Karabin ne funkcioniše

zzhunter

Početnik
Poruka
1
Posedujem karabin crvena zastava M 70 u kalibru 7x64. Karabin je relativno nov (ispalio oko 50 metaka) ali imam problem sa zatvaračem. Naime posle opaljenja teško se repetira, zaglavljuje i to sa različitim vrstama municije.
Da li je neko ima sličan problem i eventualno rešenje?
 
Pošto ne videh kako izgleda zastoj evo nekoliko teoretskih nagadjanja! Zastava svoj finiš na oružiju ostavlja malo grubljim jer smatraju da će upotrebom sve leći na svoje mesto. Kako to često nije slučaj, pregledaj kako ti izgleda zatvarač, ako znaš da ga rasklopiš još bolje, zatim ako ima kakvih oštećenja,zazora,gruboća ispoliraj finom vodenom šmirglom granulacije 1000.Ako ti se čini da je sve ok pogledaj kakav je hod zatvarača ako je lagan i klizi pogledaj ulaz i ležište metka (lupa i bateriska lampa) ako tu ima zazora i ne obradjenosti onda pravac servis. Dobro može se to otkloniti i u kućnoj varijanti ali ti ne savetujem. :) Ako si kad pucao municiju sa čeličnom čaurom znao bi da zub teško zarezuje tvrd čelik pa izgleda da je se zatvarač zalepio i treba ga baš muški udariti odozdo da bi se odbravio. Sa mesingom to mnogo lakše ide pa će verovatno posle više ispaljenih metaka sve leći na svoje mesto mada sa Zastavom je sve moguće!!! :)
 
celi problem uglavnom lezi u nekvalitetnoj cauri ppu ja sam ispalio preko 1200 metaka i kad stavim ppu tesko odbravljujem zatvarac radio sam celi tuning tako da sa svom ostalom municijom repetiram bez skidanja karabina iz zgiba ramena probaj sa promenom proizvodjaca municije to ti je prvo sto moras da uradis a ako se ponovo javlja isti problem onda ide poliranje u dozvoljenim tolerancijama jos nesto promenio sam izvlakac od m48 i busenjem rupa sa starne regulisao njegovu tvrdocu sada radi kao swiss sat
 

Back
Top