Sta mislite o sajtu easyweb?

Da li mogu da se zarade pare na taj način ne znam, ali da privučeš nekog da ti da na poverenje prezentaciju sa ovakvim dizajnom pa još na slobodnom hostingu teško. Ustvari, nikako. Nemoguće ili već kako god.
Header ti je sa onim logom veoma loš kao i sam logo. Za nekog ko nudi ovakve usluge nedopustivo. Logo odudara od svega kao da je bačen sa nebesa tu gde je.
Navigacija je očajna. Navigacione dugmadi nema na svim stranicama. Zašto ih nema na stranicama "Gotovi sajtovi" i "Cene"? A pored svega krzava slova na dugmadima su ono što još pored svega bode oči.
Stranica "Gotovi sajtovi" uopšte i nema dizajn :!: :!: :!:
Dugme "Kontakt" odmah pokreće korisnikov čitač pošte, što je opet veoma loše. Stranica "Kontakt" mora da postoji sa formom za upisivanje poruke, a naknadno bi se pokretao čitač pošte kada bi korisnik pritisnuo dugme za slanje iskucane poruke, tj. e-maila.
A da ne govorim o drečavoj boji koja posle one umirujuće sive blesne na stranicama "Poslovni korisnici" i "Privatni korisnici"? Umalo ne oslepeh. :shock:
Bolje je ovde da prekinem...

Prijatelju, možda sam bio malo oštriji, ali izvini. Ne mogu da razumem ovako nešto. Ja kad nešto ne znam ili ne radim ili pitam druge, npr. ovde na forumu. :roll:
 
Ljubo, najkrace i najdobronamernije:
Moras jos mnooogo da ucis...
To sto se na adresi moze videti, nema nikakve, ama bas nikakve veze sa iole ozbiljnijim veb dizajnom.

Znam da ce tebi zvucati uvredljivo ali veruj mi, nemam nikakvog razloga za vredjanje.
Jednostavno, cinjenice su da sa veb dizajnom stojis jako lose, zapravo katastrofalno.

Ovakvim dizajnom, ne da neces zaraditi neku kintu, vec samom sebi pravis nemerljivu stetu. Ne mogu da zamislim firmu koja bi ti dala i jedan jedini dinar za ovo sto umes da odradis ili prikazujes kao "gotove sajtove". Ne znam u cemu si pisao kod, ali u i Wordu se mogu napraviti bolje stranice od onoga sto izlazes na ovoj adresi.

Ideja da se "interaktivno" odredi sadrzaj sajta naravno nije nova ali su ljudi to odavno resili mnogo kvalitetnije nego sto ti pokusavas. Zapravo to sto pokusavas je pokusaj koji tek pokazuje kako ne razumes koncepciju veb dizajna i realizacija ti nije poznata.
Ne radi se to tako

Sve mi nesto lici da se ti salis pa da vidis kako cemo reagovati.
Jer, ako to sto si napravio, stvarno smatras za "gotov sajt", onda nemam reci sta da ti kazem, osim "ne valja, nikako ne valja"

Za pohvalu je jedino sto imas zelju da radis i nadam se da imas zelju i da nesto naucis.
Za pocetak, prosvrljaj malo netom i uporedi tvoje sajtove sa onim sto mozes videti na internetu. Ako si realan, odmah ces uociti uzasno veliku razliku, nazalost ne i u tvoju korist..
Nema smisla da pokazujes svoje sajtove koji ni blizu ne lice na nista sto je iole prihvatljivo. Cista amaterska dela, otprilike "kako mali Perica zamislaj veb dizajn"

I opet, moram da se ponavljam - knjige u sake pa kreni redom, a usput surfuj dok ti se ne smuci. Naucices mnogo...
Bez uvrede, nadam se.
 
leleeeeeeeeeee, i ovo oni zovu eazy web , brb :( , sramota. eh kada sam ja počinjao sa ovim ako sam teo nešto brzo i lako pogledaj ni ovo što sam ja tada pravio nije zlatno ali je mnogo mnogo bolje od toga što sam video tamo , a skrpljeno u publisheru, kao totalni duduk , i znam da ni ovo nije sjajno čak i daleko od toga http://snejks.sn.funpic.org/

ps ovako je mali snejks zamišljao web dizajn :D :D :D
 
snejks:
leleeeeeeeeeee, i ovo oni zovu eazy web , brb :( , sramota. eh kada sam ja počinjao sa ovim ako sam teo nešto brzo i lako pogledaj ni ovo što sam ja tada pravio nije zlatno ali je mnogo mnogo bolje od toga što sam video tamo , a skrpljeno u publisheru, kao totalni duduk , i znam da ni ovo nije sjajno čak i daleko od toga http://snejks.sn.funpic.org/

