ADSL-problem

ole1

Zainteresovan član
Poruka
128
Naime, juce uzeh modem za ADSL, i sve lepo instaliram po PSu, inache kod PTTa sam...
I sve lepo radi, medjutim posle 15 minuta..nekad i posle sat vremena izbaci poruku ERROR, i ono sa windowsom SEND/DONT SEND..
Uglavnom, pise da je ugasio SVHOST ..iz task menagera... i posle toga konekcija prestane.
Kad se to desi cak nemogu ni da ukljucim/iskljucim modem, jer ne reaguje, moram da restartujem kompjuter i opet sve ispocetka.
MOLIM sve koji se razumeju ili su imali slicna iskustva da mi pomognu nekako.

samo da naglasim, koristim neki NOD32 av, i pre ADSLa sam koristio wireless(koji sam sad naravno isklucio)<< ako ima neke veze..

HVALA!!!
 
Nisam siguran da taj antivirus NOD32 ima neke veze sa tim ali poznato je da taj program usporava
kompjuter..Ja imam ANTIVIR i dobro me služi već 2 godine..

Što se tiče tog SEND/DONT SEND imao sam sličan primer kad koristih ADSL a to mi je bilo kako
rekoše stručnjaci iz BEOTELA zbog firewalla..Ćudio sam se nemaš pojma...

Onda lepo ugasim taj firewall i ubacim ZONEALARM i bilo dva-tri puta opet isto...dok nisam promenio WINDOWS i posle toga sve u redu..Nemogu da kažem da je zbog Windowsa ali
nisam više imao problema..
 
Psihologue:
Nisam siguran da taj antivirus NOD32 ima neke veze sa tim ali poznato je da taj program usporava


Uz duzno postovanje kolega, ali jednostavno nije tacno.. Ako NOD32 usporava dal sistem ili internet ja onda stvarno sam zreo za penziju, a ako ne i za nesto vise..

Ipak, losa informacija kolega.. Ne zelim ni po cemu favorizovati ovaj AV program ali tvrdnja da usporava jednosavno nije tacna..

Pozzzzz....zzzzz
 
Postoji mogucnost da ti se mozda ubacio neki 'spy' element. Anti-virus program nije dovoljan, on ide u paru sa Anti-spy programom. Zatim je vazno koji Firewall imas.

ZoneAlarm, kao jedan od najboljih Firewall programa, dolazi u paketu sa Anti-virus i Anti-spy programom, u ZoneAlarm Security Suite, takodje moze da radi sa drugim anti-virus programom, ja koristim Dr. Web. koji se update-uje na svakih sat, nekoliko puta mi se desilo da mi je Dr.Web dao obavestenje o trojancu a koji je prosao pored ZoneAlarm-a i Firewall-a.

Inace trojanac se pojavljivao kada sam posecivao sajt www.myschoolproxy.com i preko njega dalje surfovao sa novom (Americkom) IP adresom koju daje. Takodje imam ADSL i pre godinu dana sam bio na PTT-u ali nisam imao problema kao sto si opisao.
 

Back
Top