Миланче Радосављевић

"Štase onooo tamo čujeee...
Koto njeeenoj kuuući odeee...
To muuuzika i svaaatoviii...
Došli dragu dami vodeee...

Izaćićuuuu daje vidim...
Dalje sreeećno milo mojeee...
Doviđenja dajoj kažeeem...
A životće reeeeći svojeee... "



Jedan od onih pevača koime uvek razvesele... štagod dase dešava...
 
Milance Radosavljevic je odlican pjevac i iza sebe ima veliki broj fenomenalnih pjesama. Inace sam taj period 80-tih godina je bio vrhunac narodne muzike i u tom periodu su napravljene pjesme koje ce vjecno da zive.
Ovo danas nije narodna muzika, niti se treba tako tretirati, vec uzasna komercijala, bez sekunde kvaliteta, iskrenih emocija, uzasnih tekstova i muzike. Ocaj ...
 
Слажем се да је врхунац народне музике достигнут осамдесетих. Мада је било и касније добрих песама али је углавном име народне музике обрукано кроз ове звезде и звездице које певају о бундама, поршеима, пилићима итд.
 
Дафмен:
Слажем се да је врхунац народне музике достигнут осамдесетих. Мада је било и касније добрих песама али је углавном име народне музике обрукано кроз ове звезде и звездице које певају о бундама, поршеима, пилићима итд.
Slazem se, al' upravo zbog toga kazem da ovo danas nije narodna muzika. Nemaju dodirnih tacaka sa njom, kakav techno ritam i narodna muzika, zapravo se ne razlikuju od zabavnjaka.
 
Ma Milance je extra. Dao bih ovo malo zivota, Za ljubav sam mladost dao i moja najdraza Pozdravi draga sina su hitovi mnogoooo jaki. Takodje, slican pevac je i Bora Spuzic Kvaka, opasan je. Obozavam njegove hitove, Pođimo u krčmu staru, Stojim na uglu prosjaku sličan, Zdravo zdravo imenjace mali, a moja najdraza od Kvake ide ovako:

U parku kraj breze sto je nasa bila,
iz daljine spazih gledas moga sina.
Zatim si mu prisla kosu milovala,
on pobeze meni ti si zaplakala.

Ne delimo vise ni radost ni tugu,
voleo sam tebe ozenio drugu.
Pusti da me zivot svojim putem nosi,
nemoj da mi sina milujes po kosi.

Ima i opasan deo:

Cutao sam i gledao tebe,
nista sinu reci nisam znao,
ko je ona zena sto me milovala,
da li je poznajes zasto je plakala.
 
Ma Milance je extra. Dao bih ovo malo zivota, Za ljubav sam mladost dao i moja najdraza Pozdravi draga sina su hitovi mnogoooo jaki. Takodje, slican pevac je i Bora Spuzic Kvaka, opasan je. Obozavam njegove hitove, Pođimo u krčmu staru, Stojim na uglu prosjaku sličan, Zdravo zdravo imenjace mali, a moja najdraza od Kvake ide ovako:

U parku kraj breze sto je nasa bila,
iz daljine spazih gledas moga sina.
Zatim si mu prisla kosu milovala,
on pobeze meni ti si zaplakala.

Ne delimo vise ni radost ni tugu,
voleo sam tebe ozenio drugu.
Pusti da me zivot svojim putem nosi,
nemoj da mi sina milujes po kosi.

Ima i opasan deo:

Cutao sam i gledao tebe,
nista sinu reci nisam znao,
ko je ona zena sto me milovala,
da li je poznajes zasto je plakala.

taj tekst koji si napisao peva slobodan betulic betula i pesma se zove nemoj da mi sina milujes po kosi :)) ne milance kvaka niti sako od svih pomenjenih sako je ukrao i malo modifikovao tu pesmu....
 

Back
Top