ps ovako je mali snejks zamišljao web dizajn :D :D :D
Ej Snejks, da li imaš neki drugi sajt u vezi kulture, koji si napravio kasnije. Ovaj je baš bljak. :-D
Pitam te, jer završavam jedan sajt koji će biti vezan za kulturu, uglavnom za pisanje, crtanje, slikanje, fotografiju,.. itd. Pa da pokupim neke fore... hehehehehe... šalim se :lol: Nego, ako si voljan nešto da radiš u vezi toga, ali ajde prvo da vidiš šta to nudim. Da li ćeš se pronaći u svemu tome, da me posle po forumu ne blatiš. :-D ;-)
 
Fluid , sada trenutno plivam u nekim sasvim drugim vodama , a što se tiče pravljenja sajtova mislim da ne bi bilo realno ocenjivati bilo čiji rad u takvim fazama kao što je ovaj moj bio . Trenutno moje interesovanje ide više u pravcu , neznam kako da ti kažem , pisanje po forumima , po sopsvenom blogu koji po izgledu i nije nešto ali su stvari na njemu čisto autorsko delo moje malenkosti http://snejks.blogspot.com , od mnogo posla malo vremena imam za neko ozbiljnije učenje , ali čim dođem do nekoga obično se bacam na pravljenje pps slajdova kao ovaj http://www.box.net/public/ip6puf4gbx i sličnih , sada trenutno pokušavam da naučim rad u flashu , naravno sam od sebe :)
 
@Snejks
Ma vidim ja pesnička duša. :) Sarađivaćemo. Mogu da te predstavim na sajtu ili da stavim link do tvog bloga. Da malo oživimo ovaj tvoj blog, vidim nema komentara. Imam puno saradnika sa svih strana, za posetioce ne brinem, pa da svrate malo i kod tebe da te hvale, kritikuju i sl. Uostalom ima PP pa se čujemo.

Dok Ljuba ne popravi svoj sajt i krene u borbu za mušterije, mi ćemo za to vreme da se kulturno uzdižemo. :-D
 
Glupo mi je bilo da otvaram novu temu,pa cu ovako postaviti nekoliko pitanja.
Naucio sam HTML, ucim i dobro mi ide CSS.Pa me zanima kad naucim CSS, i budem zeleo da predjem na photoshop,da li mi je potreban talenat za crtanje ili to uopste nije bitno,neki kazu da photoshop uopste nije potreban ako znas da crtas,vec uzmi marker i papir nacrtaj i onda to uradi i u paintu.

Zanima me koliko vas se bavi dugo web dizajnom i da li mozete postaviti neke vase sajtove.
I interesuje me da li od toga zaradite nesto malo,bar za cips i pivo. Unapred zahvalan.
Don Shone
 
CHIME:
Naucio sam HTML, ucim i dobro mi ide CSS.Pa me zanima kad naucim CSS, i budem zeleo da predjem na photoshop,da li mi je potreban talenat za crtanje ili to uopste nije bitno,neki kazu da photoshop uopste nije potreban ako znas da crtas,vec uzmi marker i papir nacrtaj i onda to uradi i u paintu.
Pozdravi te neke i kazi im da nemaju veze sa grafikom na racunarima.

Inace za sve sto radis bilo bi dobro imati sto vise talenta, jer puko znanje i trud, poneki puta jednostavno nisu dovoljni.
Sto se tice rada u Photoshopu ili bilo kom drugom programu za grafiku na racunarima, mnogo stvari ces nauciti i treba da naucis da bi dobro korisio taj program. "Znati crtati" je veoma sirok pojam, jer u grafizkom dizajnu ima mnogo elemenata koji odredjuju konacni rezultat dizajna.

Nema druge nego uzeti neku knjigu i zapoceti.
 
CHIME:
...
Naucio sam HTML, ucim i dobro mi ide CSS.Pa me zanima kad naucim CSS, i budem zeleo da predjem na photoshop,da li mi je potreban talenat za crtanje ili to uopste nije bitno,neki kazu da photoshop uopste nije potreban ako znas da crtas,vec uzmi marker i papir nacrtaj i onda to uradi i u paintu.
...
Kao što codemaker napisa, ovo nema veze sa životom, a posao i web dizajn da ne pominjem. Ako hoćeš da sve uradiš sam odna ti je potreban talenat i poznavanje rada u programu kao što je Photoshop. Ukoliko ćeš se baviti samo realizacijom nečijih ideja onda je detaljno poznavanja Photoshopa obavezno. I ne, ne možeš uraditi dizajn time što ćeš markerom nešto nacrtati na papiru, jer te skice kada uradiš sajt niko neće videti.
 
