Nemacka doga

Присуство Харлекин дога у Србији:

  • Поседујем Харлекин догу.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    2
  • Anketa je zatvorena .
Pozz svima, velikiii:)))
Ja sam jedan obožavalac dogaaa...i imam jednog mužjakaaa prelepog :))))
Registrovala sam se kako bih Vam pokazala njegove slike...:).
Sve svoje sam usmerila ka njemu, i bilo je teško u momentima ali sam presrećna što ga imam...on je velikaaa mazaa, ja sam htela da takav i bude:))), mada nije svestan svoje snage kada se igra, pa ga se mnogi i plaše:))
 
Pozdrav svim ljubiteljima ove velicanstvene rase-u svakom smislu te reci.
Evo par slicica mog sad 4-mesecnog decka,kada je bio bas mali...
z:lol:
16037_1284541035911_1301697801_30878321_878274_n.jpg

16037_1289386197037_1301697801_30895915_2001956_n.jpg

16037_1284533635726_1301697801_30878276_2939029_n.jpg

16037_1284538315843_1301697801_30878303_2645821_n.jpg
 
19791624.th.jpg

photo0096na.th.jpg
[/IMG]

Ćao svima,
Ajde da unesemo malo živosti na ovoj temi, jer ovi prelepi psi stvarno to zaslužuju.
Ova " malena šarena" je Altea, sada ima 4 meseca, mnogo je vesela i dobra.
Slike su od pre mesec dana i vidno je manja na ovim slikama.
Pokusavala sam da je izmerim u grebenu, ima oko 60cm i teska je 27 kg.:zskace:
Slike su sa mobilnog pa se slabije vidi
Toliko za pocetak od mene.

Pozdrav Marija
 
Pozdrav svima!
Ja sam iz Nisha,obozhavam pse,imam retriverku staru 1,5 godinu,zove se Bruna i mnogo je volim ali bih zhelela da za rodjendan od roditelja dobijem nemachku dogu,obozhavam ove pse,mnogo mi se svidjaju i stvarno bih volela da ih ubedim da mi kupe trebalo mi bi par saveta:

-Na koji nachin na im docharam lepotu i dobrotu nemachke doge?
-Da li ce Bruna biti ljubomorna na nju?
-Gde ste vi uzeli vashe shtence,koji mi se mnogo svidjaju,svi su prelepi?
-Koja je cena(totalno nebitno ali ajde)?

Hvala unapred!
Nadam se da cu ih ubediti da mi kupe shtene nemachke doge!
 
Svima sve najbolje u Novoj Godini!!!!! :zpozdrav:
Pokusacu da ti odgovorim na par pitanja.....
Veruj mi, Doga je velika ljubav i velika obaveza. Zahteva poseban nacin zivota, mislim na ishranu, vitamine, smestaj...
Moja Altea zivi u kuci bez obzira sto imam veliko dvoriste i boks. Sigurna sam da ne bi podnela ovu zimu napolju, a pogotovo da bude sama.Ona je non stop samnom ili sa nekim od ukucana. Bukvalno je kao dete i takav tretman ima u nasoj porodici.
Na pocetku kada sam je donela malo su se bunili, ali kasnije su uvideli da je stvarno posebna, njoj niko ne moze da odoli :zskace:

Sto se tice kupovine, najbolje je da kupis psa od proverrnih odgajivaca, znaci iz odgajivacnice, gde mozes videti oba roditelja.
Doga se ne kupuje bez papira, bez obzira da li ces je izlagati ili ne.
Stupi u kontakt sa nekim odgajivacima, napravi uzi izbor, pa tek onda odluci sta ti se najvise dopada.....
Sve informacije mozes naci na internetu.

Pozdrav Marija
 
Definitivno bih se da sam na tvom mestu odlučila za zenku iz vise razloga.
Što se tice ljubomore, trebace joj vremena da se navikne na novog ukucanina, a to zavisi
najvise od tvog odnosa, ne smes nikako da je zapostavis i bice sve OK.

z:girl:
 
Pozdrav svima. Od malena obozavam doge ali nikako nisam mogao da nagovorim moje da mi dopuste da drzim jednu. Zanima me koliko je od prilike mesecno trosak odrzavanje doge i koliki mogu da budu dodatni troskovi?
 
питањааа :))
овако, мене занимаа, па све.
-колико једе
-шта једе
-колико живи :(
-каква је у стану
-како стоји ствар са путовањем
-какав је тренинг потребан
-како се људи понашају према њима
-где се шета, са/без поводца/брњице

