@ markoca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.879
treba jos malo da ucis da bi postao dobar mod.
Napravio si par gresaka.
Prvo. Zakljucavas teme kao manijak cim se spomene rec crack. Znam da pricanje o krekovima nije dozvoljeno ali to nije razlog za zakljucavanje tema.
Ja sam ti cak dao i ideju sta da radis a ti zakljucao. Ne zakljucavaju se sve teme, nego se brisu postovi koji nisu dobri.
Znaci u temi mistery case file ja sam cak i napisao DA CES OBRISATI MOJ POST a ti ga zakljucao a post si ostavio i time napravio jos vecu gresku. Link ka krekovanoj igri postoji i ako to nije dozvoljeno :lol:
Mogao si i da editujes moj post i da obrises link i napises da si ga editovao.
Nije sve u zakljucavanju.
A inace samo da znas moj link je bio potpuno legalan jer torrenti nisu ni zabranjeni. Da je tako onda tuzi firefox koji nudi plugin za pretrazivanje torrenta
Ili jos bolje tuzi Warner Brothers jer koriste torrent za distribuciju filmova :lol: ali nije mi ideja da rapsredamo po stoti put sta se sme a sta ne sme, samo zelim da ti kazem da nije sve u zakljucavanju jer na taj nacin si upropastio dosta zanimljivih tema. Dovoljno je da obrises ili editujes problematicne postove.
E da. I reci mi po kojoj osnovi (gde pise) da je torrent nelegalan ;)
 
Ako smijem malu opasku..

@markoca je veoma mlad i neiskusan decko. ne treba ga tek tako napasti.. osjetice se uvrijedjenim, a ne bi bilo lose da se to odradi preko PP.. Ja uglavom to radim preko PP.. Ako nekog treba upozoriti, opomenuti i sve ostalo.. Ne mora cijeli forum da vidi kako se neke stvari odvijaju..
Na forumu treba da bude drava diskusija, dobra, kvalitetna, i tamo gdje je predvidjeno zabavna..

Nista licno ni protiv koga..

Pozzzz,,zzzzzz
 
Nema razloga da se oseti uvredjenim jer sam mu skrenuo paznju gde gresi.
Ja nisam napao njegovo zalaganje da se ne prica o krekovima (cak sam to i napomenuo) jer je poznata politika krstarice da se ne prica o tim stvarima i to kao pravilo treba postovati. OK moze se napisati nesto privremenog roka upotrebe(kao sto sam ja poslao link) i onda naravno da sleduje brisanje.
JA sam uvek vise voleo onog ko mi u lice kaze gde gresim nego onog ko me tapse po ramenu a iza ledja ogovara. Zato i moj post ne treba da shvati kao napadanje nego kao skretanje paznje kako treba da obavlja odgovoran posao koji ima.
A nisam na privat jer smatram da je to opsta stvar koju i drugi treba da procitaju i da se sloze da li je bolji metod zakljucavanje ili brisanja (editovanja) probelamticnih postova a da teme ostanu u zivotu.
 
You Markoca must be on Dark Side.You can be like me!Now i call you DART MARK!The Dark Side powers is more powerfull than Jedi powers!Dont listen tab503 kenobi,he is the old fool!:lol:
 
u pravu si tab 100%
Mod nam zakljucava teme iz cista mira, teme na kojima bi se jos sto sta imalo reci...Pricali smo o pandoras box, tematski slicnoj igri, pa cak i da je bio zesci oftopic naravno da nije trebao da zakljuca...
Dok je potpuno debilne teme koje prave razliku medju registrovanim korisnicima, cistu pljuvacinu i prozivanje podrzavao....
Markoca presaberi se, politika krstarice sigurno nije da podrzava takvo ponasanje moda gdje se prozivaju i rastjeruju ucesnici diskusija...
 
Polako momci.. da imam ovlastenja, a srecom nemam odmah bi i sam zakljucao temu, ne iz razloga sto se "pljuje" po moderatoru, vec bi trebalo da se otvori tema "treba smisliti" mjesto za to gdje ce ili gdje bi se sveopste raspravljalo o moderatorima krstarice....

Dakle, evo ja kao jedan od moderatora, predlazem da se otvori tema, samo na pravo mjesto, gdje bi se reklo sve i svasta i dobro i lose na modove krstarice.. sve ukupno ili pojedinacno sve jedno..

