НАЈБОЉИ СРПСКИ ПОЛИТИЧАРИ ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Norma Kampl:
Јован Ристић

Илија Гарашанин

Стојан Новаковић



To mozda samo po principu da su tvorci visestranacja kod nas,ali je moj motiv po kome je neko najbolji politicar,uvodjenje liberalnih ideja u Srbiju (ne mislim samo na naziv Liberalna stranka kao kod Ristica),i zbog toga je Djindjic najbolji,pre Drugog svetskog rata verovatno Tucovic,a danas Ceda...
 
kami83:
To mozda samo po principu da su tvorci visestranacja kod nas,ali je moj motiv po kome je neko najbolji politicar,uvodjenje liberalnih ideja u Srbiju (ne mislim samo na naziv Liberalna stranka kao kod Ristica),i zbog toga je Djindjic najbolji,pre Drugog svetskog rata verovatno Tucovic,a danas Ceda...
Ма, није уопште због тога што су "tvorci visestranacja", већ што су доиста врло значајни...
Ух...Да ли опет да упућујем на мало детаљније проучавање извора?
 
Norma Kampl:
Ма, није уопште због тога што су "tvorci visestranacja", већ што су доиста врло значајни...
Ух...Да ли опет да упућујем на мало детаљније проучавање извора?

Ne moras,vrlo sam dobro upoznat sa delovanjem istih...To da su vrlo znacajni...jesu,ali tema nije ko je je najznacajniji,vec ko je najbolji... A raznorazna koketiranja sa Obrenovicima koji zude totalitarnoj vlasti ne mogu kvalifikovati bas kao "najbolji"
 
kami83:
Ne moras,vrlo sam dobro upoznat sa delovanjem istih...To da su vrlo znacajni...jesu,ali tema nije ko je je najznacajniji,vec ko je najbolji...
А која је разлика између "најзначајнини и "најбољи"?

У ствари, добро, јесте Постоји разлика у значењу.

Али, опет, укупно, и објективно гледано - ови поменути - јесу и најзначајнији најбољи, по ономе што су, и како урадили за Србију. Укупно гледано.

A raznorazna koketiranja sa Obrenovicima koji zude totalitarnoj vlasti ne mogu kvalifikovati bas kao "najbolji"
А ово ти баш и није неки аргумент. Прво, јер и да јесте тако, опет, ништа не умањује њихов значај.
Друго, да ли је баш тако? То јест, ипак... Провери да ли си баш "добро упознат" с њиховим деловањем.
 
Norma Kampl:
А ово ти баш и није неки аргумент. Прво, јер и да јесте тако, опет, ништа не умањује њихов значај.
Друго, да ли је баш тако? То јест, ипак... Провери да ли си баш "добро упознат" с њиховим деловањем.

Meni licno jeste argument... u principu,najveci domet im priznajem za Ustav iz '88,ali to nije dovoljno po meni da bi ih proglasio "najboljim"
I liberali i naprednjaci su stvoreni da bi bili bliski sa Obrenovicima,sad,o licnim odnosima sa Obrenovicima pomenutih licnosti mozemo govoriti,oni su se menjali na svakih godinu dana,ali kada pomenuti rade protiv Obrenovica,oni to rade da bi pojacali svoje licne pozicije...ali meni su oni ispod kasnijeg Tucovica koji se zaista iskreno borio ne stedeci sebe... Srbija 19. veka je bilo duboko bolesno drusvo sa prividom demokratije i uredjene drzave,gde je najveci demokratski domet bio taj Ustav iz 1988... Tako da meni licno nejbolji srpski politicar ne moze biti neko iz 19. veka,pa makar on bio najzasluzniji jer je Srbija dobila prvi put u istoriji nezavisnost...

Mada kazem,to je moje licno misljenje,cenim i svako drugo...
 
kami83:
Meni licno jeste argument... u principu,najveci domet im priznajem za Ustav iz '88,ali to nije dovoljno po meni da bi ih proglasio "najboljim".
Много више од тога...
Али, да сад не ширимо тему, пре је за пдф "Историја"

I
liberali i naprednjaci su stvoreni da bi bili bliski sa Obrenovicima,sad,o licnim odnosima sa Obrenovicima pomenutih licnosti mozemo govoriti,oni su se menjali na svakih godinu dana,ali kada pomenuti rade protiv Obrenovica,oni to rade da bi pojacali svoje licne pozicije...ali meni su oni ispod kasnijeg Tucovica koji se zaista iskreno borio ne stedeci sebe... Srbija 19. veka je bilo duboko bolesno drusvo sa prividom demokratije i uredjene drzave,gde je najveci demokratski domet bio taj Ustav iz 1988... Tako da meni licno nejbolji srpski politicar ne moze biti neko iz 19. veka,pa makar on bio najzasluzniji jer je Srbija dobila prvi put u istoriji nezavisnost...

Mada kazem,to je moje licno misljenje,cenim i svako drugo..
Право кажеш - твоје мишљење. Моје је прилично другачије (мада ценим врло и Туцовића), не само у конкретним оценама, него и у читавом приступу овом питању.
Тако да, с расправом овде и завршимо.
 
shenzinzhe:

poslednjih dana ne pokazuje znake života. zabio je glavu u pesak, kada je trebalo da sagleda rezultate svoje politke. nigde ga nema.

noj.


ne sumnjam da je za vatrene zaljubljenike još uvek neokaljan. ipak je to iracionalna ljubav, koja ne poznaje granice. posebno je izražena kod nekih članova ovog foruma, najbolji predstavnik je jedan zaluđenik sa oko 20.000 postova... taj garant drži sliku tunjavog umesto ikone.


i još na vlasti....

sa vlasti pada posle ovih izbora. u najboljem slučaju će biti manjinski partner ds-u ili radikalima, odnosno, nečija kučka. zatop je tako nervozan u poslednje vreme. a nakon sledećih izbora treba da bude srećan ako uđe u parlament. realno, mesto mu je ispod cenzusa.
 
Elvin:
poslednjih dana ne pokazuje znake života. zabio je glavu u pesak, kada je trebalo da sagleda rezultate svoje politke. nigde ga nema.

noj.



ne sumnjam da je za vatrene zaljubljenike još uvek neokaljan. ipak je to iracionalna ljubav, koja ne poznaje granice. posebno je izražena kod nekih članova ovog foruma, najbolji predstavnik je jedan zaluđenik sa oko 20.000 postova... taj garant drži sliku tunjavog umesto ikone.




sa vlasti pada posle ovih izbora. u najboljem slučaju će biti manjinski partner ds-u ili radikalima, odnosno, nečija kučka. zatop je tako nervozan u poslednje vreme. a nakon sledećih izbora treba da bude srećan ako uđe u parlament. realno, mesto mu je ispod cenzusa.


Vi ste kolega oboleli od uznapredovali intelektualne nezavisnosti. Podsećate me po stavovima na jedan slučaj iz istorije psihopatologije koji je lupajući šakama po rešetkama na prozoru ludnice tvrdio da je Noa Vebsrter lično i personalno.
 
shenzinzhe:
Vi ste kolega oboleli od uznapredovali intelektualne nezavisnosti. Podsećate me po stavovima na jedan slučaj iz istorije psihopatologije koji je lupajući šakama po rešetkama na prozoru ludnice tvrdio da je Noa Vebsrter lično i personalno.


eto kako reaguje tipičan obožavalac noja, kada mu neko kritikuje svetu pticu - vređa. jadno, ali od čoveka sa takvim idolom sasvim očekivano.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top