Overa knjizice!!!???

Cula sam da ce se overa knjizica tj. vadjenje nove zdravstvene knjizice vrsiti u zavodu za zdravstvo.Svaka opstina ima svoj zavod! A od papira treba izvod iz katastra,poresko uverenje.....I sta jos???:-(
 
Uzmete u Zavodu jedan obrazac u dva primerka, popunite. I trebaju vam dva svedoka koji ce potvrditi vasu izjavu da nemate vise od 6000 i nesto dinara proseka po clanu porodice. I kopije licnih karata.
 
Knjizice se sada overavaju iskljucivo u socijalnom i potrebni su vam papiri koje je Venturia spomenula sem ako ste primaoci novcane naknade za nezaposlene (shto dobijaju ljudi koji su teh. vishak) onda vam treba kopija reshenja o novchanoj naknadi i kopija lichne karte.
 
Potrebni su ti formulari koje dobijes u socijalnom(zo3 obrazaci izjave svedoka u 2 primerka overene u sudu ili opstini),fotokopija L.K.,fotokopija svih ispunjenih str u radnoj knjizici i fotokopija kartoncica sa SIZa,a,a ako imate decu za njih treba izvod iz mat.knjige rodjenih ne stariji od 6 meseci.Inace u socijalnom su strasne guzve.
 
Posto po clanu porodice imamo vise od tih 6000, a ja sam nezaposlena, trebalo je za moje osiguranje uplatiti 1700 dinara mesecno (unapred za tri meseca. Kako su mi obracunali sa kasnjenjem od nekih 20-ak dana sumu od oko 5500, nemam knjizicu niti cu je imati. Dakle ta participacija nije uopste mala...
 
pa oni nisu normalni, beli luk u sake i gutaj svako jutro po jedan da se ne razbolis... ako krenes da ujuris sve te papire ima da dobijes garantovano neku bolest, a nisam sigurna da ce knjizica bas tako brzo da stigne. A dok oni dovedu zdravstvo u red da bude ko na zapadu, procice bar jos 20 god, a do tad bicemo gori nego divlji zapad
 

Back
Top