u proslosti Magog i Persija, a danas... vs Izrael

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.775
Verujem, da bar neki od vas koji pratite desavanja na Bliskom Istoku, ste donekle i upoznati sa celokupnom situacijom na istom. Verujem da nije potrebno trositi puno reci na nazalost svakodnevna krvoprolica koja se tamo desavaju, medjutim ono sto se mora napomenuti jeste "smer i pravac" u kome se cela situacija razvija.

Naime, u Svetom Pismu, u knjizi proroka Jezekilja u 38. i 39. glavi (ali i na jos nekim mestima u Bibliji) govori se o invaziji koju ce sprovesti u delo "Magog" (kao vodja vojnog saveza) sa jos nekoliko arapsko-muslimaskih zemalja medju prvom, nekadasnjom Persijom.

Ono, sto po meni izaziva interesovanje, jeste upravo to sto je nekadasnji Magog bila upravo zemlja na kojoj "lezi" danasnja Rusija, a direktni potomci magogljana su narodi iz bivseg SSSR-a (Kazahstan, Turkmenistan, Uzbekistan, Afganistan....), takodje nekadasnje mocno persijsko carstvo je ni manje ni vise nego danasnji Iran!

Pogledajte vesti i videcete u kom "pravcu" se razvija bliskoistocna situacija. Poslusajte izjave Iranskog predsednika Mahmuda Ahmedinedzada kako "Izrael treba izbrisati sa mape sveta" i kako su "Izraelu dani odbrojani" i mozda cete poceti da uvidjate ozbiljnost iste.

P.S. Znam da "na prvu" ovo mozda ne zvuci kao tema za Istoriju, ali ukoliko bude interesovanja, ja cu postaviti malo opsirniji tekst, koji detaljnije objasnjava prorostvo iz knjige proroka Jezekilja, a takodje sam zeleo da cela "ekipa" sa Istorije vidi ovu temu i da svoj komentar!
 
Због чега су та пророчанства свима толико занимљива? Шта год да се дешава било овде на Балкану било на Блиском Истоку сви се везују за неке бабе Ванде, Доринде итд.

То што пише у књизи пророка Језекиља мога је да ''прорекне'' сваки иоле промоћуран човек. Јевреји су одувек били на ратној нози са околним племенима. Тако је и сада.

Иначе за уништење јеврејске државе не залажу се само муслиманске земље и њихови савезици већ и једна секта унутар јудаизма. Натура Карта и њени рабини су једни од најгласнијих заговорника уништења Израела, а исто тако негирају и постојање холокауста.
 
Prvo, ovde nije u pitanju nikakva baba Vanda ....... , vec Sveto Pismo. A kao drugo, nije mogao bas svako da prorekne, a i da jeste mi danas imamo ono sto je prorekao upravo prorok Jezekilj. Sem toga, mislim da je velika stvar da pre 2500 godina neko kaze da ce doci do invazije na Izrael od strane Magoga (Rusija) i arapsko-muslimanske koalicije na celu s jednom Persijom (Iran), pogotovo ako uzmemo u obzir da je unazad recimo 15 ili 20 godina, Rusija bila "smesna" vojna sila, u odnosu na SAD i NATO koji je u tom periodu doziveo "ekspanziju". Rusija tek sada pocinje polako da se "budi", dok o Iranu ne moramo ni da pricamo. Ko je, do skoro, uopste "znao" za Iran, a pogotovo kao nekog ko bi predvodio rat velikih razmera.

Tako da komentar da je to mogao "da prorekne svaki iole promucuran covek", po meni uopste ne stoji!
 
То и даље ништа не мења. Човек је то прорекао и шта сад? По њему је Магог земља са севера(?!), то и даље ништа не мења. Земља са севера може да буде било која, откуд да је Магог баш Русија?
Што се тиче Ирана, не бих се сложио да су били ништа до сада. Иран је био једна од развијенијих земаља муслиманско света, са модерним погледима на свет све до доласка ајатолаха Руколаха Хомеинија на власт, када је завладала исламска теократија.

Немој да схватиш ништа лично али ово ми је мало неосновано. Тумачити Свето Писмо на овакав начин, произвољно...

@Акхенатон, могу ваљда да направим лапсус? Дешава ми се...
 
Itekako menja! Magog je (u originalnom prevodu) zemlja krajnjeg severa (tako da vec dovoljno govori), ali da bismo imali potvrdu, postoji jasna "geneologija" gde je Magog (grcki) Scythians narod koji je naseljavao teritorije danasnje Rusije, Ukrajine i centralne Azije.

Sto se Irana tice, nije mnogo ni bitno da li je, ili nije BIO "nista" do sada. Ono sto sam ja hteo da kazem jeste da je SADA tek "neko i nesto", a tek ce i biti!

I na kraju, ne zameram, ali ovo zaista nije moje "licno" tumacenje gde sam ja odlucio da se pravim pametan, tumaci Biblije i ljudi koji "debelo" poznaju Sveto Pismo, upravo na ovaj nacin tumace vec pomenute stihove!
 
За почетак:
У књизи пророка Језекиља 38. и 39. гл. се помињу релативно познати термини:Гог и Магог.Тридесет осма глава почиње:Сине човечији ,окрени своје лице према Гогу у земљи Магогу,кнезу и глави у Месеху и Тувалу,и пророкуј на њега.Месех и Тувал се помињу у Језек 32,26,а Магог у `таблици народа` као један од синова Јафетових(праотац индоевропљана?),тј.унука Нојевих(ту се помиње и Аскеназ као син Гамеров,братанац Магога који се узима за синоним северноевропских и истоцноевропских Јевреја.

