KOSTANA - Narodno Pozoriste

Наравно да има смисла гледати једну представу, односно један драмски текст, у различитим извођењима. "Коштана" је српска класика и тај комад би увек требало да буде на репертоару Народног позоришта, исто важи и за Нушића и Стерију.
 
Predstava mi se uopšte ne dopada!
Ana Franić ne odgovara ulozi Koštane...niti vizuelno niti glasovno. Ona ima školovan
glas i peva tačno...ali ne na odgovarajući "cigansko-vranjanski" način. Očekivala sam
bolju "glasčinu" kakve su imale njene prethodnice. Kao što sam već rekla, ni izgledom se
ne uklapa u prelepu, rasnu Koštanu koja pleni svojim oblinama...jedina sličnost je crna kosa!
Naravno, Koštana bi trebala, osim glasom i lepotom, da pleni i igrom. Igre nije ni bilo. Osim
ako neko ne smatra njihanje kukovima igrom.
Kostimi su užas, scenografija osrednja...
Jedina i iskrena moja pohvala je orkestru koji je fenomenalno odsvirao melodije i ostale zvučne efekte. Najveći aplauz na kraju predstave su dobili upravo oni!

Možda je problem i u meni. Previše sam očekivala od ove kultne predstave. Pročitala sam dramu milion puta, razumem se u narodnu igru i pesmu, a na sceni sam ceo život. Ali,
Koštanu definitivno nisam zamišljala ovako!
Mada...moje mišljenje je...samo moje mišljenje ;-) .
 
E ovako, ako moram ocenu od 1 do 5, onda je 3+.... Predstava je isuvishe spora, kostimografija ochajna, slazem se da malecka Ana Franic nije za koshtanu, fizichki je ja vishe nekako zamishljam kao Katarinu Radivojevic, ali prelepo peva, odushevila me je glasom ali i glumom! Josh jedna crna tachka u ovoj predstavi Nenad Stojmenovic, dechko kome neko vec jednom treba da objasni da gluma nije za njega... Uzas! Muzika izvanredna, najsvetlija tachka, u svakom sluchaju generalno predstava osrednja...
 

Back
Top