Kosovo i struja...

boki1979:
Par puta sam postavio ovo pitanje al mi nikad nije dat tacan odgovor.Pitanje se glasi...
Dal je istina da Srbija salje struju onim divljacima dole ukljucujuci i amerima u onom njihovom Bondstilu...

Колико ја знам и колико сам чуо нажалост ШАЉЕ И ТО ЗА ЏАБЕ........тј. на наш
рачун.
 
hvala na odgovoru
i ja sam citao kad su neke nase novine pitale nekog majmuna s zapada dal nasa struja ide tamo kod njih i dal ti zapadnjaci odredjuju ovaj je samo odbio da komentarise nesto u fazonu to vam ne mogu odgovoriti
ne bi bilo lose neku malu diverziju izvesti samo u sta udariti....
 
boki1979:
hvala na odgovoru
i ja sam citao kad su neke nase novine pitale nekog majmuna s zapada dal nasa struja ide tamo kod njih i dal ti zapadnjaci odredjuju ovaj je samo odbio da komentarise nesto u fazonu to vam ne mogu odgovoriti
ne bi bilo lose neku malu diverziju izvesti samo u sta udariti....

Na mestima gde je virtuelna granica 'srpskog' dela Kosova treba pokrasti i prodati u stari otpad električne stubove i žice.
Ako su NATO-vci Srbe zahebavali sa opskrbom struje, nismo ni mi Srbi anđeli, znamo i mi to raditi....
 
boki1979:
ona ide al da li i dodje
zar nisu vise pod mrakom nego svjetlom?

Svi imaju restrikcije. Postoje 3 grupe. Srbi su u 3. i imaju najmanje jer ne plaćaju, jednostavno nemaju odakle. 1. grupa kao najpovlašćenija takođe ima restrikcije. Na ovaj način, donacijom od EPS-a njima se olakšava život. Da li se još neko koristi tom energijom i da li negde "zaluta"?
Verovatno, Balkan je ovo.
 
filatelista:
Svi imaju restrikcije. Postoje 3 grupe. Srbi su u 3. i imaju najmanje jer ne plaćaju, jednostavno nemaju odakle. 1. grupa kao najpovlašćenija takođe ima restrikcije. Na ovaj način, donacijom od EPS-a njima se olakšava život. Da li se još neko koristi tom energijom i da li negde "zaluta"?
Verovatno, Balkan je ovo.

Koja lakrdija, znači na Kosovu ima nekoliko stotina 'iljada ilegalno priključenih potrošača struje Haha
 
Mogu da razumem da se struja daje srpskim porodicama na Kosovu koja nemaju novca da je plaćaju u vidu neke pomoći ali koliko znam sa tim je bilo problema pošto KEK nije dozvolio a ako se struja distribuira i ovim separatistima mi onda stvarno nismo normalni
 
filatelista:
Svi imaju restrikcije. Postoje 3 grupe. Srbi su u 3. i imaju najmanje jer ne plaćaju, jednostavno nemaju odakle. 1. grupa kao najpovlašćenija takođe ima restrikcije. Na ovaj način, donacijom od EPS-a njima se olakšava život. Da li se još neko koristi tom energijom i da li negde "zaluta"?
Verovatno, Balkan je ovo.

Не ради се о Србима којима се бесплатно шаље струја као хуманитарна помоћ и то после безброј молби - јер им шиптари искључују струју.

Ради се о томе да Србија ШАЉЕ БОНДСВИЛУ СТРУЈУ коју ови НЕ ПЛАЋАЈУ !
 
boki1979:
Par puta sam postavio ovo pitanje al mi nikad nije dat tacan odgovor.Pitanje se glasi...
Dal je istina da Srbija salje struju onim divljacima dole ukljucujuci i amerima u onom njihovom Bondstilu...

Ja sam čuo od jednog prijatelja čiji rođeni brat radi na KiM (radio je i ranije kao jedan od glavnih inženjera u termoelektrani) da Šiptari, a ni međunarodna zajednica ne mogu i ne znaju da održavaju termocentrale na KiM. Nakon odlaska većine Srba sa KiM, počela je pljačka u pogonima i to ni do danas nije sanirano kako treba. Nemaju uopšte stručnjake, a većina Šiptara koja je radila u elektrodistribuciji je bila na nižim poslovima.
Tako da oni sada niti mogu, niti znaju, niti uspevaju da osposobe celi elektroenergetski sistem. Nedostaje im mnogo energije, zato i isključuju stalno struju, pomalo i Albancima, ali uglavnom Srbima.
Kada je naš EPS i EDS ponudio da isporuči struju Srbima, bili su ucenjeni time da mogu, ali samo pod uslovom da celo KiM dobije struju i da se naši stručnjaci vrate i osposobe njihov sistem.
Tako da danas mi uglavnom dajemo struju (besplatno) za KiM, a i naši ljudi rade na svim osetljivim i važnim mestima u distribuciji.
Toliko o sposobnim Kosovarima i njihovoj stručnosti i završenim fakultetima...
Toliko i o MZ i o najgorem svetskom političkom, policijskom i vojnom šljamu koji je tamo otišao da "održava red i mir"...
 
boki1979:
Par puta sam postavio ovo pitanje al mi nikad nije dat tacan odgovor.Pitanje se glasi...
Dal je istina da Srbija salje struju onim divljacima dole ukljucujuci i amerima u onom njihovom Bondstilu...
koliko ja znam NE SALJE uopste, kao postoji dobra volja, ali srbija hoce da ta struja ide dirktno "ugrozenim" podrucjima, a nas KEK tj. unmik da daje tamo gde je najpotrebnije... ma cisto "pranje" [ imamo mi jednu poslovicu za ovakve slucajeve, bukvalan prevod bi bio : "pere prljave ruke pis*com"]
 
boki1979:
Par puta sam postavio ovo pitanje al mi nikad nije dat tacan odgovor.Pitanje se glasi...
Dal je istina da Srbija salje struju onim divljacima dole ukljucujuci i amerima u onom njihovom Bondstilu...

