Nemacka doga

Присуство Харлекин дога у Србији:

  • Поседујем Харлекин догу.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    2
  • Anketa je zatvorena .
Razgledam...

Pse ne izlazem jer je jedna u teranju a druga pred teranjem.
Ne bih voleo da ih izlozim nepotrebnom riziku od bolesti i virusa pre trudnoce :)
A sem toga jel ima nesto sto nisu u Srbiji osvojile ? :) :) :)

Sad je vreme za bebe.
 
Nadala sam se da cu je videti :(...
Mi idemo uglavnom zbog kupovine i u posetu da Aki vidi tatu i mamu...
Mada necemo ga voditi na Sajmishte ostaje kod Jovane kuci,a mi da kupimo tamo ono shto nema u budjavom Cacku (mozda i ima ali su cene :shock::?)....
Shteta shto je necu videti....:-(

Da li ima nekih nagoveshtaja ko je decko za ZaZu?
 
Prvo je vreme da se moja supruga porodi, to mi je najvaznija beba.

A sa ZaZu se zna - decko je iz Francuske, tacno o imenu necu govoriti.
Recimo negde u avgustu mesecu ce to biti aktuelno, kao i registrovana FCI odgajivacnica i sajt i tako dalje... sve sto ide uz to.

Inace vec sam osacovao i jednog decka za Pamelu, takodje stranac, italijan... Crn i strahovito krupan.
Videcemo... da li ce se i njoj svideti :) :) :)

Planovi su bili za ovo teranje, ali... poklopio bi se datum sa porodjajem supruge, a to bi vec bila prevelika ludnica, zar ne? Pam je dobila teranje mesec i nesto pre termina i pokvarila dosta planova.

Jeli izlazu Bafa ili nesto drugo? Mozda nekog psa iz legla, Akijevog brata/sestru?
 
Bafa izlazu a Alfa i Aki ostaju kod kuce....
Bafovo i Alfino leglo je uglavnom otishlo kod ljudi koji vole doge (to mi je drago) i neverujem da bilo ko od njih ima odgaivacke nade (i shta to sve vec prati)...
Akija, ja se nadam da cemo ga izvoditi ali ne dok ushi ne sredimo...Ali vishe to radi druzenja ili moguceg parenja....
Znam i ja shta mi se svidja ali trenutno nemam da odvojim 1000...1500....2000...e:-(
Ali i videcemo ....kada Aki ostari (neznam kako cemo to preziveti) skupicu koju kintu pa ce pod stare dane imati ortaka (nekog dobro obojenog harlekina rezervisanog u napred8-))..Iskreno se nadam da ce mi se ova zelja ispuniti:D

Da li je za pam decacic u Srbiji ili?:D
 
Znas kako...

Situacija je podlozna promenama uvek, zavisi od ponude decaka na trzistu :)
Ali znam za sta me konkretno pitas, i konkretno cu ti odgovoriti:
Ne, decko za Pam nije iz Srbije, nije ni u Srbiji.
U pitanju je jedna veoma renomirana italijanska odgajivacnica, a detalji nakon ultrazvuka kada ce i biti objavljeno da je parenje uspesno. Samo toliko javno ostalo na private.

A znas kako, za dobrog izlozbenog psa, treba odvojiti novac i vreme.
Ne smatram da ima u Srbiji potencijala za veca takmicenja, koja su meni neki cilj u buducnosti i pariti sa domacom krvi bi bilo vracanje jedno 50 godina unazad :( iliti pucanje sebi u nogu.

Poz
 
To za situaciju ovde apsolutno se slazem...
Ali shta da se radi...Svi gledaju novac...
Imala sam situaciju pre dva meseca,Aki je imao 14 meseci ako se nevaram...I doshao lik da vidi da upari zenku...Saznao od jednog mog prijatelja da ima doga u Cacku pa mu bilo blizu i doshao kod nas kuci...Ajde gleda psa od 14 meseci, probam da razumem,ali nemogu da razumem da nije hteo za "?00e" (da nepominjem cifru) da pari kuju sa jednik lepim priplodnjakom ...Mnogo mu a hoce kvalitet:-?...
Naravno Aki se nije pario ,kaze pomali je ,pa posle tog muzijaka za kog je pricao i sa obzirom da Aki ima godinu i tada 2 meseca i da nije trenirano sa njim (i da je klempav:D),shta on ocekuje???? Necesh da dash kintu a hocesh da uzmesh pare:-?...
E nemoze8-)...Zato nam je i takav kvalitet pasa...E da josh neki su iz cacka dolazili,dobili su kuju neznam odakle,ja hoce da pare a ja im trazila rodovnik,dolazili jednom bez papira ,pa smo se dogovarali da dodju josh jednom sa papirima,pa ih nema...:-D

