Raskolčimo BiH

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.037
A da se i Srbi pripreme za naslovnu temu, malo niže je citat materijala upućen Saboru RH, možda tim velikim vernicima stigne iz tih dobro uhranjenih zadnjica do glave nešto o moralu pa se pokrenu:

Citat:
IZJAVA

Svaki hrvatski Hrvat koji se zalaže, ili nema ništa protiv Federacije BiH kao zajedničke države dva naroda, Srba i Hrvata te bošnjačke vjerske zajednice, je obično moralno ništavilo i licemjerna gnjida.

OBRAZLOŽENJE

Hrvatski Hrvati nisu više htjeli živjeti u zajedničkoj državi zvanoj juga-pljuga ravnopravno s drugima, a to traže od Hercegovaca.
Jelte, molim vas, a šta je sa onim:
Ne želi drugome ono što ne želiš sebi.....

Pametnom dosta, pozdrav od Čede
 
Evo šta pitaju na bosanskom forumu.
Ne znaju ni himnu, ni grb, ni granice, ni poreklo. Nema tu države.


Haj što pominje grbove u množini - nekako mogu da natuknem. Za jedan najmanje znam, šest zlatnih ljiljana na plavoj podlozi. Medjutim šta je to bošnjačka himna? On kaže da ih imamo više, a ja neznam nijednu. Iskreno da kažem da me je sramota da neznam nijednu bošnjačku himnu. Sad

Molim sve koji znaju da mi navedu barem jednu. Naravno da mislim na nacionalnu himnu Bošnjaka kao što je kod Srba - "Bože Pravde", kod Hrvata - "Lijepa naša", kod Crnogoraca - narodna "Onamo, onamo", ili zajednička državna "Oj lijepa majska zoro" (imaju dvije).

Dakle, nacionalnu pjesmu koju imaju svi normalni narodi na svijetu i kojom bi se Bošnjaci ponosili i pjevali je u prigodama koje su za to predvidjene. Kad se pjeva da se naježiš od radosti kao nekad kad se svirala "Hej Sloveni" - pri tom ne mislim na ilahije i kaside.

Hvala unaprijed.
 
giovaniI:
Za sve one koji još zaudaraju na komunizam i normalno je da to zvuči naivno.
Međutim, potrudiću se i citirati Dvije Zapovijedi Naravi iz Molitvenika za katolike u Oružanim Snagama i Redarstvenim Službama Republike Hrvatske:
1- Čini drugom što bi želio da drugi tebi čini
2- Ne čini drugom što ne bi želio da tebi drugi čini
---

Btw: Hvala za primedbu, potražio sam izvor i zaključio da taj dopis mogu poslati i Ministarstvu Obrane i MUP-u RH, a može im se to naturiti i vezano uz još neke njihove aktivnosti.....
 
satarichar:
Evo šta pitaju na bosanskom forumu.
Ne znaju ni himnu, ni grb, ni granice, ni poreklo. Nema tu države.

Haj što pominje grbove u množini - nekako mogu da natuknem. Za jedan najmanje znam, šest zlatnih ljiljana na plavoj podlozi. Medjutim šta je to bošnjačka himna? On kaže da ih imamo više, a ja neznam nijednu. Iskreno da kažem da me je sramota da neznam nijednu bošnjačku himnu. Sad

Molim sve koji znaju da mi navedu barem jednu. Naravno da mislim na nacionalnu himnu Bošnjaka kao što je kod Srba - "Bože Pravde", kod Hrvata - "Lijepa naša", kod Crnogoraca - narodna "Onamo, onamo", ili zajednička državna "Oj lijepa majska zoro" (imaju dvije).

Dakle, nacionalnu pjesmu koju imaju svi normalni narodi na svijetu i kojom bi se Bošnjaci ponosili i pjevali je u prigodama koje su za to predvidjene. Kad se pjeva da se naježiš od radosti kao nekad kad se svirala "Hej Sloveni" - pri tom ne mislim na ilahije i kaside.
Hvala unaprijed.
Stvarno, sta bi mogla da bude bosanska himna :confused:

Mozda 'Mujo kuje konja po mjesecu' :mrgreen:
 
Gucanin:
Њихова химна нема текст :shock:
Tačno. Himna postoji i ima finu melodijum, mada je se ja ne bih mogao setiti nikad, ali nema teksta. Što je i normalno. Kakav tekst treba da ima plastična država kao BiH.
Grb BiH je kao i zastava, samo u obliku grba, a onu srceparajuću, na 'random' izabranu i loše izabranu kombinaciju boja koju neki zastavom zovu verujem poznajete svi.
 
fosilvaso:
A da se i Srbi pripreme za naslovnu temu, malo niže je citat materijala upućen Saboru RH, možda tim velikim vernicima stigne iz tih dobro uhranjenih zadnjica do glave nešto o moralu pa se pokrenu:

Citat:
IZJAVA

Svaki hrvatski Hrvat koji se zalaže, ili nema ništa protiv Federacije BiH kao zajedničke države dva naroda, Srba i Hrvata te bošnjačke vjerske zajednice, je obično moralno ništavilo i licemjerna gnjida.

