Hladna stopala

dboskan

Zainteresovan član
Poruka
138
Da li neko može da mi objasni ovu pojavu, koja me muči. Čuo sam da je to od loše cirkulacije, i istina je da dosta vremena provodim sedeći, ali se svejedno trudim da gotovo svakodnevno, često i silom prilika, veoma dugo pešačim, mada ne dolazi do promena, tj stopala mi i dalje ostaju hladna, što pogotovu osetim kada legnem i neprijatno se osećam zbog toga. Da li je potrebno da nešto preduzmem pšovodom toga?

Izvinjavam se ako ova tema baš i nije za ovaj pdf, ali nisam video drugi koji bi više odgovarao.
 
Pročitao, pronašao jednu temu, ali nije baš identična situacija. Možete i ovu da spojite na nju, ionako vidim da će odgovor biti idi kod doktora, i u krug... Da dodam generalije: 26 godina, rekreativno se bavim fizičkim aktivnostima, pogotovu pomenutim pešačenjem. Umeju da mi budu hladne i šake, ali mi to ne smeta i nije redovno. Nisam anemičan, ne pušim, i odgovara mi da puno vremena provodim zimi na otvorenom prostoru ili u hladnim prostorijama, ne smrzavam se.
 
Kad sei vec procitao, da li si zapazio onaj momenat gde se pominju podatci koji su vazni kada se postavlja pitanje: cime se bavis, da li je u porodici bilo osoba sa istim problemom, da li si se nekada lecio od necega, teze bolovao, pio neke lekove, (kada, od cega, koje), itd itd?

Naravno da cemo te uputiti da ides kod doktora. Ako si telesno ispregledan i zdrav, onda jednostavno konstituciono imas slabu perifernu cirkulaciju i sve sa pronadjene teme vazi i za tebe: prevencija od tezih oboljenja jeste pravilna ishrana, nikako ******* i alkohol, i naravno uredna kontrola secera u krvi.
 
Ja imam isto hladna stopala zbog slabije cirkulacije. Pomaze mi brzo hodanje, trcanje, vezbe. I ja isto presedim vecinu dana pa se trudim da onaj ostatak kad nisam na poslu provedem aktivno.
Takodje pomaze naizmenicno stavljati noge u hladnu i vrucu vodu. Time se poboljsava cirkulacija. Nosi komotnu obucu, isto pazi da te carape ne stezu.

Meni najvise pomaze muz, kad legnem u krevet noge grejem kod njegovih :).
 
Imam problem takodje sa hladnim stopalima,posebno u hladnijim periodima godine.Cak i ljeti kad sam duze u klimatizovanoj prostoriji.To utice dalje na moju potrebu za cestim mokrenjem.
Molim vas da me uputite u neko resenje ovog problema,ako ga ima?
Hvala
 
http://1.***************/-H0mdtfgEjrg/UNNM9yC5eBI/AAAAAAAACCw/Ns9_MoPH_9k/s1600/Picture+1501.jpg
Rakija.527.nn.jpg
 
Probaj po " sistemu zdravlja Nisi" da radis vruce-hladnu kupku za stopala.Svako vece
Uzmes dva lavora: u jedan sipas hladnu vodu sa cesme u drugi vrucu koliko mozes da izdrzis. (tako sam ja radila, kazu da se najbolji rezultati postizu kod temperature vruce vode od 43 stepena i hladne od 14 al nisam imala cime da merim)
Poceti sa hladnom vodom .. Nikad ne raditi manje od 5 ciklusa, ali preporucuju kao idealno 11.
Udobno sesti, spremiti stopericu i parce papira da lupate crtice svaki put kad gurnete noge u hladnu vodu da bu znali kad je gotovo, tj. proslo 11 tura.
Prvo stavite noge u lavor sa hladnom vodom, drzati JEDAN MINUT i odmah bez brisanja prebaciti u vrucu vodu. Drzati i tu JEDAN MINUT - to je jedan ciklus. Prebaciti noge opet u hladnu vodu, pa vrucu ... Kad je sve gotovo, obrisati noge i obuti carape. Videcete, noge ne da vam nece biti hladne nego ce da "gore"
Prvi put kad se stave noge u hladnu vodu je jezivo hladno ( meni) a posle u vrucu gadno vrelo. Medjutim ponovo u hladnu je vrlo prijatno, kao sto je prijatno sledeci put u vrucu , tako da ne odustajte, pomoci ce
 

Back
Top