A i sutra da imam psa "koji se pamti" nebi ga parila sa svakom kujom ni zakakve pare!!!!
Jer mene novac ne zanima,prvenstveno mi se rasa svidja pa ako bi imala vremena i novca radila bi na ocuvanju ove divne rase....A i na kraju kome da prodam shtene???Da ga gleda kao ja svoje???Lako bi mi bilo da zivim negde gde je to zakonom regulisano :-D...
Zato mislim da je Jovana imala srece da leglo rasproda normalnim ljudima...Ja sam pred kupovinu imala uslov da psa drzim u kuci:D

Ali dosta o tome daj i ovim forumashima slicice od ZaZu sve koje imash...;)
I ja sam se uzelela te lepe glavice...
 
Tanana, nacin razmisljanja ti je dobar, ne mogu reci da se ne saglasavam sa takvim stvarima.
Problem je ovde uvek u novcu, kako kazes, hoce vrhunsko bez ulaganja, a to nekako ne ide.

Druga je stvar sujeta i svako misli da je najpametniji i da druge ne treba slusati. Dobro ima tu nekada istine, ali i veliki odgajivaci cesto nesto cuju pa probaju ne bi li uspeli poboljsati kvalitet i dobiti nesto novo i bolje.

U stvari se na kraju svede sve na to da svako sebi pravi put u zivotu. Pa ce onda gajiti i to sto je napravio.

Najbitnije JESTE u celoj prici da psi zavrse u pravim rukama. Onda nije vazna ni cena po kojoj su prodati/kupljeni. I da su zivi, zdravi i veseli.
 
To za situaciju ovde apsolutno se slazem...
Ali shta da se radi...Svi gledaju novac...
Imala sam situaciju pre dva meseca,Aki je imao 14 meseci ako se nevaram...I doshao lik da vidi da upari zenku...Saznao od jednog mog prijatelja da ima doga u Cacku pa mu bilo blizu i doshao kod nas kuci...Ajde gleda psa od 14 meseci, probam da razumem,ali nemogu da razumem da nije hteo za "?00e" (da nepominjem cifru) da pari kuju sa jednik lepim priplodnjakom ...Mnogo mu a hoce kvalitet:-?...
Naravno Aki se nije pario ,kaze pomali je ,pa posle tog muzijaka za kog je pricao i sa obzirom da Aki ima godinu i tada 2 meseca i da nije trenirano sa njim (i da je klempav:D),shta on ocekuje???? Necesh da dash kintu a hocesh da uzmesh pare:-?...
E nemoze8-)...Zato nam je i takav kvalitet pasa...E da josh neki su iz cacka dolazili,dobili su kuju neznam odakle,ja hoce da pare a ja im trazila rodovnik,dolazili jednom bez papira ,pa smo se dogovarali da dodju josh jednom sa papirima,pa ih nema...:-D

A i sutra da imam psa "koji se pamti" nebi ga parila sa svakom kujom ni zakakve pare!!!!
Jer mene novac ne zanima,prvenstveno mi se rasa svidja pa ako bi imala vremena i novca radila bi na ocuvanju ove divne rase....A i na kraju kome da prodam shtene???Da ga gleda kao ja svoje???Lako bi mi bilo da zivim negde gde je to zakonom regulisano :-D...
Zato mislim da je Jovana imala srece da leglo rasproda normalnim ljudima...Ja sam pred kupovinu imala uslov da psa drzim u kuci:D

Ali dosta o tome daj i ovim forumashima slicice od ZaZu sve koje imash...;)
I ja sam se uzelela te lepe glavice...
Da li neko ima katalog sa Beogradskog CACIB-a jer me interesuje muzijak zute doge,bio je odlican.Ja sam imao zutu dogu koja je uginula pre tri godine a kod mene je bila 13 godina pa se razmisljam da li da nabavim opet dogu a taj zuti muzijak me je odusevio pa sam hteo da kontaktiram vlasnika da vidim ima li u planu leglo jer je izlagao i zenku. Vidim da je ljubitelja doga malo sto mi je jako zao jer mislim da zasluzuju mnogo vise. Unapred zahvalan Milos.
 
