NEVEROVATNO niko ovde ne govori o FILE MAKERU

Ti to ozbiljno, ili da pomeram na Humor?

Lak - relativno
Pouzdan - ni malo
Funkcije - ako izuzmemo 'workaround'-e koji postoje na net-u, nikakve (on nije cak ni u osnovi relaciona baza)
Skup - papreno (za ono sto nudi)
Sigurnost - 0

Prema njemu, i Micros~1 Access izgleda kao baza podataka... File Maker treba da ostane ono sto je bio... SpreadSheet program za Macintosh racunare... Jer u svemu drugom kaska za ostalima...

Imate para - Oracle
Imate malo para - Sybase
Nemate para - PostgreSQL

Ostale nisu ni vredne pomena (u poredjenju sa ove 3)
 
Da jos dodam da doticna osoba zna o Americi koliko je moja pokojna baba, bog da joj dusu prosti, znala o povratnim procesima FPU jedinice.

Takodje, kazi mi gde ima File Maker za 100 evrica, i kupujem ga odmah... cisto da ga imam na polici...

Manje od mesec dana za znalca bilo kog DB sistema? ... Heh... Ma vazi, bas se malopre nametnu rasprava o onom paceniku sto tvrdi da moze nekog da nauci C++ za 7 dana :lol:

FORTRAN - besplatan
C++ - besplatan
MySQL - besplatan
'slicno' - verovatno besplatno

Dakle, o kakvom to gubitku novca mi govorimo? A gubljenje vremena... Neces nauciti ni dBase bez 6 meseci provedenih sa istim, tj. dok mu naucis sva ogranicenja, i pocnes da logicki razmisljas kako da stvaras workaround-e. Ni File Maker nije izuzetak od toga...

I jedan savet: pre nego sto opet krenes da pricas sta se trazi po Americi (posto radim za amere i znam savrseno sta tamosnje trziste zahteva), nauci da okreces pljeskavice, tocis gorivo i peres sudove, jer sa ovakvim razmisljanjem, samo to ces moci da radis 'tamo preko bare'...

/me se prosto cudi na kakve sve likove nece naici ovde
 

Back
Top