OBRAZLOŽENJE

Hrvatski Hrvati nisu više htjeli živjeti u zajedničkoj državi zvanoj juga-pljuga ravnopravno s drugima, a to traže od Hercegovaca.
Jelte, molim vas, a šta je sa onim:
Ne želi drugome ono što ne želiš sebi.....

Pametnom dosta, pozdrav od Čede

ŠTO JE BABI MILO, TO JOJ SE I SNILO.............
 
Kakva je to država, ako na sportskom nivou ima samo jednonacionalne navijače?
Nijedan Srbin, niti Croata ne navija za sopstvenu državu. Čist primjer je premijer Republike Srpske, koji je izjavio, da će u bilo kom medjusobnom duelu BiH i Srbije navijati za SRBE!
 
Pa kaže:
Čitam kako su neki protiv nezavisnosti Kosova radi rudnih bogtstava. E, jesmo 'pametni', pa valjda i u RS ima nešto takvoga, zar nam nije pametnije prvo rešavati ujedinjenje Srbije sa RS, tamo nema Šiptara i balija, i bolje bi se slagali sa bosanskim Srbima nego sa navedenima. Uostalom, zar Srbi u RSK nisu mogli dobiti od Hrvatske državu jer imaju matičnu državu?
Ajmo naterati tu belosvetsku gamad da dozvoli ujedinjenje RS u matičnu državu.....Na temu Kosova jednostavno ODBIJMO pregovarati dok ne rešimo RS i dok onaj koji je vratio Šiptare na Kosovo ne demokratizuje te divljake......
 
Stepski vuk:
Kakva je to država, ako na sportskom nivou ima samo jednonacionalne navijače?
Nijedan Srbin, niti Croata ne navija za sopstvenu državu. Čist primjer je premijer Republike Srpske, koji je izjavio, da će u bilo kom medjusobnom duelu BiH i Srbije navijati za SRBE!


Управо тако.Они јадници немају ништа,ни историје,ни традиције,јер не знају ни ко су.Мислим знају они да су потурице али не могу да признају.Причају нашим језиком,за који наравно говоре да је босански језик и јадне гњиде су умислиле да је Босна била муслиманска држава од свог настанка.Па то је јадно да јадније не може бити.А што се тиче спорта,па то је да умиреш од смеха кад их гледаш.Па не би навијала за њих,па да су не знам ни ја шта.Још кад почну: "Па како БА(ФУЈ) не волиш нашег Барбареза?". Ма луди смо за њим,Боже мили,то ми је идол. пу,пу,пу далеко било. :-)
 
Pa kaže: A najsmešniji su mi oni pripadnici islamske verske zajednice koji svoje pravo na državnost zasnivaju na onoj 'Bosanskoj' državi iz vremena Tvrtka, par stotina godina pre turskih osvajanja!

Pa u toj državi su pre mogli biti Srbi, Iliri, Bugari, Mongoli, Tatari, Vikinzi, stari rimljani, Grci, Feničani, Babilonci, Asirci, itd...sve samo ne preci ovih mudžahedina:):):)
 
Poslovi predlog:
Hrvatska je započela izgradnju mosta do Pelješca kako bi kopneno imala celovitu državu. Cena? Prava sitnica: 400 miliona eurića!

E sada, kada bi Srbi i Hrvati zajednički raskolčili BiH, zapadni deo ide Hrvatskoj, otpada gradnja mosta, delimo tu lovu, po 50 miliona za troškove eventualnog rata i svakome čistih 150 miliona €!

PS: Meni 10 procenata provizije za ugovoreni posao!:):)
 
KakaRossoneri:
Управо тако.Они јадници немају ништа,ни историје,ни традиције,јер не знају ни ко су.Мислим знају они да су потурице али не могу да признају.Причају нашим језиком,за који наравно говоре да је босански језик и јадне гњиде су умислиле да је Босна била муслиманска држава од свог настанка.Па то је јадно да јадније не може бити.А што се тиче спорта,па то је да умиреш од смеха кад их гледаш.Па не би навијала за њих,па да су не знам ни ја шта.Још кад почну: "Па како БА(ФУЈ) не волиш нашег Барбареза?". Ма луди смо за њим,Боже мили,то ми је идол. пу,пу,пу далеко било. :-)

Svaka cast sestro srpkinjo. Veliki pozdrav iz Srbije i nek crknu dusmani (balije i LDP-ovci).
 
svetolik trpkovic:
A dje si ti vido obrezane ...

Који народ жели бити доминантан у унитарној џамахирији, пардон "јединственој грађанској БиХ"?
Ти рече да ти се свиђао СПО? Е па имам причицу за тебе.

Негде у време рата, а и око рођендана Републике, Драшковић & свита ишли код својих "бошњачких" пријатеља. Наравно, Срби их нису занимали. Али оћеш јада, сви путеви до педерације, упс федерације, или како се то у рату звало... ишли преко Šumske, овај Mrske, знате како већ латиничари зову Српску :D :wink:
И онда делегацију СПО сачека војнополицијска контрола у РС. Ови се начисто пресекли. А ови их лепо одведу на своју прославу.
Питање за Нобелову коску: Зашто би се Срби плашили Срба? :lol:

Е тако и наш "Светолик" - салонски, острашћени, стерилни антикомуниста... Који не види западњачко порекло идеје комунизма :roll:
Вероватно се као Вук & Дана свако јутро прво сети УДБЕ :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top