AKo nekog treba da pljujete , pocnite od mene ako sam zaradio..

Ipak, kako sam vec rekao markoca je jos mlad i temperamentan momak i lako je sad na njega, ali ne vjerujem da bi se bas sa svim lavovima izborili tek tako..

Predlog sa moje strane stoji.. ja sam spreman na sve kritike...
 
treba jos malo da ucis da bi postao dobar mod.
Napravio si par gresaka.
Prvo. Zakljucavas teme kao manijak cim se spomene rec crack. Znam da pricanje o krekovima nije dozvoljeno ali to nije razlog za zakljucavanje tema.
Ja sam ti cak dao i ideju sta da radis a ti zakljucao. Ne zakljucavaju se sve teme, nego se brisu postovi koji nisu dobri.
Znaci u temi mistery case file ja sam cak i napisao DA CES OBRISATI MOJ POST a ti ga zakljucao a post si ostavio i time napravio jos vecu gresku. Link ka krekovanoj igri postoji i ako to nije dozvoljeno :lol:
Mogao si i da editujes moj post i da obrises link i napises da si ga editovao.
Nije sve u zakljucavanju.
A inace samo da znas moj link je bio potpuno legalan jer torrenti nisu ni zabranjeni. Da je tako onda tuzi firefox koji nudi plugin za pretrazivanje torrenta
Ili jos bolje tuzi Warner Brothers jer koriste torrent za distribuciju filmova :lol: ali nije mi ideja da rapsredamo po stoti put sta se sme a sta ne sme, samo zelim da ti kazem da nije sve u zakljucavanju jer na taj nacin si upropastio dosta zanimljivih tema. Dovoljno je da obrises ili editujes problematicne postove.
E da. I reci mi po kojoj osnovi (gde pise) da je torrent nelegalan ;)

Ti, dobro znash zasto si ovo napisao javno, a znam i ja, kao i ostali iole ozbiljniji ljudi na forumu, bez obzira sto postoje privatne poruke, tako da nemoj da se sakrivash iza: (to je moj savet, nista ruzno nisam mislio).

Prema tome, u ovome sluchaju markoca nije nista loshe uradio. Ako misli da tema treba da se zakljucha, obrishe ili banuje korisnik, on se pita ne ti i ostatak ljudi na podforumu Video igre, dakle njegova rech je zadnja i morash da je postujesh na forumu kao i ostali ljudi koji svracaju na podforum Video igre.On je mlad i to nije mana vec prednost, ukoliko me razumesh sta zelim da ti kazem, tako da se tu zavrshava i tvoja tema.

Administrator je tu da odluchi da li je korisnik dovoljno sposoban za upravljanjem (odredjenog) dela foruma, i on je taj koji ce da odluchuje u daljoj buducnost, i tu prestaje svaka rasprava vezana za ovu (besmislenu) temu, de gustibus non est disputandum, tachka.

Kada ti, postanesh moderator, radi kako mislish da treba, nadam se da sam bio jasan.
 
Slusajte svi vamo......Markoca nije nista kriv!On zatvara teme koje nisu po pravilima foruma!Nije brate on kreten koji zatvara teme bez rozloga!Moze kroz temu da se provuku krekovi ali ne da teme malte ne postane pricha o krekovima i serial....ili chat!Ako vam se ne svidja molim lepo vrata su otvorena!
E sad imam molbu za markocu
Daj jbt shto zatvori kafanu.....tamo malo da se zaebavamo!
P.S.:Zabranjeno otvarati teme o drugim korisnicima!A i dalje sam ljut na Mikija.....nije imao poverenja u mene!
 
'ајде да вежемо Маркоцу и да га бацимо у прву реку
kreza.gif
 
Limunovo_Drvo:
Imam samo jedno pitanje: Da li ste vi moderatori placeni za posao koji radite na forumu?


Kratak i jasan odgovor je NE..

Ni jedan moderator na krstarici koliko ja znam nije placen za posao koji odradjuje i to je cisto volontereski posao, dakle briga ua forum ili podforum za koji je zaduzen, tacnije za koji je aplicirao kod Administratora krstarice...


