Paintball klub u Zrenjaninu

specnaz.

Primećen član
Poruka
691
:!: :!: :!: Osnovan je novi paintball klub "Spartan" u Zrenjaninu. :!: :!: :!:

:arrow: Termin mozete zakazati na 064/25-84-84-2 ili na 064/205-16-26
ili na mail: spec023@yahoo.com
:idea: Takodje, svako ko ima bilo kakav relevantan predlog u vezi nacina igre, lokacije, moze ga ostaviti na ovom forumu...

:twisted: [B][U]posetite[/U]: [url]http://paintballzr.blogspot.com[/url][/B]

[IMG]in1.jpg[/IMG] [IMG]in2.jpg[/IMG] [IMG]in3.jpg[/IMG] [IMG]in4.jpg[/IMG] [IMG]in5.jpg[/IMG]
 

Prilozi

  • in1.jpg
    in1.jpg
    16,8 KB · Pregleda: 135
  • in2.jpg
    in2.jpg
    14,9 KB · Pregleda: 132
  • in3.jpg
    in3.jpg
    14,2 KB · Pregleda: 127
  • in4.jpg
    in4.jpg
    16,2 KB · Pregleda: 127
  • in5.jpg
    in5.jpg
    17,1 KB · Pregleda: 126
:arrow: Oprema se sastoji od:

Markera marke piranha BL
Maske modela PMI
Kombinezona (crnih, maskirnih1 i maskirnih2)
Pancira

 

Prilozi

  • o1.jpg
    o1.jpg
    15,2 KB · Pregleda: 127
  • o2.jpg
    o2.jpg
    15,3 KB · Pregleda: 120
  • o3.jpg
    o3.jpg
    17,7 KB · Pregleda: 120
  • o4.jpg
    o4.jpg
    17,5 KB · Pregleda: 121
  • o5.jpg
    o5.jpg
    3,8 KB · Pregleda: 122
Evo i nekih pravila igre...




Najvaznija stvar koja se ne sme zaboraviti je: Pre ulaska u teren staviti zastitnu masku i ne skidati je do kraja igre.

Postoje i osnovna pravila koja se moraju postovati:

Svi igraci moraju zapoceti igru sa za to predvidjene tacke.Igraci koji su pogodjeni treba odmah da podignu jednu ruku i polako izadju sa terena.Pogodjeni igraci ne smeju da bilo cime odaju polozaj suparnickih igraca.Ako se igrac 'eliminise' dok nosi zastavu, mora je ostaviti na istom mestu gde je i pogodjen. Ne sme je direktno dati svom saigracu. Dok igrac nosi zastavu ona mora sve vreme biti vidljiva. Nosi se oko ruke, vrata ili u ruci.

IGRA

Postoji bezbroj razlicitih paintball igara koje se praktikuju u zavisnosti od vrste terena. Navescemo samo neke od njih:

CAPTURE THE FLAG ( ZAROBITI ZASTAVU )

Ovo je osnovna igra na kojoj su 'izgradjene' sve ostale. Svi igraci krecu u isto vreme iz svojih 'baza' (na zvizduk sudije). Ekipe se sastoje iz dva do sest igraca. Zadatak je oteti neprijateljsku zastavu i vratiti je u svoju bazu, naravno nepogodjen.

OSVOJITI BAZU

Isto kao i u prvoj igri, samo u ovom slucaju treba se 'probiti' i okaciti svoju zastavu na protivnikovu bazu.

DVOBOJ

Dva igraca sa istim pistoljima i sa po jednom kuglicom u cevi, se okrecu ledjima jedan drugom. Na zvizduk sudije krecu deset koraka posle cega se na znak okrecu i pucaju jedan u drugog. Zabranjeno je praviti iskorake, baciti se u stranu. Pobednik je onaj koji ne bude 'ofarban'.

