Stranci

mogway

Zainteresovan član
Poruka
318
Evo nesto kontam o ovoj pojavi da se angazuje stranac na kratko, pa otpusti, pa angazuje novi i tako u nedogled. I trazim tu logiku.
Dovedu covjeka da igra jer su, pretpostavljam, procjenili da je dobar igrac. Ovo stranci, odnosi se na Amere.
Covjek ode od kuce, hiljade kilometara daleko, igra za neku lovu u potpuno novom svijetu, gradu gdje nikoga ne pozna i nista ne zna.
Pa da li je onda normalno ocekivati od tog igraca da odmah pokaze kvalitet i odigra na nekom visokom nivou? Podjite od sebe, kako bi vi odreagovali da se nadjete u istoj situaciji.

Elem, poenta sve ove price je da vas pitam, da li ste za to da se stranci mjenjaju kao na traci, ili da se angazuje neki igrac i pruzi mu se malo duza sansa. Znaci, istrpi se neko vrijeme, da se aklimatizuje, da bi se docekale njegove bolje igre. Da se covjek navikne na trenera, saigrace, taktiku...

Mislim da je Partizan dobro uradio sto je ostavio Kamingsa i covjek je potvrdio ovu pricu... Sada igra vrlo dobro...

Vase misljenje?
 
Све си ти у праву што причаш, али странци су углавном доста скупо плаћени и нема се пуно времена за чекање да се играч привикне. Мени Звезда никако није јасна са довођењем играча без трунке искуства играња у Европској кошарци ( Бенон и Буркс ) који узгред коштају ко зна колико а не пружају квалитетне утакмице које се од њих очекују. И не знам што им се под странац подразумева Амер и да је црн, има доста добрих кошаркаша што игра по Европи а који би нама добро дошли.
 
Kad Amerikanac dodje u Srbiju to je kompletno drugi svet za njega (znam kako sam se ja osecao kad sam dosao u Ameriku) i definitivno treba vremena da se navikne na zivot. Verujem da bi O'Bennon sada igrao bolje za Zvezdu nego sto je igrao pre.
 

Back
Top