Sto se tice uredjivanja foruma i podforuma krstarice ne bih da komentarisem kolege, daleko da sam primjer savrsenstva, ali ima dosta gresaka od samih modova, po sistemu ko radi taj i grijesi, ali ne vidim kardinalne greske sem u pojedinim segmentima koje ne bih javno da iznosim..

To cemo vec raspraviti u nekom drugom obliku...

Kako rece kolega Dejan, malo se ne bih slozio sa tim da je moderatorova poslednja, fogurativno i prakticno jeste, ali ne i uvijek potpuno ispravno..
Takav stav moze da dovede do samovlasca ili neka vrsta tiranije na forumu, da ne kazem zbrke i zabune.. Kako vaze neka pravila za korisnike tako isto vaze i za moderatore..

S toga, svaki moderator ima odgovornost vecu nego obican korisnik, jer moderator je upravo taj koji nije tu da samo sankcionise, vec da ispravi, uputi, pomogne, da napravi red i da se u svakom mogucoj prilici nadje pri ruci dal kolegi ili korisniku..
Biti moderator nije samo imati moc zakljucavanja tema, jer to je cista tiranija..

Da bi zakljucao temu, posebno kada je rijec o temi koja ima dosta postova i koja ima neki vodeci karakter, tacnije kreativnu diskusiju te potom predje u off topic, moderator je duzan takvu temu odrzavati uklanjajuci offtopice i opominjuci korisnike a ne samo ladno je zakljucati.. TO nije rjesenje..
Pored toga svaka obrisana poruka moderatora mora da bude opravdana na nacin da se korisnik ili postavljac teme obavijesti o razlozima obrisane teme i pri tom upozori da se takve stvari ne mogu iz ovih ili onh razloga, na sta se najcesce moderator moze da pozove na Pravilnik...

Toliko posla moderator mora da obavi ako zeli biti moderator, a ne samo zakljucati ili obrisati temu.. Ja sam vec dobro pretrpao svoje sanduce takvim stvarima jer se trudim da povjereni mi posao radim kako valja i smatram da svi korisnici imaju pravo da znaju sta se desava sa temama na kojima su ucestvovali ili su je postavili...

Da pisem i poslu moderatora vec bi preslo u nekoliko postova, samo cu da vas ostavim u razmisljanju i dilemi da li moderatori rade svoj posao. da ne navodim da ni moderatori nemaju isti rejtin a ni prava ovde, te s toga kulirajte ..

VELIKI POZDRAV OD

GZ..
 
GZ:
Kratak i jasan odgovor je NE..

Ni jedan moderator na krstarici koliko ja znam nije placen za posao koji odradjuje i to je cisto volontereski posao, dakle briga ua forum ili podforum za koji je zaduzen, tacnije za koji je aplicirao kod Administratora krstarice...


Sto se tice uredjivanja foruma i podforuma krstarice ne bih da komentarisem kolege, daleko da sam primjer savrsenstva, ali ima dosta gresaka od samih modova, po sistemu ko radi taj i grijesi, ali ne vidim kardinalne greske sem u pojedinim segmentima koje ne bih javno da iznosim..

To cemo vec raspraviti u nekom drugom obliku...

Kako rece kolega Dejan, malo se ne bih slozio sa tim da je moderatorova poslednja, fogurativno i prakticno jeste, ali ne i uvijek potpuno ispravno..
Takav stav moze da dovede do samovlasca ili neka vrsta tiranije na forumu, da ne kazem zbrke i zabune.. Kako vaze neka pravila za korisnike tako isto vaze i za moderatore..

S toga, svaki moderator ima odgovornost vecu nego obican korisnik, jer moderator je upravo taj koji nije tu da samo sankcionise, vec da ispravi, uputi, pomogne, da napravi red i da se u svakom mogucoj prilici nadje pri ruci dal kolegi ili korisniku..
Biti moderator nije samo imati moc zakljucavanja tema, jer to je cista tiranija..

Da bi zakljucao temu, posebno kada je rijec o temi koja ima dosta postova i koja ima neki vodeci karakter, tacnije kreativnu diskusiju te potom predje u off topic, moderator je duzan takvu temu odrzavati uklanjajuci offtopice i opominjuci korisnike a ne samo ladno je zakljucati.. TO nije rjesenje..
Pored toga svaka obrisana poruka moderatora mora da bude opravdana na nacin da se korisnik ili postavljac teme obavijesti o razlozima obrisane teme i pri tom upozori da se takve stvari ne mogu iz ovih ili onh razloga, na sta se najcesce moderator moze da pozove na Pravilnik...