Hvala na informaciji,koliko si cesto isla na izlozbe prosle godine, a to te pitam jer je na CACIBU bilo vrlo malo doga ranijih godina je bilo mnogo vise. Kako je tek na na nekom CAC-u. Dok sam ja izlagao dogu za titulu sampiona drzave je bilo potrebno da u jednoj godini osvojis 7 puta CAC i sledece godine 1 CAC i pas je sampion, ako je to jos na snazi svaki vlasnik doge moze da dobije CH SRB, a realno bi trebalo da samo 10% pasa dobije tu mogucnost odnosno da su ekstra kvaliteta. Ti imas crnu dogu,koliko je stara i da li je drzis u kuci ili u boksu. Pozdrav od Milosa
 
MCH, bez obzira shto od malena vucem neke zivotinje sa sobom ove godine sam prvi put bila na izlozbi u Bg....
Ove godine na CACIB-u bilo je Ja mislim prijavljeno 21 doga (mozda greshim) ,neki nisu izashli ali zato je bilo i dosta posmatraca sa dogama :) (kao i ja)...

Da imam crnu dogu (muzijaka) starog 16 meseci,drzimo ga u kuci...
Planiram da ga slikam cim bude malo lepshe vreme ,pa cu postaviti slike...

pozdrav od Tamare
 
I ako imam veliko dvoriste i boks u kome je pre nego sto sam kupio dogu ziveo rotvajler,doga mi je bila u kuci,zato mislim da mi je doga i dozivela 13-tu godinu,jer glavni problem za doge je vetar odnosno promaja i zato im je vek 10 godina a sve preko toga je super. Nadam se da imas vremena za duge setnje jer doga u stanu se olenji.Pozdrav od Milosa.
 
Eeeeeeeeeeehhhhhh vi ljudi ste pravi srecnici,imala sam dogu kao mala ali je uginula kada sam bila 6 razred tada je imala vec 13 godina,sada imam zenkicu haskija koju naravno obozavam ali doge su mi omiljeni psi i zavidim ljudima koji ih imaju :-( sto se tice naravi meni je to najbolja rasa,haskiji su suvise svojeglavi i ne smem je pustiti sa lanca posto grabi prvu priliku da pobegne sto je umelo da nas puno puta sve izfrustrira,e pa imacu ponovo dogu makar i kad budem bila baka :P
 
U nasoj zemlji ima 24 registrovane odgajivacnice doga. Od tog broja samo 9 ima upisan broj telefona a pitanje je i da li su se i oni promenili, a sam par odgajivaca ima svoj sajt, tako da je vrlo tesko saznati nesto vise o dogama u nasoj zemlji. Jedini nacin je ovako , nas par zaljubljenika mozemo da saznajemo korisne( i ne korisne) stvari jedni od drugih. Pozdrav svim ljubiteljima doga od Milosa.
 
Не брини, на овој теми се неће појавити катанац, а понајмање због непостовања, тј. што нема постова! Катанац пада кад је тема реклама, спам, чат, свађа или када изгуби смисао.
 
Odin sjajno ime za psa ...a i Odin je bash zgodan,a itorbica mu je lepa...
Jel znate ko je Odin?Ako neznate to je pas iz crtanog filma "GArfild"...
Moj sledeci pas ce se zvati Toto!!!
 
ja volim njemacke doge, a psebno one kojima nisu kupirane ushi
kao na primjer ove dvije

b_bruno26.10.04.JPG


Fly-Seite1-14.11.07.jpg


Ovako izgledom mi lijepo izgledaju,
Ali da li mi neko moze iskreno reci nesto vishe o ovim psima, posto na sajtovima ne pishu mane pasa, nego samo vrline.
Unaprijed hvala!
 

Back
Top