NAPAD I ODBRANA

Dva istobrojna tima se dogovaraju ko ce da cuva a ko da napada 'bazu'. Izabere se zona koja treba da se brani. Igra traje 10 minuta a tim koji brani zonu ne sme da napusti dogovorene granice baze. Napadaci smeju da koriste ceo teren.

BLACK JACK

Sve je isto kao i u "zarobiti zastavu" samo svaki od igraca ima samo 21 kuglicu. Nije dozvoljeno deljenje kuglica medju igracima. Igrac koji potrosi svoje kuglice automatski ispada iz igre.

ULOVITI ZECA

Zec je osoba koju svi ostali igraci 'love'. On ima pravo da bira:

1-DA SA SOBOM NOSI STIT (POGODAK U STIT SE NE PRIZNAJE).

2-PONETI SA SOBOM KUGLICA KOLIKO MOŽE A DA 'LOVCI' DOBIJU SAMO PO 30 KOMADA.

Zec uvek dobija 2 minuta da se sakrije negde na terenu. Polazak lovaca se najavi zvizdukom sudije a lovci koji ostanu bez municije izlaze iz igre.

PARTIZANSKA BORBA

Igra se kao i prva igra samo se kuglica stavlja jedna po jedna u cev. Igrac moze poneti koliko hoce kuglica ali u kesi oko struka ili po dzepovima. Nije dozvoljeno ubacivati sledecu kuglicu pre nego se prethodna ispali. Cilj je jasan, osvojiti i odneti protivnikovu zastavu.

RANJEN ILI NE?

Pravila kao i kod prve igre samo sto pogodjen igrac moze da se 'ozivi' dodirom saigraca. Igrac mora da ostane na istom mestu gde je i pogodjen, i nesme da daje nikakve znakove i informacije svom timu. Pogodjeni koga dotakne suparnicki igrac je van igre. Ne postoji ogranicenje u broju 'ozivljavanja'.

LOV NA TROFEJ

U ovoj igri svaki igrac igra za sebe. Cilj je sakupiti sto vise 'trofeja'. Svaki igrac nosi tri trofeja sa sobom. Pogodjen igrac mora da mirno lezi ili sedi sve dok se ne oglasi zvizduk sudije (na svakih 5 minuta) a za to vreme bilo koji od 'prezivelih' igraca moze da mu uzme 'trofej'. Dozvpljeno je da se uzima samo jedan 'trofej' po pogotku. Igra traje 30 minuta, sto znaci da ima 5 "ozivljzvznja" posle cega igrac ustaje i nastavlja igru. Pobednik je onaj koji osvoji najvise poena. I grac koji ostane bez trofeja napusta teren.

BRZA PALJBA

Po zelji igraca se postavi 5 do 10 meta. Zadatak je da se pogodi sto vise ciljeva za sto manje vremena, naravno samo sa jednim metkom po meti. Za svaki promaseni cilj se dodaje po sekund na konacno
 
count me in...

lokacija:
- stari radijator, miletićeva - ne znam šta se tamo dešava, radi li ili...
- fabrika tepiha put prema kleku - znam da je pukla i da tamo nema nikoga (osim možda podmitljivih čuvara)
- naravno motel, deo od ulaza desno, uglavnom pošumljen i omeđen
- pa naša grinfild nova ind. zona prema NS
- ima neki objekti u izgradnji kad ideš od bolnice ka muž.koloniji pa posle one duple krivine, kod benz pumpe

eto... malo li je
 
ne znam vredi li kontaktirati sa lokalnim autoritetima sportskog saveza, kao i opštinskim vlastima, pa uigrati možda nešto sa njima... ah da, a šta sa pinovom vilom?! nije extra velik prostor, ali može da bude interesantno, mislim prle, tihi i ostali.... takođe sam se setio i sledećih delova grada:
- hangari kod teretne žel. stanice i uopšte ceo taj prostor levo od nadvožnjaka za bgd.
- ne znam ima li šta interesantno na potezu od čik komerca prema mihajlovu, možda vredi istražiti
- što se tise tiče, to ste već razmatrali, pretpostavljam
 
