mala sredina i problemi koje ista nosi

Idiotska ili ne, DILEMA JE, i to ne samo silver-platina. Do skoro nisam mogla da verujem da jos uvek u ogromnoj meri roditelji mogu da uticu na takve odluke.
I ne samo roditelji, vec redom: sestre, tetke, "prijatelji", cike, tete, "neke tamo" babe, komsinice...
I ne samo takve odluke vec uopste - desava se da se "ti" ljudi drsko mesaju u tudje zivote, neki misleci samo na sebe a neki iz ciste dosade i potrebe za spletkarenjima, J-te, neki se ljudi hrane tudjim mukama.

Nisam znala da to jos postoji i da moze biti toliki problem dok se nesto slicno nije desilo mojoj drugarici (koja pri tom nije klinka vec odrasla osoba) i varijanta je bila mnogo blaza - nije bilo bebe.
Koliko banalno izgledalo, milion je razloga zbog kojih ona ne moze svima da kaze "aj svi u k..." vec svoj problem resava mucno i polako.

Ne znam da li je to samo karakteristika malih sredina, ali sigurno je ono sto kaze Harmony :"Bilo bi strasno da u donosenju takve odluke kriterijum bude sta misle rodjaci i komsije!!!"
 
Nekako, abortus i jeste "strasno delo", a opet minut posla i ko da nista nije bilo. Tolike zene su kroz to prosle.
Sa druge strane nezeljeni brak - moze se sve zavrsiti dobro (otkrijete vremenom da vam ide dobro itd...), a moze napraviti pakao od zivota.
Tu nema bolje, izbor je izmedju dva "losa".

Kad su u pitanju "rodbinske veze i 'susjedi'" njima ce biti sve jedno. Imace o cemu da tracare i bice srecni abortirala ti ili se udala "na brzaka".

Zato kad odlucujes, misli samo o svojoj sreci.
Pozz
 
hvala na razlicitim misljenjima, ne radi se o meni vec isto tako o jednom slucaju koji me naveo da ovo pitam. u tom slucaju, ona se udala ali stalno poteze kako je to uradila zbog bebe i samim tim nije srecna......bas kao sto neko rece "od dva zla" odaberi mada u nekim normalnim okolnostima brak ne bi trebao da bude zlo ali ona smatra da mu mora biti zahvalna sto je eto pristao da bude otac......mislim da se tu zena dosta unizava jer je njemu otvorena opcija da kaze da ili ne za brak....
 
Dilema je pogrešna.
Nije problem u veličini sredine već u veličini ljudi.
Mali ljudi će u svakoj sredini ostati takvi.
Jedina je razlika što će im okruženje ma kakvo ono bilo samo predstavljati na izgled zgodan izgovor za svoje muke i postupke.
I šta je to uopšte velika sredina?
p.s. naravno ne poznajem tebe i tvoju drugaricu ali mi pozivanje na žrtvovanje zbog bebe deluje zaista nisko i izmedju ostalih ponudjenih opcija kao najgori izbor.
nadam se da nisam u pravu
 
kad bi se svi ponasali kako rodbina ili komsije misle da je ispravno da li bi mogli da budemo srecni i da ostvarimo svoje zelje?
moja sestra je trudna i zeli tu bebu, a i otac bebe zeli i brak i dete. koliko vidim njima nije vazno sto mi svi mislimo o tome. postoji i ono sto je vaznije: ne zelimo da se previse mesamo u tudji zivot.
licno nikad ne bih abortirala ako je beba zdrava ali i nikad se ne bih udala da bih beba imala oca i porodicu. sve u zivotu radim onako kako zelim iako bi to bila najveca greska. ne zanima me kakvo misljenje drugi imaju o meni i mojim postupcima.
imala sam prilike da popricam sa osobama koje su usli u brak zbog deteta i zbog toga sta ce okolina misliti.....zivot im nije lak.....pravo mucenje
 
vd:
Dilema je pogrešna.
Nije problem u veličini sredine već u veličini ljudi.
Mali ljudi će u svakoj sredini ostati takvi.
Jedina je razlika što će im okruženje ma kakvo ono bilo samo predstavljati na izgled zgodan izgovor za svoje muke i postupke.
I šta je to uopšte velika sredina?
p.s. naravno ne poznajem tebe i tvoju drugaricu ali mi pozivanje na žrtvovanje zbog bebe deluje zaista nisko i izmedju ostalih ponudjenih opcija kao najgori izbor.
nadam se da nisam u pravu

Лепо речено, као и увек, ВД! :wink: :)
 
vd:
Dilema je pogrešna.
Nije problem u veličini sredine već u veličini ljudi.
Mali ljudi će u svakoj sredini ostati takvi.
Jedina je razlika što će im okruženje ma kakvo ono bilo samo predstavljati na izgled zgodan izgovor za svoje muke i postupke.
I šta je to uopšte velika sredina?
p.s. naravno ne poznajem tebe i tvoju drugaricu ali mi pozivanje na žrtvovanje zbog bebe deluje zaista nisko i izmedju ostalih ponudjenih opcija kao najgori izbor.
nadam se da nisam u pravu
Taj rad !
 

Back
Top