Гог и Магог (хебр.) - опасан непријатељ, који све уништава.
По пророку Језекиљу, Гог је владалац народа Магог који је са Севера продро у земљу Израиљеву и био потучен.
http://www.istocnik.com/cgi-local/biblija/biblija.cgi/26jzk038l.html
http://www.istocnik.com/cgi-local/biblija/biblija.cgi/26jzk039l.html

и треба прочитати Откривење светога Јована богослова
http://www.istocnik.com/cgi-local/biblija/biblija.cgi/indexnovi3l.html
 
Библијска предсказања
Израел држава--постоји већ одавно!
Обнова Римске владавине/краљевства/политичке моћи--многи тврде да Римско царство није никад ни нестало, вец да је настављено кроз Католичку Цркву.
Уздизање верника са Земље
Повратак Исуса Христа
Уздизање Библије са Земље--за време инквизиција и убијање 'јеретика' од стране Католичке Цкрве, једно од забрањењих ствари за хришћане било је да поседују Библију у својим домовима. Дуго година хришћани нису смели кући читати Библије а и Библијски закони су запостављени већ одавно.
Повећање ратова/убијања--ово не треба коментар.
Материјализам--ово је очигледно.
Безаконитост/криминал--мислим да је свугде у свету где нема Божијег Закона постоји грозне врсте криминала од силовања до убистава.
Експлозија у популацији--све нас више има у свету иако се убијамо све више и више
Повећање у брзини слања информација/технологија--ово је јасно.
Излазак из вере/неверство--припадници Аврахамских религија (Јудаизма, Хришћанства и Ислама) данас заузимају само 50% од свјетске популације; све су више и више присутније нове 'религије'
Интезивна демонска активност--данас су сатанске секте нормала а и масонске активности такође
Уједињење религијског, политичког и економског система--ово се зове демократија/комунизам/капитализам/социјализам/нацизам, итд. има доста имена али је једно те исто
Недостатак надарених лидера--врло јасно: Хитлер, Стаљин, Хусеин, Ататурк, итд.
Универзалност користења дроге и магије--нормала данас
Ненормална сексуална активност--хомосексуализам, лезибијизам, такозвани бисексуализам, секс са животињама, итд.
Убијање деце--абортуси
Трагање за задовољством--људи су све више депресивни у животу и константно трагају за значењем свог постојања
Веровање у сотону--сотонске секте
Много антихриста--многи су се прозивали Месијом и оснивали разноразне секте
Лажни мир--Босна, Кореја, Косово су неки од примера
Немир у Светој Земљи--Израел и Палестина
Глад, земљотреси, тама, страшни небески знакови/временске непогоде
Загађеност воде--у свету је све мање питке воде
Идолопоклонство
Загревање климе--ово знамо сви
Нове болести--СИДА, САРС, итд.
Антихрист
Земља ће изићи ван своје орбите
Куга
Неверничка Црква
Два Сведока
Гог и Магог
Светско непријатељство против Израела--Данас су многи љути на Израел због његове политике и начина како се опходи према другима
Уништење Вавилона
Армагедон
Јерусалем интернационални проблем--данашња истина
Жиг антихристов
Антихрист и Израел имаће пакт 7 година
Нова светска религија
 
Kakava bre biblijska pretskazanja, Jezekija, Danilo i ostali, baba Vanga je majstor za njih .....:lol: :lol: :lol: :lol:

vanga.jpg
 
Pazi kada nisam videla ovo,ooooooo.

Ненормална сексуална активност--хомосексуализам, лезибијизам, такозвани бисексуализам, , итд.
Убијање деце--абортуси

Ovo su sve ljudska opredeljenja i abortus je isključivo i samo isključivo odluka žene,a ne nekih zabrađenih spodoba koji i ne maju pojma čak ni kako funckioniše menstrualni ciklus.E to je ono o čemu sve vreme govorim.Da li je u takvim situacijama bitan i ženin život ili da ona ima ulogu mašine za štancanje još pripadnika stada.Kako neko moze da odlučuje u ženino ime.Ok neka se zabrane abortusi a neka određena institucija finansijski obezbedi decu je forgod sake jer neće ta deca pasti travu i trčati gola u susret boljem životu.Licemerje fuj
 
Goddess of the far east:
Ok,nego simpatična bakica.Da li možeš da ostvariš neko čudo i da je kontaktiraš da nam kaže nešto o našoj budućnosti.Znam da će ti Aton pomoći u tome. :)

Za to moramo da ostvarimo kontakt sa hriscanskim Bogom posto ju je uzeo pod svoje pre 10 godina, zamolicu Atona malo da urgira kod njega, da nas baba Vanga primi preko reda.
 
Goddess of the far east:
Pazi kada nisam videla ovo,ooooooo.

Ненормална сексуална активност--хомосексуализам, лезибијизам, такозвани бисексуализам, , итд.
Убијање деце--абортуси

Ovo su sve ljudska opredeljenja i abortus je isključivo i samo isključivo odluka žene,a ne nekih zabrađenih spodoba koji i ne maju pojma čak ni kako funckioniše menstrualni ciklus.E to je ono o čemu sve vreme govorim.Da li je u takvim situacijama bitan i ženin život ili da ona ima ulogu mašine za štancanje još pripadnika stada.Kako neko moze da odlučuje u ženino ime.Ok neka se zabrane abortusi a neka određena institucija finansijski obezbedi decu je forgod sake jer neće ta deca pasti travu i trčati gola u susret boljem životu.Licemerje fuj
Зар абортус није убијање? Ваљда си чула за превентиву.
Педерлук и лезбијанство је нормално?
Сексуални односи са животињама одобраваш?
Немој много да ....... ако имаш нешто против мене реци, а уколико сматраш да је ово горе нормално, свака ти част, онда са тобом више не дискутујем.
 

Back
Top