OBRENOVIĆI ILI KARAĐORĐEVIĆI

Niti jedni,niti drugi,a ako vec moram da biram,onda biram Karadjordjevice jer su bili za truncicu manji apsolutisti od Obrenovica cija zelja za apsolutizmom je ponekad dostizala svemirske granice...

A kada bih bio prosecni srpski nacionalista,odgovor bi mi bio -Obrenovici...Ali ja nisam prosecni srpski nacionalista vec sve gledam kroz prizmu liberalizma...
 
Укратко: Обреновићи.

(Признајем, има можда и мало субјективности, моја породица је традиционално увек била обреновићевска. Али, мислим да је и објективно, у највећој мери.

Иако и Обреновићи, наравно, имају "црних тачака".

А такође, мора се признати да је "под вактом" Карађорђевића, Србија, најзад, вратила Косово и Метохију, тзв Стару, као и Јужну Србију, знану данас као БЈРМ ).
 
filatelista:
Obrenovići,
možda bi anketa čak i na forumu objasnila da su Srbi više za Obrenoviće nego za Karađorđeviće i samim tim bi bilo jasnije, zašto NJ.K.V. nema čemu da se nada.
Можда. Али, пошто сам ја - у принципу - за монархију, данас бих зажмурила на то ко је конкретна династија, па и сам лик монарха.

(Уосталом, принц Александар и принцеза Катарина и нису тако лоши ликови, напротив).
 
kami83:
Pa i Karadjordjevici su u stvari Petrovici :):) Pogledaj samo ovog sadasnjeg pretendenta na krunu-cist Crnogorac :):):)
Eh,
VJERUJ ili NE
Prosle godine imadoh SJAJNU PRILIKU da upoznam, hm "upoznam" jednog PRINCA - CRNOGORSKOG i njegovu vrlo blisku rodicu PRINCEZU SRPSKU. To bi bili nakon cirka 100 godina da se RODJACI UPOZNAJU ! Na zalost PRINCEZA nije bila u blizini. PRINC je cekao pola sata, mozda, i otishao !
NIJE SALA !

Mozda bi ISTORIJA krenula drugim putem... Ali ko zna.. Mozda neki drugi put !
 
Norma Kampl:
Можда. Али, пошто сам ја - у принципу - за монархију, данас бих зажмурила на то ко је конкретна династија, па и сам лик монарха.

(Уосталом, принц Александар и принцеза Катарина и нису тако лоши ликови, напротив).

Princ je mogao malo vise da se potrudi da naucu Srpski jezik. A sta kazeš za seku Jelisavetu??
 
vanesssa56:
Eh,
VJERUJ ili NE
Prosle godine imadoh SJAJNU PRILIKU da upoznam, hm "upoznam" jednog PRINCA - CRNOGORSKOG i njegovu vrlo blisku rodicu PRINCEZU SRPSKU. To bi bili nakon cirka 100 godina da se RODJACI UPOZNAJU ! Na zalost PRINCEZA nije bila u blizini. PRINC je cekao pola sata, mozda, i otishao !
NIJE SALA !

Mozda bi ISTORIJA krenula drugim putem... Ali ko zna.. Mozda neki drugi put !


:):):):):):)
 
xxxman:
Princ je mogao malo vise da se potrudi da naucu Srpski jezik. A sta kazeš za seku Jelisavetu??
Слажем се. Али, шта се сви хватају само за тај његов језик?

Колико су, рецимо, битних хуманитарних акција направили Катарина и Александар ових задњих година, и стално праве

И Јелисавету врло поштујем.

И знам да они баш нису у добрим односима, али, божемој...

Треба се ипак потрудити наћи и мало разумевања за све њих, чак и кад нешто није како треба, с обзиром и на све околности.

Мени је, како рекох, најбитније да - сам за монархију као такву. Остало су, ипак, мање битне ствари.
 
Norma Kampl:
Слажем се. Али, шта се сви хватају само за тај његов језик?

Колико су, рецимо, битних хуманитарних акција направили Катарина и Александар ових задњих година, и стално праве

И Јелисавету врло поштујем.

.

Jeka je narkoman, na kokainu i viskiju, pravi skandale po svetu.....
De nabrojte nam neke od tih akcija...........
 
Lala Vojvođanski:
E sada ti lupaš :lol:
Не лупам, наравно. Само кажем најједноставније: - потруди се сам. Сви би хтели нешто сервирано на готово. Е, па, што се мене тиче - не може.
Овом народу ионако фали мало више труда и темељности.

(А што се тиче Јелисавете... Ти не само да лупаш, већ и - лажеш.)
 
Norma Kampl:
Не лупам, наравно. Само кажем најједноставније: - потруди се сам. Сви би хтели нешто сервирано на готово. Е, па, што се мене тиче - не може.
Овом народу ионако фали мало више труда и темељности.

(А што се тиче Јелисавете... Ти не само да лупаш, већ и - лажеш.)

Pa što je onda Aca prekinuo odnose sa njom ?
 

Back
Top