NI NA ISTOK NI NA ZAPAD (džej)

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
perp.jpg


EKONOMIJA MIMO SVETSKIH TOKOVA

Dakle - Dačić iz SPSa plati Vuku iz SPOa koji kupi od Tome iz SRSa koji će da potroši kod Koštunice iz DSSa jer će ovaj da plati uslugu Tadiću iz DSa koji pazari kod Čede iz LDPa pošto on uvek kupuje kod Dačića iz SPSa
 
Iron Lord:
perp.jpg


EKONOMIJA MIMO SVETSKIH TOKOVA

Dakle - Dačić iz SPSa plati Vuku iz SPOa koji kupi od Tome iz SRSa koji će da potroši kod Koštunice iz DSSa jer će ovaj da plati uslugu Tadiću iz DSa koji pazari kod Čede iz LDPa pošto on uvek kupuje kod Dačića iz SPSa
Дакле унутрашња економија цвета, а овамо, на ТВ-у се као мрзе, критикују, деле ...
Они нас зајебавају ? :lol: :lol: :lol:

Гвоздени, ово може да се подведе и под "буразерску економију"! :lol: :lol: :lol:
 
Iron Lord:
perp.jpg


EKONOMIJA MIMO SVETSKIH TOKOVA

Dakle - Dačić iz SPSa plati Vuku iz SPOa koji kupi od Tome iz SRSa koji će da potroši kod Koštunice iz DSSa jer će ovaj da plati uslugu Tadiću iz DSa koji pazari kod Čede iz LDPa pošto on uvek kupuje kod Dačića iz SPSa

rokfeler plati habzburgu da kupi od ibn rashida da pozajmi hosnfeferu... ukratko, to se zove stabilna ekonomija.
kamo srece da je tako kako si napisao.
 
JABUCHILO:
rokfeler plati habzburgu da kupi od ibn rashida da pozajmi hosnfeferu... ukratko, to se zove stabilna ekonomija.
kamo srece da je tako kako si napisao.


Pa ne bih ja imao ništa protiv da vodimo i tu "burazersku ekonomiju", kad ne bi bilo "burazera" koji prekidaju krug i otvore super-mega-lanac prodavnica, banaka, fakulteta, televizija, turističke agencije...

Čudo niko nije napravio privatno groblje, privatni zatvor, privatnu ludnicu...
 
Iron Lord:
Pa ne bih ja imao ništa protiv da vodimo i tu "burazersku ekonomiju", kad ne bi bilo "burazera" koji prekidaju krug i otvore super-mega-lanac prodavnica, banaka, fakulteta, televizija, turističke agencije...

Čudo niko nije napravio privatno groblje, privatni zatvor, privatnu ludnicu...

e pa sad... bilo je tako tokom celih devedesetih, sve je lepo funkcionisalo... a onda smo izasli na ulicu i rekli - hocemo maxi, necemo na jacupi, hocemo kredite, necemo da svercujemo cigarete! ili nesto sto je meni zvucalo otprilike kao ovo, ne secam se tacno.
 
JABUCHILO:
e pa sad... bilo je tako tokom celih devedesetih, sve je lepo funkcionisalo... a onda smo izasli na ulicu i rekli - hocemo maxi, necemo na jacupi, hocemo kredite, necemo da svercujemo cigarete! ili nesto sto je meni zvucalo otprilike kao ovo, ne secam se tacno.

Ipak smo izašli zbog silnih burazera koji su prekidali krug, tačnije - samo zbog njih.
Amerika i Rusija su imale neke svoje računice dok su se burazeri zavitlavali...
 
Iron Lord:
Ipak smo izašli zbog silnih burazera koji su prekidali krug, tačnije - samo zbog njih.
Amerika i Rusija su imale neke svoje računice dok su se burazeri zavitlavali...

izasli ste, jer ste bili zavidni, razmisljali o krugovima i burazerima, i bili besni sto neka tamo stoka ima a vi nemate. da budemo iskreni ipak, to je bio motiv.
da biste danas shvatili da uvek neka stoka mora da ima, i da vi uvek morate da nemate, da bi ekonomija mogla da postoji. pa ste onda presli na politicki kolosek, i objasnili i sebi i buducim pokoljenjima, da ste zapravo izasli zbog bede, rata i lose politike. a izasli ste ljuti i zhuchni na svoju sudbinu i trazili ste nacin da ipak za zivota ucinite veliko delo, da i vi budete vazni.

sve sto je trebalo razumeti je to da srbija ne zivi lose zbog necije kilavosti, vec zbog toga sto je to neophodno. i njima, i nama.
 
Iron Lord:
E pa "mi" koji smo niti "ovi" niti "oni" nećemo ni proklete koji ne znaju šta im je dosta...
:wink:

pa ni ja ih nisam hteo. zato sam se druzio sa decom, isao u i bezao iz skole, verovao u lepe ideje i vaznost trenutka, mrzeo zlo i voleo dobro, ziveo u podrumu i jeo u posetama rodbini i prijateljima, ponekad bogme i salatu od maslacka, bez ulja i sirceta, kad ih nije bilo kod kuce jer su setali. a onda sam jednog dana krenuo u poshtu, i video neki silan svet se skupio u gradu, prokleti i nezajazljivi, okice im upaljene a pena na ustima, biju se u grudi i klicu nekom coveku da se ubije da bi njima bilo bolje. cim sam shvatio da je zarazno, nasao sam najjeftiniji izlet u inostranstvo i dekontaminiriao se. ovde je za sada mirno, ljudi su dobri, i ne misle da im je neko kriv za to sto su se rodili gde su se rodili i zato sto su ih tate i mame vaspitavale da razlikuju dobro i zlo, onako kako su ga mame i tate razumele i interpretirale. kazu stari da je tako najbolje, a ja im verujem. zato sad valjda i imam dosta, a jos uvek nisam proklet i niko me jos uvek ne proklinje. nadam se, moram da proverim, ali mislim da je tako.

;)
 

Back
Top