Hvala svima koji su odgovorili, vidim da ste veoma ozbiljni!!! Znam da je sajt ocajan (napravljen je u dreamweaver-u za 1.5 dana) i da je ideja za zaradu skoro nemoguca, ali zivimo u Srbiji gde 7 procenata ljudi ima kontakt sa internetom.
Hocu da kazem da ima i firmi i pojedinaca koji nemaju ni pojma o web stranicama a ni para da plate nesto ozbiljno, ali bi mozda bili srecni da se nesto njihovo nadje na netu i da to moze ceo svet da vidi!
Hvala ponovo, trebala mi je mini anketa polu-profesionalaca ili profesionalaca o ovakvoj zamisli!
 
ljubafm:
Hvala svima koji su odgovorili, vidim da ste veoma ozbiljni!!! Znam da je sajt ocajan (napravljen je u dreamweaver-u za 1.5 dana) i da je ideja za zaradu skoro nemoguca, ali zivimo u Srbiji gde 7 procenata ljudi ima kontakt sa internetom.
Hocu da kazem da ima i firmi i pojedinaca koji nemaju ni pojma o web stranicama a ni para da plate nesto ozbiljno, ali bi mozda bili srecni da se nesto njihovo nadje na netu i da to moze ceo svet da vidi!
Hvala ponovo, trebala mi je mini anketa polu-profesionalaca ili profesionalaca o ovakvoj zamisli!

sto im ne uradis for free
 
ljubafm:
Hvala svima koji su odgovorili, vidim da ste veoma ozbiljni!!! Znam da je sajt ocajan (napravljen je u dreamweaver-u za 1.5 dana) i da je ideja za zaradu skoro nemoguca, ali zivimo u Srbiji gde 7 procenata ljudi ima kontakt sa internetom.
Hocu da kazem da ima i firmi i pojedinaca koji nemaju ni pojma o web stranicama a ni para da plate nesto ozbiljno, ali bi mozda bili srecni da se nesto njihovo nadje na netu i da to moze ceo svet da vidi!
Hvala ponovo, trebala mi je mini anketa polu-profesionalaca ili profesionalaca o ovakvoj zamisli!
Koja logika!? :roll:
Pa ako je to sto ti pravis, ono sto klijent smatra da treba ceo svet da vidi - bolje da ne vidi.
Budi malo realan pa ne pricaj tako. Tih 7% koje pominjes nije 7% pre svega. Nadalje, koliko god da je procenat, SVAKA firma koja ima barem jedan racunar, ima barem jednog coveka, rodjaka, kuma, tetku, strinu ili dedu, poznanika, ljubavnicu ili konmsiju -koji ce pogledavsi tvoje radove da se prekrsti i zavapiti "... nemojte ljudi, k'o Boga vas molim..."
Ajde Ljubo, knjigu i tutorijale u sake, zagrej stolicu, pa se ponovo javi. Nemoj da te ljudi kritikuju toliko (s razlogom) a ti da i dalje pokusavas da objasnis to sto radis.
 
Ajde, znam da ces uspeti, samo treba malo volje i dosta rada.
Sto se tice PHP, vidi na "Programiranje" ali i na ovom podforumu, stavio sam linkove za podosta e-books. Ima jedan dosta zgodan tutorijal na "nasem" jeziku (neko hrvatsko izdanje) Ima i za MySql takodje "naski" jezik. Te dve stvari ti nekako idu zajedno
 
Priznajem, prva reakcija mi je bila: "evo nepostene konkurencije koja radi loshe ali dozlaboga jeftinocom uzima klijente ozbiljnim web designerima".
Posle sam shvatio da nema svrhe tebe prozivati. Sve je stvar ponude/potraznje, trzishta, ukratko. Ti ces mozda uspeti da uzmesh neki sitnish od ovoga, neko tamo ce dobiti krsh sajt koji ce mu chiniti vishe shtete nego koristi, ali taj neko ionako nema pojma o marketingu i za ozbiljniji rad nikad ne bi dao ozbiljan novac.
Problem je, ukratko, u rezonu prosechnog srbistanskog "malog privrednika" (kupi jeftino, prodaj skuplje i pokupi kajmak), a ne u "web dizajnerima". Izgleda da je u ovoj tranzicionoj nebuli prepunoj preprodavaca svega i svachega josh uvek rano ochekivati da vecina preduzetnika skapira znachaj kvalitetnog vizuelnog identiteta.
 

Back
Top