmedju dve toliko suprotne idologije... nemogu se dobro i zlo izmiriti... Nije Gospod nas Isus Hrist dosao da donese mir nego mac. Da razdvoji dobro od zla. Nemogu ja da se pomirim sa bezboznickom i antisrbskom bagrom i crvenim sljamom koji ima toliko suprotno misljenje od mog.




B.A.L.:
I onda su adolf Hitler i njegovi poslusnici iz Srbije i Hrvatske krenuli u osvajanja pod sloganom:I bog je sa nama!
Rezultat svega,pogibija miliona ljudi.Vise nego za vreme svih ratova u istoriji zajedno...

Nosite se i jedan i drugi. Na smetliste istorije, mrs!
 
Auuu :shock: :) ....Fosil je opsednut cedom :lol:, izgleda da ipak od njega dosta zavisi :) .....Da se vratimo na temu.....Pomirenje postoji i samo bolesni umovi mogu ponovo da se igraju sa tim stvarima....Imao sam u porodici i cetnike i partizane tako da mi nijedna ni druga strana nisu neprijateljske ;)
 
Lala Vojvođanski:
Stvari trebaš nazivati pravim imenom.Fašisti i antifašisti.Četnici ,ustaše, bela garda, balije, ljotićevci spadaju u one koji su potpisali pakt sa Hitlerovom Nemačkom-

Fašisti i Antifašisti? Ajde, molim te reci, u čemu je bila razlika kada je Hitler došao na vlast, ili kada je Tile došao na vlast: Obojica su eliminirali/smaknuli sve svoje idejno-političke protivnike da bi posle mirno mogli raditi šta ih je volja....

Kako 41-e srpski narod nije mogao osloboditi Srbiju od okupatora, šta fali savezu sa onim koji ima zajedničkog neprijatelja: Nenarodne komunjarske bandite.......Pa znali se kako Staljinovi zamišljaju razvoj društva, na štetu pravoslavnog ruskog naroda....
 

Back
Top