Hoće Kosovo, e evo im ....

satarichar

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
209
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas trazite da vam ga damo?
Ako je vase, zasto ga otimate?
A ako vec mozete da ga otmete, ne znam zasto se toliko ustrucavate . . ."




Ovo sam pročitao negde. Ne znam ko je rekao.
Ali je tako dobro rekao.
 
A ovo sam našao na Pincomu.
U pitanju je Dačić. Jednom i on da je u pozitivnom svetlu.


Dačić za prijetnju otcjepljenjem RS dobio pljesak u Vijeću Europe
Zastupnik Srbije u Vijeću Europe Ivica Dačić, predsjednik Socijalističke partije Srbije, tijekom rasprave o Rezoluciji Vijeća Europe o Kosovu ponovio je tezu da bi nezavisnost Kosova značila i mogućnost otcjepljenja Republike Srpske od BiH.

STRASBOURG - Zastupnik Srbije u Vijeću Europe Ivica Dačić, predsjednik Socijalističke partije Srbije, jučer je tijekom rasprave o Rezoluciji Vijeća Europe o Kosovu ponovio tezu da bi nezavisnost Kosova značila i mogućnost otcjepljenja Republike Srpske od BiH.

Ovo je za Dnevni avaz iz Strazbourga, gdje se ovih dana održava plenarna sjednica Parlamentarne skupštine Vijeća Europe, prenijela bh. zastupnica Azra Hadžiahmetović.

- On je vrlo nadahnuto diskutirao u tonovima koji podsjećaju na 90-te. Postavio je pitanje što je preče, nepromjenjivost granica ili pravo na samoopredjeljenje. Ukoliko je ovo drugo, onda i Srbi iz BiH imaju pravo na otcjepljenje, kao i Katalonija, Sjeverna Irska i druge - rekla nam je Hadžiahmetović.

Prema njenim riječima, Dačić je za svoju diskusiju bio nagrađen aplauzom u Vijeću Europe.

- Dominirala su izlaganja Francuza, Rusa sa sličnim tonovima. Dačić je Kosovo prikazao u najcrnjem svjetlu, povezavši ga s kriminalom, drogom, bijelom Al-Qaidom - kaže Hadžiahmetović.

Ona je navela kako nije bilo mogućnosti da neko reagira na takve istupe zbog procedura Vijeća Europe koje to onemogućavaju na takvoj vrsti sjednice.

Sama rezolucija koja je predložena Vijeću Europe navodila je uvjetnu nezavisnost Kosova kao realno rješenje, međutim na zahtjev voditelja izaslanstva Srbije Miloša Aligrudića i britanskog poslanika Davida Wilshire, ti dijelovi su izbačeni.

Kako su prenijele agencije, zastupnici su s 90 glasova prihvatili njihov zahtjev, dok je 64 glasalo protiv.
 
Witch-king of Angmar:
Да је заиста њихово не би се сводили никакви рачуни.

razgovori se vode zato sto:
1. zelimo dobre odnose sa srbijom, buducim susedom i
2. zelimo da vam dokazemo da oni koji ostanu da su dobrodosli
3. i da se napokon stavi TACKA na sva ova dosadasnja SR*NJA na balkanu
.....barem kada smo MI u pitanju
 
Obersturmfuehrer:
kosovo je nase, k'o sto je nas banglades....
cak se u bangladesu osecamo opustenije i bolje nego na kosovu....

А ти срећан.......је л' се мЛого радујеш....па ти си гори од свих наших
непријатеља заједно... само се ти радуј, али пази да ти не преседне...



 
eremita:
А ти срећан.......је л' се мЛого радујеш....па ти си гори од свих наших
непријатеља заједно... само се ти радуј, али пази да ти не преседне...

nikad necu razumeti tu vasu slaboumnu patriotsku logiku..
cim neko iznese realno stanje stvari, on je izdajnik, lopov, ubica, silovatelj....
 
Obersturmfuehrer:
nikad necu razumeti tu vasu slaboumnu patriotsku logiku..
cim neko iznese realno stanje stvari, on je izdajnik, lopov, ubica, silovatelj....

Ne, ne mora dotle da se ide...
Nego, kako su ono nazivali one koji su realno stanje okupacije Jugoslavije (Srbije, Hrvatske...) od strane Nemacke u 2.WW proglasavali za "gotovo", "fakticko"...? Cini mi se da su ih zvali "izdajnici", "kolaboracionisti", "kvislinzi", kako li ono bese sve vec...
 
Zex:
Ne, ne mora dotle da se ide...
Nego, kako su ono nazivali one koji su realno stanje okupacije Jugoslavije (Srbije, Hrvatske...) od strane Nemacke u 2.WW proglasavali za "gotovo", "fakticko"...? Cini mi se da su ih zvali "izdajnici", "kolaboracionisti", "kvislinzi", kako li ono bese sve vec...

Браво Зекс, мЛого су нешто заборавни... а како лепо умеју да прозивају Љотића или Недића......битанге, они ће да ми објашњавају шта је то "реалност"...
чудовишта шумска антисрпска.....пресвучена банда црвена...