Spec!
Raspitao sam se za one magacine na Begeju, preko od SUP-a.To su neka opstinska skladista koja oni ne izdaju, tako da to otpada:(, Nego, setio sam se jedne kuce na Berberskom kod onog kifla-mosta, ima dobar plac, prozori su porazbijani pa kontam da niko ne zivi tamo, a i kuca nije mala, a koliko sam video dvoriste se spusta do Begeja i ima nesto drveca i trske:). Imaju jos neka skladista od lima, tamo na Zelenom Polju, kod fabrike stanice kad prolazis, dosta su velika, mogao bi se napraviti neki poligon.
Jedino ne znam da li su slobodna, to moramo proveriti.Pozz!!!
Bin_!
 
specnaz.:
Kasarna na motelu nece doci u obzir, bili smo raspitali se, isli u kasarnu u Gundulicevu, uputili nas na Pancevo i Ministarstvo odbrane... Usvakom sl. mnogo komplikovano... Medjutim, nadam se da smo konacno nasli lokaciju, ali ne bih da je odam, jer cekamo odgovor, u svakom sl. mnogo je bolje nego sto sam i ocekivao, mislim da ce biti strasno dobro... A do tada sve gore navedeno vazi, pa ako neko zeli nesto da doda...


...ja bih da dodam.... PUŠKU PA U FRUŠKU!!! AJDE VIŠE,DUPE MI CVRČI OD NESTRPLJENJA!!!
 
Na leto bi pun pogodak bio postaviti negde u okolini peskare.
Ne znam kako bi to bilo, borba u gacama, samo maska i prsluik pa kada kuglica opici po butkici bilo bi mali realnije, treba osetiti i malo bola.
Mi smo pravili igru BREAD ball, tj u vazdusnu pusku stavis kuglicu od hleba, ne treba marker, kad protivnik zacijuce pogodak je siguran, jedino je faca bila zasticena maskom za ronjenje i sal preko usta.
 
BigBrother:
Na leto bi pun pogodak bio postaviti negde u okolini peskare.
Ne znam kako bi to bilo, borba u gacama, samo maska i prsluik pa kada kuglica opici po butkici bilo bi mali realnije, treba osetiti i malo bola.
Mi smo pravili igru BREAD ball, tj u vazdusnu pusku stavis kuglicu od hleba, ne treba marker, kad protivnik zacijuce pogodak je siguran, jedino je faca bila zasticena maskom za ronjenje i sal preko usta.

Eto, zato su ljudi i izmislili markere, kao i maske... "Ne moraš da zvaceš lebac, pa da ga meceš u pušku". U svakom sl. interesantna ideja (mislim na peskaru)... Pa, ako skupish par ortaka mazohista, mozemo lako da sredimo da dobijete samo po marker i masku ;) (odbicemo od cene)... Ali u tom slucaju Paintball gubi svoje T u nazivu, ali uostalom, "neki to vole vruce"... Eto ti za razmisljannje, pozz...
 
dezivan:
pored maske i puske,dali je obezbeđena i uniforma?

Da naravno, pored maske i markera (koji su obavezni) paintball klub "Spartan" je obezbedio dve vrste uniformi... one koje vidite na slikama, uskoro ce i stici maskirne vojne uniforme (kombinezoni) kako bi se mogli medjusobno razlikovati... takodje imamo i 15 pancira, koji stite telo sa celne i zadnje strane, tu su i rukavice, pa ko zeli...
 
Koliko sam ja informisana, klub se nije raspao. Ko je upućen i želi da igra, može. Osim toga, meni lično njihova oprema i način rada odgovaraju.
A da je u skladu sa temom jeste, jer ovo nije tvoja lična reklama za firmu. Ukoliko jeste, kršiš pravila foruma.

bug.gif
 

Back
Top