Toliko posla moderator mora da obavi ako zeli biti moderator, a ne samo zakljucati ili obrisati temu.. Ja sam vec dobro pretrpao svoje sanduce takvim stvarima jer se trudim da povjereni mi posao radim kako valja i smatram da svi korisnici imaju pravo da znaju sta se desava sa temama na kojima su ucestvovali ili su je postavili...

Da pisem i poslu moderatora vec bi preslo u nekoliko postova, samo cu da vas ostavim u razmisljanju i dilemi da li moderatori rade svoj posao. da ne navodim da ni moderatori nemaju isti rejtin a ni prava ovde, te s toga kulirajte ..

VELIKI POZDRAV OD

GZ..

Potpuno se slazem sa tobom, moderator se treba ponasati odgovorno, pristojno i biti za primer i opravdati svoju poziciju. Markoca je samo suvise mlad da bi sve mogao odjednom, sto ne znaci da nece biti ispravan u buducnosti. Jednostavno mu treba vise iskustva, a ispravne postupke nauciti vremenom. Niko se nije naucen rodio. Zameram mu na nekim postupcima ali mu ni ne uzimam za zlo. I smatram da mod treba imati realno objasnjenje za svoje postupke kao sto si vec rekao i obavestiti korisnike o svojim postupcima. Mod nije bog, nego posao coveka koji se latio ovog posla i njegova je duznost da uputi korisnike foruma na ispravne i neispravne segmente na najbolji nacin i potpuno shvatljivo. A ako mu je vec odobrena ta pozicija od administratora onda oni znaju da je sposoban da vrsi tu duznost.
 
Zanimljiva tema, ako joj je ovde mesto...
Vise sam na strani markoce- njemu je svakako sigurnije da zakljuca temu u kojoj se pominje crack nego da strahuje da li ce biti kaznjen ako to ne uradi. Ali markoca je tek dobio posao moderatora i niko ne moze ocekivati da prelistava zakonike pre nego sto donese odluku...
Slazem se da to nekada rezultira time da na prvoj strani imamo vise zakljucanih nego otkljucanih tema, ali opet mnogi ljudi NIKAKO da nauce. Uostalom postoji PP pa pricajte o cemu god hocete i koliko god....
Primedbe se uvek mogu naci, a najcesce ih traze oni koji ne sede u vrucoj stolici. Teme su zakljucavane korektno kao i do sada- sto znaci da markoca produzava tradiciju foruma... A zalbe koje ovde iznosite ne trebate uputiti markoci vec citavom sistemu.
Naravno u svemu ovome mora postojati i istine- dobar je primer sa mystery case files temom... Ugasena je iako je bila prilicno aktivna, a zbog jednog posta... Verovatno bi najbolje resenje u ovakvim slucajevima bilo editovanje problematicnog posta uz opomenu (da ne strada aktivna tema a sve ih je manje). Dva puta meri, jednom seci- no probs!
Ajd zdravo! :D
 
Ma svi ste u pravu, preterao sam sa zakljucavanjem tema. Nov sam medju modovima.....
Jos sam zelen i nije bas lako voditi neki podforum sam samcijat i smirivati pojedine korisnike zbog otvaranja tema koja nisu po pravilima. Svaki dan se nadje barem jedan idijot koji otvori temu "Treba mi crack za Simse!" ili nesto sto uopste nema nikakve veze sa video igrama, pa sta da uradim? Zar je toliko tesko procitati Pravilnik pre uclanjenja?
Sve teme koje sam nepravedno zakljucao ce biti ponovo otvorene i sredjene do kraja nedelje, uz opomenu pojedinih korisnika.
Ipak, moram da priznam, posle Caletovog odlaska sam popizdeo, nije ni REC rekao. :evil:
Procitajte i temu "I will use Google before asking dumb questions", bivsi moderator ovog podforuma DabaMAN je kratko i jasno istekao jednostavna pravila koja, nadam se, svi mozete da pratite.
I da, ako vam se ne svidja ovde, izvol'te, vrata su otvorena.

Pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top