Pa da... Šiptarima se struja daje ta džabe... dok našem narodu na K&M se jedvva udostoje da pošalju neki agregat... :evil:
 
s.dragan67:
Mogu da razumem da se struja daje srpskim porodicama na Kosovu koja nemaju novca da je plaćaju u vidu neke pomoći ali koliko znam sa tim je bilo problema pošto KEK nije dozvolio a ako se struja distribuira i ovim separatistima mi onda stvarno nismo normalni

tolike ste neznalice u vezi kosova da je to strasno... SRBI NE PLACAJU STRUJU na kosovu.
 
U onoj 3. grupi nisu samo Srbi,vec i Srbi i Albanci...i ne iskljucuju struju "pomalo Albancima,ali uglavnom Srbima", vec i pomalo i uglavno svima... A druga stvar je sto EPS ucenjuje neke da samo Srbima mogu da salju besplatno... I samo mi nije jasno kako onda to Kostunica misli da Kosovo ostane u Srbiji kada ga uopste nije briga za siromasne Albance koji bi bili gradjani Srbije sa svim pravima...
 
kami83:
U onoj 3. grupi nisu samo Srbi,vec i Srbi i Albanci...i ne iskljucuju struju "pomalo Albancima,ali uglavnom Srbima", vec i pomalo i uglavno svima... A druga stvar je sto EPS ucenjuje neke da samo Srbima mogu da salju besplatno... I samo mi nije jasno kako onda to Kostunica misli da Kosovo ostane u Srbiji kada ga uopste nije briga za siromasne Albance koji bi bili gradjani Srbije sa svim pravima...

Pa ne misliš valjda da džabaka šaljemo struju i Tačijevoj stranci?
Pa nego kome nego Srbima u enklavama? Albanci imaju slobodu kretanja, kako tako rade, Srbi žive u getoima i normalna stvar jeste da im dotiramo struju. Nekad stvarno nemate mere.
Nemam ništa protiv da dotiramo struju i siromašnim Albancima, ali ako Kosovo ostane u granicama Srbije
 
Ала си му рек'о!То је то...Титово време је прошло,и глуматање како гладне треба нахранити(поготово оне који не раде ништа,осим што праве децу и штету).:mad:
 
kami83:
nemam komentar...A Kosovo prema Upravnom odboru Eps-a i jeste u sastavu Srbije...
Ti hoćeš da kažeš da bi Srbija i EPS trebala da dotira struju svim siromašnim na Kosovu ili nikome? To je tvoj rezon?
Pa da dajemo struju za džabe populaciji koja ne može da podnese reč Srbija ili srpsko? Prosto jedva čeka da se otcepi, a mi zarad nekeog lažnog osećaja pravde, eto treba svima da poklonimo po megavat struje.
Dole živi 100 000 Srba, pa to je 1/3 Novog Sada.
 
Ne ja mislim da kada nesto smatras delom svoje teritorije,onda ljudi koji zive na toj teritoriji trebaju da imaju ista prava... E ti sad primeni taj princip bilo gde na svetu...Ja ga ovog puta primenjujem na EPS,drugi put cu na UNMIK,treci put cu na Severnu Koreju...i ne znam zbog cega bi toliko bilo strasno sto se drzim principa?
 
kami83:
Ne ja mislim da kada nesto smatras delom svoje teritorije,onda ljudi koji zive na toj teritoriji trebaju da imaju ista prava... E ti sad primeni taj princip bilo gde na svetu...Ja ga ovog puta primenjujem na EPS,drugi put cu na UNMIK,treci put cu na Severnu Koreju...i ne znam zbog cega bi toliko bilo strasno sto se drzim principa?

Recimo, nisu dobili struju Srbi u Vojvodini koji nemaju para da plate, nisu takođe dobili gratis struju, nisu ni Srbi u Šumadiji, ni u Beogradu, dobili su samo oni na Kosovu. Tako da taj rezon kako moramo dati istovremeno i Albancima ne stoji.
Zadovoljan sa time?
 
filatelista:
Pa ne misliš valjda da džabaka šaljemo struju i Tačijevoj stranci?
Pa nego kome nego Srbima u enklavama? Albanci imaju slobodu kretanja, kako tako rade, Srbi žive u getoima i normalna stvar jeste da im dotiramo struju. Nekad stvarno nemate mere.
Nemam ništa protiv da dotiramo struju i siromašnim Albancima, ali ako Kosovo ostane u granicama Srbije

VEROVALI ILI NE ali niko na severnom delu mitrovice ne placa struju ili vodu itd. bio on srbin ili albanac. tamo "albanac" nema prilaza, [da dodje sluzbeno i da trazi naplatu] a srbi se brinu samo za odrzavanje linije [koliko ja znam, saradnja srpsko-albanske strane KEK-a je OK.] ali niko ne trazi bilo kakvo PLACANJE.
 

Back
Top