хвала унапред ;р
 
Pa ovako.....
Jede..,mnogo.Hehehe..,u poredjenju sa manjim psima,naravno da jede vise.
Ja sad vec znam odokativno koliko moj Gizmo moze i treba da pojede,jer smo se vec usemili,nije vise mali i alav.Ne mogu ti reci TACNU gramazu,mozda neko od forumasa moze,ali na primer da za nedelju dana pojede oko 5kg mesa,uz to mu dajem i granule,kojih pojede otprilike isto toliko za 7 dana,plus povrce,ponekad mu dam pirinac ili neku testeninu cisto da malo promeni klopu,da mu ne bude ishrana jednolicna.
Sbog psa drzim u stanu,to mi je inace druga doga,prethodna je takodje bila u stanu,i mogu ti reci da se odlicno snalazi u `malom` prostoru,veoma je pazljiv i svestan sebe i svoje velicine.Mnogi smatraju da je drzanje doge u stanu mucenje iste,ali bas zbog toga sto nemam kucu i dvoriste maksimalno se trudim da bude napolju sto cesce,izvodim ga 5 puta dnevno,od cega su 2 izlaska aktivne setnje i socijalizacija sa drugim psima,pa smatram da zivi bolje od nekih drugih pasa koji se `ne muce` u boxevima.
Nazalost,zivotni vek doge je kraci od prosecnog pseceg,oko 10-ak godina..
Na putovanje nisam isla sa njim,niti planiram za sada,ali pretpostavljam da je to problem koji je vezan za pse generalno.Ne znam na kakvo putovanje konkretno mislis,ali ako je u pitanju npr neko letovanje,tesko da ces naci nekog ko ce primiti makar i pudlu u bilo kakav smestaj.
Sto se treninga tice,s obzirom da je moj Gizmo jos `stene` uslovno receno,nikakav specijalan trening on nema.Ima trcanje i igranje sa drugim psima,setnje,ali ne preduge,i to je to.
Odgovor na poslednje pitanje ti ne mogu dati,jer ne znam iz kog si mesta,a svako ima neka svoja `pravila`...U Pancevu odakle sam ja,postoji samo jedno zvanicno mesto koje je i predvidjeno za kretanje pasa bez povodca..,nazalost.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla.Znam kako je meni bilo kada sam pre 10 god imala ista pitanja kao i ti,a niko mi nije zeleo pomoci(iz ne znam kog razloga),pa mi je stoga bilo zadovoljstvo da ti bar malo olaksam nedoumice.
Pozdrav.
:bye:
 
eee. pa faaalaa:)
imam naravno jos pitanja(:
Ja sam iz Beograda, i tu ljudi u principu kad vide dogu skacu na drvo, a i ne ustrucavaju se da pocnu histericno da vriste ako doga potpuno nezainteresovano prodje pored njih. Kako onda u toj sredini socijalizovati psa?
Drugo, kad kazem putovanja, mislim na kola. Kako/koliko toliki pas izdrzava u automobilu?
Trece, koliko bi on mogao da ostane sam? Ja idem na faks, i u principu mogu da stignem da ga setam redovno 3 puta dnevno, sa jednom poduzom setnjom da se istrci. Je l' njima vise potrebno?
:bye:
 
Neminovno je da neki ljudi u najmanju ruku `cudno` reaguju kada vide dogu...
Uglavnom imaju vise pitanja i smesnih komentara na cinjenicu da su ogromne,nego nekih losih reakcija-bar je moje iskustvo takvo.Sem dece,naravno-ona odmah krenu da vriste i trce,od cega Gizmo naravno odlepi,jer bi i on sa njima,posto decu OBOZAVA,valjda ih kapira kao kucice,stvarno ne znam. :D Onda sledi ono:`Ne bojte se,nece vas napasti,on je jos beba`,i sledeca scena-ceo bataljon dece oko njega,maze ga,bacaju mu stap da donese,i slicno.Mada sam potpuno za to da je ljudima,deci,mesto u parku,a psima ne-posebno bez povodca.Mora se uvek imati u vidu da to sto se TI ne bojis svog psa,ne znaci da i SVI OSTALI moraju da ga se ne plase.Sto se socijalizacije sa ljudima tice,to svaki pas uci odmalena,prvo sa `clanovima porodice`,pa onda sa raznoraznim ljudima koji ti dolaze u kucu,pa na kraju i na ulici.Kod ovog poslednjeg jedino trebas psa da naucis da se ne zalece na prolaznike,iako on to radi da bi se samo `javio`-Gizmo nekako konstantno pada na tom ispitu,moram priznati... :confused:
Sto se putovanja u kolima tice....,ja sa svojim psima,koje god da su rase bili,nikada nisam isla na put duzi od 70-ak km,prosto nije bilo prilike.Pas generalno,kao i covek,moze izdrzati duze putovanje u kolima,uz obavezno povremeno stajanje za obavljanje nuzde i pijenje vode,hrana-nista,jer su skloni povracanju.
Svaki pas moze i mora da nauci da bude sam,i dobro je da se na to navikava od malena.Psa mozes ostaviti samog(pricam o zatvorenom prostoru-stan,kuca)onoliko koliko on moze izdrzati a da ne obavi nuzdu.Kod odraslih pasa se ne preporucuje ostavljati ih da trpe duze od 8 sati,mada znam neke vlasnike ciji psi piske:) u 6 ujutru pa tek u 6 uvece.Sve je stvar navike-tvoje i tvog psa.Kod steneta,naravno,ova prica pada u vodu,jer ono obavlja nuzdu svaki cas-posle klope,posle spavanja,posle igre....,pa ga moras izvoditi na npr svaka 2,3 sata.. :confused: Ali 3 izvodjenja napolje,uz pravilan razmak,su sasvim dovoljna za odraslog psa. ;)
 
Pa i tvoja devojcica je bas porasla...! :D
Pa planiram da ga sad na prolece odvedem na neku od manjih izlozbi,bez ucestvovanja,cisto da on sve to snimi kako izgleda,tj da ja vidim kako ce reagovati na toliko pasa na jednom mestu,a na prvoj sledecoj ce i ucestvovati,mozda bas u mom gradu,ne znam,trebala bih da pogledam raspored izlozbi...
A vas dve,kakvi su vasi planovi?
I odakle si ti?
 
Zivim na Umci, opstina Čukarica, skroz smo na drugom kraju od vas :sad2:
Planiram da je izvedem 06.06. na Ub, tada puni 9 meseci u razred mladih, naravno ako sve bude kako treba,da kucnem u drvo :dash:
Ovih dana ima dosta izlozbi po Srbiji, bilo bi dobro da ga sto vise vodiš, da se navikne na gužvu i druge pse. Dolazimo i u Stare Banovce 02.05. kao posmatrači, malo da vežbamo.
Nadam se da ćemo se uskoro videti :bye:
Iz koje je odgajivačnice tvoj Gyzmo?
 

Back
Top