 
Zex:
Ne, ne mora dotle da se ide...
Nego, kako su ono nazivali one koji su realno stanje okupacije Jugoslavije (Srbije, Hrvatske...) od strane Nemacke u 2.WW proglasavali za "gotovo", "fakticko"...? Cini mi se da su ih zvali "izdajnici", "kolaboracionisti", "kvislinzi", kako li ono bese sve vec...

to ne moze da se poredi, zato sto su tada bili pogazeni svi medjunarodni zakoni, a sada "okupacija" postoji samo na kosovu, i to pod navodnom zastitom zapada, raznim rezolucijama trt mrt (sto se one ne postuju je druga prica)

druga stvar je sto srbija nije okupirana osim u glavama nekih zaludjenika....

treca stvar - danas citam u novinama, liku na kosovu oduzeta dozovla republike srbije kao nevazeca (toliko o sprskom kosovu)

cetvrto - jeremija, ispao si dobro na slici....
 
adem_ks:
razgovori se vode zato sto:
1. zelimo dobre odnose sa srbijom, buducim susedom i
2. zelimo da vam dokazemo da oni koji ostanu da su dobrodosli
3. i da se napokon stavi TACKA na sva ova dosadasnja SR*NJA na balkanu
.....barem kada smo MI u pitanju

1. Kosovo ne može da bude sused Srbiji... kada je ono sastavni deo Srbije.
2. Niste vi oni koji treba nam žele dobrodošlicu. Glupost

3. RAT JOŠ NIJE ZAVRŠEN !
 
Obersturmfuehrer:
to ne moze da se poredi, zato sto su tada bili pogazeni svi medjunarodni zakoni, a sada "okupacija" postoji samo na kosovu, i to pod navodnom zastitom zapada, raznim rezolucijama trt mrt (sto se one ne postuju je druga prica)

druga stvar je sto srbija nije okupirana osim u glavama nekih zaludjenika....

treca stvar - danas citam u novinama, liku na kosovu oduzeta dozovla republike srbije kao nevazeca (toliko o sprskom kosovu)

cetvrto - jeremija, ispao si dobro na slici....

Da, da, da, Kosovo je toliko "neuporedivo" sa bilo cim u istoriji sveta, da je sve opravdano ako je na stetu Srbije... C,c,c...
Kao sto je Hitler smislio da jevreji ugrozavaju Nemacku, tako su shiptari smislili kako ih Srbi ugrozavaju na Kosovu. I nacisti u Nemackoj i shiptari na Kosovu su mislili da ce problem resiti ako pobiju/proteraju sve Jevreje/Srbe... Prc Milojka...
 
adem_ks:
razgovori se vode zato sto:
1. zelimo dobre odnose sa srbijom, buducim susedom i
2. zelimo da vam dokazemo da oni koji ostanu da su dobrodosli
3. i da se napokon stavi TACKA na sva ova dosadasnja SR*NJA na balkanu
.....barem kada smo MI u pitanju
Зашто лажете сами себе.
1. Зашто нису одржани избори 2005/2006
2. Зато што нису одговарали владајућој олигархији на КиМ-у
3. Зато што немају већину
4. Зато што је је 3/4 народа шипћарског (то није увреда јер сами себе тако зовете и то вам је прави назив) жели да остане у Србији
5. То је ЈЕДИНА ИСТИНА.
6. Спроведите референдум,ако 3/4 гласа за самосталност, ИДИТЕ
 
Изненађујуће је да сви мисле да су Срби глупи и идиоти,попут Тадића,Чеде,Свилановића,Вука,Чанка и других,па ми смо сагледали све могуће ситуације из сваког угла,што су будале на власти,па нас сматрате да смо сви такви - грешите.
Када се буде формирала српска влада али права српска онда можемо да разговарамо.
 
И још нешто,ви силно грешите јер имате лоше саветнике,много бисте више постигли да се укључите у политички живот Србије.Имате 950000 бирача на КиМ-у,значи да бисте имали бар трећину посланичких места у Парламенту,а онда бисте могли да утичете на политику у Србији.
Милион евра да ми дате за идеју.
 
satarichar:
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas trazite da vam ga damo?
Ako je vase, zasto ga otimate?
A ako vec mozete da ga otmete, ne znam zasto se toliko ustrucavate . . ."




Ovo sam pročitao negde. Ne znam ko je rekao.
Ali je tako dobro rekao.

Da bi odradio posao mozes da ga uradis "lepo", a mozes i da uprljas ruke i obraz!

Oni prvo pokusavaju "lepo", pa ako ne ide...
 
Obersturmfuehrer:
to ne moze da se poredi, zato sto su tada bili pogazeni svi medjunarodni zakoni, a sada "okupacija" postoji samo na kosovu, i to pod navodnom zastitom zapada, raznim rezolucijama trt mrt (sto se one ne postuju je druga prica)
А шта, као, агресијом на тадашњу државу СРЈ, и бомбардовањем, нису погажени сви закони међународног права?

druga stvar je sto srbija nije okupirana osim u glavama nekih zaludjenika....
Према томе, као последица из претходно реченог - окупиран јесте - део територије Србије.

Ако ћемо - "фактички" - то је управо то - окупација.

Друга је ствар што то неко - неће да види.
 
Norma Kampl:
Према томе, као последица из претходно реченог - окупиран јесте - део територије Србије.

Ако ћемо - "фактички" - то је управо то - окупација.

Друга је ствар што то неко - неће да види.
to svakako, sa tacke medjunarodnog prava, ne moze da bude okupacija posle donosenja rezolucije sb o tome. fakticki, ti mozes da je percipiras kako god zelis. neki kao oslobodjenje, neki kao okupaciju.
jedini pravni problem oko toga je u vezi utemeljenosti nato napada tj. pravdanju na nekim, barem josh uvek, nekodifikovanim pravilima.
ali njihovo dalje prisustvo na kosovu, nije okupacija, niti je deo srbije okupiran.
srbija tu samo nema efektivni suverenitet
 

Back
Top